Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NAjpiękniejsza Plaża!!!

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gajos1902
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.06.2007
NAjpiękniejsza Plaża!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gajos1902 » 28.07.2007 18:50

Witam wszystkich Cro maniaków, ja już nie długo wybieram sie do Cro po raz pierwszy.I w związku z tym mam pytanie jaka jest najpiękniejsza i najbardziej funkcjonalna plaża podobno plaża w Breli jest piękna. Jakie macie spostrzeżenia co do plaż w Cro, a może macie zdjęcia bardzo bym poprosił. A gdzie można wykąpać sie pod wodospadem bo takie zdjęcia też widziałem?
Pozdrawiam i do zobaczenia w Cro!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 28.07.2007 20:56

Proponuję zajrzeć tu:
http://www.croatia-beaches.com/

dla kazdego najpiękniejsza znaczy co innego.
A już funkcjonalna to zupełnie inna bajka. Ja np nie znoszę:
-skuterów
-motorówek i innych warczących i zatruwających wodę urządzeń
- sprzedawców lodow z ich melodyjkami
- platnych leżaków i parasoli w równych rzędach
- tłoku i brudu
Dla mnie najpiękniejsza jest Divna i to wtedy gdy wszyscy o niej zapomna

Co do kąpieli w wodospadach to jest to możliwe w jednym miejscu w Parku Narodowym Krka
A jak masz ochotę na większe doznania to polecam wycieczke do Bośni na wodospady Kravica
forum/viewtopic.php?t=10592&start=1
forum/viewtopic.php?t=10592&start=14
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 28.07.2007 22:27

Brela jak najbardziej ,a może też Igrane. :wink:
slimak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007
plaże w NInie

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimak » 30.07.2007 11:40

Czy ktoś wypoczywał w Ninie?
słyszałam o piaszczystych plażach w tych okolicach...?
Czy potwierdzacie tę opinię?
Chcę się wybrać na któryś z kempingów w Ninie....czy to dobry pomysł?
Czy ktoś korzystał z kąpieli błotnych w tych kolicach i może podać bliższe info?
Czy nie jest tam zbyt tłoczno właśnie ze wzgledu na piaszczyste plaże..?
Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.07.2007 12:03

Byłam w Ninie podczas jednego z moich pobytów w Chorwacji. Jeśli chodzi o plaże to mnie nie urzekły, bowiem piasek stasznie mącił wodę, bardzo płytkie dno, moim zdaniem są piękniejsze plaże w cro.
W sprawie kampingów nie mogę ci pomóc.
Tłoku turystów nie było w lipcu. Trafił nam się mandat za złe zaparkowanie auta.
pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004
Re: plaże w NInie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 30.07.2007 12:12

slimak napisał(a):Czy ktoś wypoczywał w Ninie?
słyszałam o piaszczystych plażach w tych okolicach...?
Czy potwierdzacie tę opinię?


W Nin jest piaszczytsa plaża a dokładnie łacha piasku która w głąb zatoki została naniesiona przez rzeczkę. Łacha ma najwyzej 1km długości
i mniej niż 100m szerokości. Jest na niej kilka wydm o wysokości do 3 metrów
Łacha ta jest widoczn na zdjeciach satelitarnych.
I jest oddalona od miasteczka o jakiś kilometr. W samym miasteczku nabrzeża betonowe, dookoła plaze raczej skałkowe, zwirku nie pamietam.

Na tym zdjeciu:
Obrazek
(ze strony Nin.hr) widać miasteczko i wielką piaszczystą łachę za nim. To tam jest ta plaża

slimak napisał(a):Chcę się wybrać na któryś z kempingów w Ninie....czy to dobry pomysł?


Kempingów jest kilka, nie są zbyt duże. Najgorsze jest to że nie ma na nich dużo cienia więc minimum to zabtrać ze sobą pawilon ogrodowy


slimak napisał(a):Czy ktoś korzystał z kąpieli błotnych w tych kolicach i może podać bliższe info?


Kąpiele błotne są w Nin. Tu sobie poczytaj
http://www.nin.hr/en/peloid.html
a w pobliżu jeszcze na Pagu.



slimak napisał(a):Czy nie jest tam zbyt tłoczno właśnie ze wzgledu na piaszczyste plaże..?


No na samej plazy jest rzeczywiście tłoczno w sezonie. Ale już w samym miasteczku nie. Z resztą i tak większość przyjezdnych mieszka w pensjonatach rozsianych po okolicy. Przy plazy jest parking na samochody. Jak byłem tam 2 lata temu to nie był płatny. Teraz to nie wiem
slimak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimak » 30.07.2007 12:50

Dzięki za info
Trochę mnie zmartwiły wasze wypowiedzi....a juz myślłam że znalazłam coś dla mnie.....
To może polecicie mi jakieś inne plaże, najlepiej piaszczyste i właśnie maksymalnie do okolic Zadaru....
patrzyłam na stronkę z plażami ale w zasadzie to nic nie ma....
albo przynajmniej z jakimś drobnym żwirkiem.....jakoś te kamory mnie przerażają.....
jedziemy w dwie dorosłe osoby autem z przyczepą, gdzies na tydzień i szukamy czegoś w miarę bez tłumów ( choć wiem że pewnie o to będzie trudno w sierpniu) i dużych mieścin......chcemy znaleźć kemping przy plaży....
pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 30.07.2007 13:06

Dużych mieścin i bez tłumów - takie cuda to tylko w.............
Wszyscy których znam jak już przywykli do plaz zwirkowych to nie narzekali. A co niektórzy wolą potem żwierk od piasku.

Piaszczysta plaża na odcinku powyżej Zadaru jest na Rabie i w Zatonie koło Zadaru. W Zatonie jest też wielki kompleks turystyczny z kempem
Na Pagu sa plaże z bardzo drobnym zwirkiem naturalnym wdeptanym w podłożeAle z dużych kempów na Pagu oba są dosć drogie a z małych - nie wiem czy z przyczepą wiedziecie np na kemp św Ducha. Moze wjechac jeszcze sie da, ale wyjechac z przyczepą to chyba tylko terenówką
slimak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimak » 30.07.2007 13:12

Patrzyłam na ten kemping w Zatonie....ale to faktycznie full wypas i w sumie wychodzi dość drogobo jak mam rozumiec do ceny miejsca trzeba doliczyć jeszce cenę za osobę...?
Na wyspę nie chcemy się pchać, bo chcielibyśmy pojeździć po okolicy....
jeśli chodzi o autko to akurat nie ma problemu bo jedziemy terenówką
mnie osobiście jest wszystko jedno ale mój towarzysz jest wrażliwy na podłoże...he,he przynajmniej tak mu się zdaje.....
grunt to wogóle gdzieś jechać.....
Sołtys
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sołtys » 30.07.2007 13:15

Już drugi raz byłem w tym roku w CRO i tak jak poprzednio zatrzymałem się na kempie "pod Maśliną' jeżeli chodzi o tamtą plażę to każdy kto tam był kojaży ją pewnie z koszmarnym dojściem . W tym roku postanowiliśmy jednak powęszyć w okolicy czy nie ma czegoś lepszego no i udało się . Znaleźliśmy jak dla nas super plażę z prysznicami i wc małym parkingiem nie zatłoczoną a na dodatek z tanią resteuracją wszystko to w promieniu 50 metrów od parkingu. Plaża żwirowa , parasole, leżaki wypożycza pobliska tawerna. czysta i ciepła woda ponieważ jest to zatoka Zatońska lecz nie mylić miejscowości z Zatonem. (tam nam się nie spodobało) Są jeszcze dwa zdania które muszę przy tym opisie dodać. Przy plaży jest pomost z którego można skakać do wody. A dla ludzi lubiących nieco więcej odkryć swego ciała lecz nie na zwykłej plaży nuddystów tylko w zacisznym zakątku w odległości jakichś 200 m jest jeszcze jedna plaża z dostępem tylko od moża. No prawie tylko od moża. Ponieważ z plaży widać że prowadzą schody do góry w stronę ulicy lecz jak próbowaliśmy się tamtędy dostać to było to niemożliwe. Nie wiem dokładnie w jakiej miejscowości znajduje się ta plaża ale by tam trafić to od przed dubrownikiek znajduje się drogowskaz z napisem DUBROWNIK 6KM w tym miejscu trzeba odbić z magistrali i zjechać w kierunku plaży.
Mi się tam bardzo podobało a na tej z dostępem od moża jeszcze bardziej dla tych którzy podążają w tamtym kierunku życzę udanych wakacji.
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 30.07.2007 13:41

slimak napisał(a):Patrzyłam na ten kemping w Zatonie....ale to faktycznie full wypas i w sumie wychodzi dość drogobo jak mam rozumiec do ceny miejsca trzeba doliczyć jeszce cenę za osobę...?
Na wyspę nie chcemy się pchać, bo chcielibyśmy pojeździć po okolicy....
jeśli chodzi o autko to akurat nie ma problemu bo jedziemy terenówką
mnie osobiście jest wszystko jedno ale mój towarzysz jest wrażliwy na podłoże...he,he przynajmniej tak mu się zdaje.....
grunt to wogóle gdzieś jechać.....


kemping w Zatonie to taki kombinat , ceny podobno zwalają z nóg ..., sama plaża tez nie najpiękniejsza
byłam tam popatrzeć w czasie pobytu w Ninie w roku 2004...
w kwestii kampów Ci nie pomogę , bo jeżdżę do apartamentów , ale za Zatonem , jest taka mała osada administracyjnie należąca do Ninu i jest tam dzika plaża , z żółciutkim piaskiem , co w Chorwacji jest rzadkością

ObrazekObrazek

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone