Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Dubrovnika przez Bosnie i H...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maba
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2007
Do Dubrovnika przez Bosnie i H...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maba » 20.08.2007 12:22

Czy ktos jechał do Dubrovnika przez Bosnie i Hercegowine ? Ciekawa jestem jak wygląda podróż ... jakie sa drogi ... czy sa trudności z tankowaniem LPG ... czy lepiej tak jechac czy przez Chorwacje
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 20.08.2007 12:38

Hej!
W zeszłym roku jechałam ja i nie tylko. :D
Na LPG nie zwróciłam uwagi, bo my benzyniaki. Droga przez Bośnię jest piękna i malownicza. Polecam. :D

Pozdrav
Jola
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2007 12:45

Do Dubrovnika trzeba zawsze jechać przez BiH :wink:
Albo tylko 20 km albo "troszkę" więcej :lol:
Maba
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maba » 20.08.2007 12:52

Moje pytanie dotyczyło czy jechac prze Bosnie i Hercegowine czy jednak przez Chorwacje do Dubrovnika natomiast nie chodziło mi o ten mały odcinek który w BiH trzeba przejechac jadąc przez Chorwacje.
1pati211
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1pati211 » 20.08.2007 12:56

Maba napisał(a):Czy ktos jechał do Dubrovnika przez Bosnie i Hercegowine ? Ciekawa jestem jak wygląda podróż ... jakie sa drogi ... czy sa trudności z tankowaniem LPG ... czy lepiej tak jechac czy przez Chorwacje


:D Przez Bośnię i Hercegovinę jeżdziłam wielokrotnie i naprawdę nie jest żle .Biorąc pod uwage ,że wczoraj wracając stałam w Słowenii w 20 km korku ok 5 godzin !! Szczególnie polecam Wam wizytę w Mostarze ,które jest pod ochroną UNESCO - stary most i stary grad to jest coś pięknego . Jeżeli jesteście katolikami macie 20 km za Mostarem Medugorje .Można tankować gaz tylko tam nazywa się to autoplin lub PLG czy GPL jakoś tak . Lepiej na granicy kupić sobie trochę KM - waluta 1E- 2 KM bo potem mogą wydawać w E.
Musicie pamiętać też o tym że BIH nie jest w unii i nie obowiązuje tam nasza zielona karta ale na każdej granicy można kupić . Koszt 20 E

Ale jest naprawdę warto . Mój eksmąż mieszka w Mostarze i co roku zawożę tam moje dziecko.
Maba
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maba » 20.08.2007 13:00

Jola dzięki za informacje. Planuje wyjazd w połowie wrzesnia i chce dojechac do Dubrovnika. Dwa lata temu jechaliśmy tam przez cała Chorwacje więc teraz chciałam pojechac przez Bosnie i Hercegowinę i ja zobaczyć.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.08.2007 15:03

Jak juz mnie wywolano to sie dopisze :) Jezdzilem pare razy przez BiH i mysle ze jak sie jedzie do Dubrovnika w dzien najwiekszych korkow (sobota tam albo niedziela z powrotem) to przez BiH bedzie szybciej niz autocesta. Szczegolnie jak sie przez Wegry myknie omijajac Budapeszt i Balaton czyli najbardziej korkogenne miejsca.
1pati211 napisał(a):Musicie pamiętać też o tym że BIH nie jest w unii i nie obowiązuje tam nasza zielona karta ale na każdej granicy można kupić . Koszt 20 E

Niezupelnie tak. Nie jest w Unii wiec dlatego wlasnie obowiazuje zielona karta - mozna ja dostac w niektorych polskich ubezpieczalniach za friko. W krajach Unii nie musimy jej miec wcale, polskie ubezpieczenie starczy.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 20.08.2007 15:03

Janusz Bajcer napisał(a):Do Dubrovnika trzeba zawsze jechać przez BiH :wink:
Albo tylko 20 km albo "troszkę" więcej :lol:


Nieprawda :twisted:


Pozdrawiam
Rafał
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 20.08.2007 15:07

[Musicie pamiętać też o tym że BIH nie jest w unii i nie obowiązuje tam nasza zielona karta ale na każdej granicy można kupić . Koszt 20 E

Jak to nie obowiazuje? A na mojej jest napisane, ze obowiazuje! I nawet pogranicznicy oraz policjanci w Sarajewie ogladali i nic nie mieli do tego.
Wiec jak to jest??
A do Maby - uwazajcie tylko w Sarajewie na parkingach - nam okradziono w centrum Sarajewa samochod, a policjanci powiedzieli, ze to czesto sie tam zdarza, bo maja ogromny problem z narkomanami. Co potwierdzili tez mieszkancy Sarajewa. Wiec samochod raczej "na oku", bo jak na zagranicznych rejstracjach to od razu wiadomo, ze cos w nim jest, jakies bagaze, moze cos sie trafi co da sie sprzedac "na dzialke" .
Ale Bosnia piekna, i dolina Neretwy i Sarajewo i Mostar... WARTO!
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 20.08.2007 15:11

Niezupelnie tak. Nie jest w Unii wiec dlatego wlasnie obowiazuje zielona karta - mozna ja dostac w niektorych polskich ubezpieczalniach za friko. W krajach Unii nie musimy jej miec wcale, polskie ubezpieczenie starczy.[/quote]
Dzieki Kamelku :)) Bo juz myslalam, ze to ja mam jakies omamy :))
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 20.08.2007 18:41

Amelka napisał(a): Ale Bosnia piekna, i dolina Neretwy i Sarajewo i Mostar... WARTO!

Przez Dolinę Neretwy wracaliśmy. Zielona Neretva mieniła się w blasku słońca. MIODZIO! :D
Żałuję, że nie zatrzymaliśmy się na dłużej w Mostarze, ale czas gonił - może jeszcze będzie okazja. Naczytałam się, naoglądałam, i też polecam. :)

Pozdrav
Jola
vongraf
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) vongraf » 20.08.2007 19:39

Dla mnie powrót przez BiCH był męką w 10 godzin zrobiłem 450 km Zrekompensowały mi to naprawde śliczne widoki ale następnym razem chyba już sie na tą trase nie skusze.
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 20.08.2007 20:25

Amelka napisał(a): uwazajcie tylko w Sarajewie na parkingach - nam okradziono w centrum Sarajewa samochod, a policjanci powiedzieli, ze to czesto sie tam zdarza, bo maja ogromny problem z narkomanami. Co potwierdzili tez mieszkancy Sarajewa. Wiec samochod raczej "na oku", bo jak na zagranicznych rejstracjach to od razu wiadomo, ze cos w nim jest, jakies bagaze, moze cos sie trafi co da sie sprzedac "na dzialke" .
Ale Bosnia piekna, i dolina Neretwy i Sarajewo i Mostar... WARTO!


Kurcze świat się zmienia 6 lat temu, zostawiliśmy samochód ( parking płatny i chodził parkingowy ), na ulicy łączącej Aleję M. Tita z bulwarem nad Miljacką samochód na cały dzień i nic mu się nie stało..., no chyba, ze parkowaliście w jakiejś za przeproszeniem dziurze..., ale jeśli nie to chyba trzeba uważać...
1pati211
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1pati211 » 21.08.2007 08:30

Niezupelnie tak. Nie jest w Unii wiec dlatego wlasnie obowiazuje zielona karta - mozna ja dostac w niektorych polskich ubezpieczalniach za friko. W krajach Unii nie musimy jej miec wcale, polskie ubezpieczenie starczy.[/quote]

Of course :twisted:
czepiacie się szczegółów . po prostu napiszmy ,że przed wyjazdem z Polski trzeba poprosić o zieloną kartę do BiH a jak nie to kupić ją na granicy .za 20 E .
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 21.08.2007 08:45

Pati,
nie czepiamy sie, a zwlaszcza Ciebei, jelsi juz to informacji :))
W tych szczegółach tkwi diabeł, bo po co wydawać 20 eurasow na granicy jak sie ma darmową Zielona Karte?

Aquavitae - samochod stal NA PARKINGU kolo Inat Kuci, czyli w centrum-centrum :)) Tyle, ze w niedziele sluzbowy parkingowy ma wolne. No i nawet siedzieli przy parkingu jacys okoliczni dżentelmeni pociagając z flaszek, którzy na haslo, że potrzebujemy pomocy ochoczo się zerwali, ale jak uslyszeli, ze szukam kogos, kto nam odsprzeda nasze rzeczy, to "absolutnie nic nie widzieli". Nawet sie im nie dziwie - my wyjedziemy, a oni zostana :))
Ale rozmow z sarajewska policja nikt nam nie odbierze :) Miodzio :))
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Dubrovnika przez Bosnie i H...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone