Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biznesssssssssssssssss

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2007 15:00

ynka napisał(a):
Maciej napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Chodziło mi o to, że mają już dostawców, którzy oferują wspaniałą kawę ;) Ja w Cro piłem brazylijską Nescafe Classic- niebo w gębie :D w porównaniu z węgierską Nescą dostępną u nas ;)


Leszek bój się boga "neske" kawą nazywać ? 8O :wink:


"Kawa rozpuszczalna", to nie jest kawa tylko napój kawowy 8) :lol:

Degustibus not disputandum est :P jeden lubi taką drugi inną to jak z piwem. Dla jednego Tyskie to siki, dla drugiego napój bogów :P:P:P

Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.10.2007 15:18

Maciej napisał(a):...Ośmielę się nie zgodzić, zielonego Francka/espresso/ piłeś ? Ponad 2 razy droższy od normalnego, moim zdaniem lepszy od np. Lavazzy (inna sprawa ze Lavatzza we Włoszech nie należy do cenionych marek).

Nie, nie piłem Francka ale ponieważ już kiedyś, w innym wątku go zachwalałeś to muszę spróbować. Natomiast co do tego czy we Włoszech Lavazza, Sagefredo itp. mają uznanie czy nie to tym się nie kieruję. Tu istotne znaczenie mają kubki smakowe bo idąc za rankingami to znajdziemy sie w krzakach - w Polsce numero uno to Prima czy inna Sahara :lol:
Pozdrav :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.10.2007 18:43

Ponieważ zaliczam się do umiarkowanych "kawoszy" powinnem coś "skrobnąć" ale ...... nic konkretnego nie mogę. Piję, owszem, nawet często ale nie zwracam uwagi na nazwę. Bywa że smakuje, bywa, że jakaś "handra" co buźkę wykręca. Na temat pizzy mogę napisać. Najgorszą, taką jakąś, jak beton. Bez smaku i można było sobie zęby połamać....... napotkałem we Włoszech.
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 30.10.2007 09:58

woka napisał(a): Na temat pizzy mogę napisać.


Jak byłem w Rzeszowie zostałem zaproszony do pizzeri Marias.... bardzo smaczna pizza.. jedna z lepszych jakie jadłem do tego miła muzyczka i .... 8)
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 30.10.2007 10:35

Chorwacja jest dla Polski bardzo ważnym partnerem politycznym. Powinniśmy teraz zrobić wszystko, żeby nasze dobre relacje znalazły odzwierciedlenie we współpracy gospodarczej powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak, podczas Polsko Chorwackiego Forum Inwestycyjnego, które odbyło się 27 kwietnia br. w Warszawie.

Minister Woźniak podkreślił, że ożywione kontakty polityczne pomiędzy oboma krajami wynikają m.in. z tego, że Chorwacja jest obecnie w podobnej sytuacji, w jakiej była Polska przed przystąpieniem do UE. Chorwacja ma niemal identyczne do naszych problemy np. w sektorze stoczniowym i hutniczym, dlatego z wielką przyjemnością deklarujemy wszelką pomoc w negocjacjach z Komisją Europejską dodał minister.

Wskazał również na potrzebę zwiększenia liczby polskich inwestycji w Chorwacji. Jednym z zadań ministerstwa, którym kieruje, jest poszukiwanie nowych inwestorów chętnych do rozpoczęcia działalności w Polsce. Jednak, jako Ministerstwo Gospodarki, jesteśmy także świadomi możliwości jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami w Chorwacji i jak korzystnie może to wpłynąć na współpracę gospodarczą pomiędzy oboma krajami powiedział minister.

Przypomniał także, że obecnie w Polsce rozpoczyna się realizacja dużych projektów współfinansowanych z funduszy unijnych i dotyczących m.in. przebudowy infrastruktury polskich miast. - Stanowią one atrakcyjną ofertę dla zagranicznych firm. Liczę, że również chorwaccy przedsiębiorcy bardzo poważnie rozważą możliwość zaangażowania się w ich realizację dodał.

Damir Polancec, wicepremier Chorwacji stwierdził, że w wymianie gospodarczej z Polską pozostaje wciąż bardzo wiele niewykorzystanych obszarów.

Jednocześnie zaznaczył, że chorwackie firmy coraz aktywniej działają na polskim rynku. Wspomniał także, że rząd chorwacki przygotował atrakcyjną ofertę dla firm zainteresowanych inwestycjami na terytorium Chorwacji. Szczególną uwagę kierujemy w stronę małych i średnich przedsiębiorstw. To głównie dla nich stworzyliśmy atrakcyjne i tanie działki przeznaczone pod działalność gospodarczą oraz przepisy umożliwiające zarejestrowanie firmy w ciągu zaledwie ośmiu dni powiedział wicepremier Chorwacji.

Na zakończenie Damir Polancec zaapelował do polskich przedsiębiorców o aktywne włączenie się w proces prywatyzacji chorwackich firm. – Prywatyzacja chorwackich przedsiębiorstw przebiega bardzo przejrzyście i sądzę, że wiele polskich firm mogłoby aktywnie wziąć w niej udział – dodał.

***

Polsko – Chorwackie Forum Inwestycyjne zostało zorganizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Oprócz wspomnianych uczestników udział w Forum wzięli także przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Republiki Chorwacji, Ministerstwa Transportu i Budownictwa RP, Chorwackiej Agencji Wspierania Inwestycji, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz licznych środowisk przedsiębiorców.
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 30.10.2007 12:17

temat konferencji przedsiębiorców już przerobiłem - Szukam własnie niszy w rynku chorwackim i chyba już na 90 % zaczne działać tam
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.10.2007 12:41

I co to będzie za produkt?
A może warto coś z Chorwacji sprowadzać? 8O
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 30.10.2007 12:42

ynka napisał(a):...A może warto coś z Chorwacji sprowadzać? 8O

Piwo, wino i rakiję :lol: na to napewno będzie zbyt :lol:
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 30.10.2007 13:35

wszelkie płyny sa tam SUPER :D poza % smakowaly mi najbardziej soki owocowe - pychota w Polandowie takich nie znalazłem
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 30.10.2007 14:12

I popatrzcie, czego można sie dorobić, zaledwie po 2 sezonach :)

Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.10.2007 15:26

Plumek napisał(a):I popatrzcie, czego można sie dorobić, zaledwie po 2 sezonach :)

Obrazek

O łódce piszesz, czy o działce... :wink:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.10.2007 18:44

Plumek napisał(a):I popatrzcie, czego można sie dorobić, zaledwie po 2 sezonach :)

Obrazek


Ania - czy to teraz będzie na wyposażeniu w Zivogosce?
Będzie można sobie popływać????

to taki większy Explorer? hihihihihihihi :lol:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.11.2007 23:15

.Polske wedlini sa bardzo dobre i uwarzam ze bi sie suche kielbase dobrze sprzedawale prinajmniej na poudniu Cro. Pozatim uwarzam ze by nie-orginalne ale nowe czesci do niemieckich samochodow tez mogle znalesc swoje miejsce tutaj na rynku. Wegiel ale transportowani barkamy przez dunaj bo inaczej za drogi. Maszine rolnicze male i srednie. Sadzonki dendrologiczne i kwiatow. Male ludki i ludki motorowe z kabina.
Pozdrawiam Leon
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 04.11.2007 00:25

Leon - a znana jest wam kolejka w skali HO 1:87???
Taka makieta pociągów - macie takie hobby?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.11.2007 00:41

Leon Witki pyta o TO
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Biznesssssssssssssssss - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone