Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Księżycowa" wyspa Rab po powrocie w szczegółach !

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
"Księżycowa" wyspa Rab po powrocie w szczegółach !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 22.07.2007 13:51

Przyjazd do miejscowości Jablanać skąd odchodzi prom na Rab - sobota godz. 18.00 - korki niewielkie, w dniu odjazdu widzieliśmy około 10.00 na kilkaset metrów !
Prom płynie około 15 minut, za auto i bilet familijny płaci się 114 kuna w jedną stronę.

Przywitał nas widok fascynujący ! Jakbym się rzeczywiście znalazł na księżycu :) Dookoła w zasadzie łyse góry, gdzieniegdzie kępki traw i pasące się dzikie muflony ! Odjazd
Po 5 km serpentynki naszym oczom ukazał się piękny widok: zielone gaje oliwne, kurortowa zabudowa miasteczka Barbat. Tutaj miałem zarezerwowany apartament , który ponownie nie zawiódł naszych oczekiwań. 3 pokoje, kuchnia, łazienka, dwa tarasy (widok na góry z jednego a z drugiego Adriatyk) tv-sat (TV POLONIA :) itd. Za apartament zapłaciłem w styczniu 1300 zł :) (na 8 dni)
Po rozlokowaniu udaliśmy się na spacer po Barbat - typowa żeglarska mieścina z przewagą Niemców. Wszędzie miejsca do kąpieli ale niezbyt romantyczne w towarzystwie zacumowanych łodzi. Dlatego kąpiel codziennie odbywała się w innych miejscach na bajecznych plażach.

Zwiedziliśmy:
I dzień - Rajska plaża "San Marino" w miejscowości Lopar - cudeńko dla dzieci - 400 m w głąb woda kryształ po kolana - piasek prawie jak Świnoujściu :) możliwość wypożyczenia roweru wodnego, parking 20 kuna za dzień, wszędzie knajpki i budy z pamiątkami

II - dzień miasto Rab - cudo architektury, zwiedzanie w dzień i w nocy. Parking 7 kuna za h !(sic!) świetne knajpki - ceny takie jak w innych częściach Chorwacji (wcale nie drożej jak czytałem wcześniej ) Najlepiej zakupy robić w dwóch centrach handlowych w Rab. Przy wjeździe od Barbat i w Cash & Carry (obok posterunku policji w Rab)

III dzień - wyprawa propem do Baśki na Krk. Odpływa codziennie z Loparu ( rejs około 1 godz. 15 min ) - za osobę 37 kuna (samochód zostawiłem w Loparze ) wieczorem wróciliśmy. W Baśce świetna plaża żwirowa ( koniecznie zabierzcie buty !) Obok promu widzieliśmy w naturze delfiny ! Szok !

IV dzień - Plitvickie Jezera - Samochodem z Rab około 3 h w jedną stronę ( to wcale nie tak daleko , ale trzeba dojechać Jadranką do Senj, a potem wdrapać się serpentynami na góry o wysokości 1500 m dp miejscowości Zuta Lokva - potem już płasko. W Plitvickich byliśmy około 7 h . Parking nr 1. Stateczkiem na trasę do górnych wodospadów - potem spacerkiem około 2,5 godz. - znowu stateczek do dolnych jezior - marsz około 2 h do parkingu nr 2 - na końcu przejazd kolejką do parkingu nr 1. Obiadek z grilla i powrót na Rab (ostatni prom na wyspę około 23.00 latem )
Bilet dla dorosłego - 100 kuna.

V dzień - Plaża Pudarića - przepiękne miejsce z cudowną wodą, piaszczystym dnem od razu przy wjeździe na Rab po lewej stronie przed Barbatem. Darmowe parkingi.

VI,VII,VIII dzień to plażowanie (San Marino , Pudarića, plaża w mieście Rab, Lopar ) wieczorne spacerki po Barbacie i wizyty w konobach na Karlovaćko i Ożujsko ( również Rakija i Kruśkovac :)


Rab to przepiękne miejsce do wypoczynku całymi rodzinami, spokojne miejscowości mimo sporej ilości turystów. Trochę uciązliwe opuszczanie i przyjazd na wyspę promem ( cena , kolejki itp. ) ale miałem to wcześniej zaplanowane więc niespodzianek nie było. Odpowiem na wszelki pytania udających się na RAB !

Jedna ważna rada - jedzieci samochodem sprawdźcie przed wyjazdem stan tarcz, klocków hamulcowych to najważniejszy element auta w tej czesci Chorwacji :) Ja wszystko wymieniłem przed wyjazdem więc niespodzianek nie było :)
Artur
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 22.07.2007 16:33

Ile za kwaterkę i ile osób.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 22.07.2007 17:03

mireks napisał(a):Ile za kwaterkę i ile osób.


330 euro - 4 osoby - rezerwacja first minuts - styczeń
330/4/8 - 10 euro od osoby :)
der_slm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) der_slm » 07.03.2008 11:15

mozna prosic o namiar na te kwatere? Docelowo pojedziemy w konfiguracji 2+2. Pozdrawiam
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 07.03.2008 17:32

der_slm napisał(a):mozna prosic o namiar na te kwatere? Docelowo pojedziemy w konfiguracji 2+2. Pozdrawiam


Ja mieszkałem tutaj: http://rabapartment.com/anka1.htm Cicho i spokojnie, do Rab jakieś 3 km, do plaży piaszczystej 1500 m (Pudarica) , Adriatyk - 50 m , ja dojeżdżałem codziennie do Lopar samochodem - około 10 km
der_slm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) der_slm » 17.03.2008 10:25

no to rezerwacja na Rab'ie juz jest. Mam pytanie odnosnie promu. Standardowo czy trzeba na cos szczegolnie zwrocic uwage? Bedziemy w sobote kolo 8 rano w Jablanać.
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006
Re: "Księżycowa" wyspa Rab po powrocie w szczegóła

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 17.03.2008 12:40

Bahama napisał(a):
ale trzeba dojechać Jadranką do Senj, a potem wdrapać się serpentynami na góry o wysokości 1500 m dp miejscowości Zuta Lokva - potem już płasko. W Plitvickich byliśmy około 7 h . Parking nr 1. Stateczkiem na trasę do górnych wodospadów - potem spacerkiem około 2,5 godz. - znowu stateczek do dolnych jezior Artur


A ta droge to ja do KONCA ZYCIA zapamietam.Pierwszy wypad do Chorwacji, rok 2006.Jedziemy z KrK wzdluz morza, Novi Vinodolski...jakos tak powoli szlo.Mowie "jedziemy na autostrade".Skrecilismy zgodnie z drogowskazem w lewo i....sie zaczelo 8O
Jade jade patrze, stoi gora, mowie do przyjaciolki "popatrz jest tam jakis tunel?".Nie ma!To jak ta gore ominac?Patrzymy nagle w gore a tam takie male malutkie cos jedzie... 8O 8O
a to auta tam na gorze!!!
wyjechalismy pod ta gore...jak wyjechalem na szczyt to mialem naprawde mokro na plecach, w lewo nawet nie patrzylem.
Zapamietam ten wjazd do konca moich dni!!!
Teraz sie z tego smieje ale wtedy mialem serdecznie dosc :wink:

ot tak mi sie przypomnialo...2006rok hehe
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.03.2008 21:35

der_slm napisał(a):no to rezerwacja na Rab'ie juz jest. Mam pytanie odnosnie promu. Standardowo czy trzeba na cos szczegolnie zwrocic uwage? Bedziemy w sobote kolo 8 rano w Jablanać.


W sobotę koło ósmej to luz powinien być. Jednak należy pamiętać o jednej rzeczy ! Stoisz w korku na prom, ale twoja lepsza połówka już pomyka pieszo do budki i kupuje bilety :), to bardzo skraca oczekiwanie i upłynnia ruch samochodowy na prom. W jakiej miejscowości rezerwacja ?
kamilsson
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilsson » 19.03.2008 11:37

Bahama napisał(a):
der_slm napisał(a):no to rezerwacja na Rab'ie juz jest. Mam pytanie odnosnie promu. Standardowo czy trzeba na cos szczegolnie zwrocic uwage? Bedziemy w sobote kolo 8 rano w Jablanać.


W sobotę koło ósmej to luz powinien być. Jednak należy pamiętać o jednej rzeczy ! Stoisz w korku na prom, ale twoja lepsza połówka już pomyka pieszo do budki i kupuje bilety :), to bardzo skraca oczekiwanie i upłynnia ruch samochodowy na prom. W jakiej miejscowości rezerwacja ?

Witam,
Czy moglbys polecic jakies mile knajpki na Rabie i mniej wiecej podac orientacyjne ceny :?:
kincior
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kincior » 19.03.2008 18:38

Ja dorzucę jeszcze pytanko: czy jest sens jechać w sierpniu w ciemno?
Bo jakos nic konkretnego z ofert nie znalazłem (tzn konkretne są, ale ceny, a ja chciałem tak do 40E za 2 dorosłych + dziecko, z kuchnia)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.03.2008 21:10

kamilsson napisał(a):Witam,
Czy moglbys polecic jakies mile knajpki na Rabie i mniej wiecej podac orientacyjne ceny :?:



Knajpek tam od zatrzęsienia. Co ciekawe można znaleźć naprawdę z cenami nie różniącymi się od pozostałej części Chorwacji, choć czytałem, że na wyspie to drożej...
Obiad na osobę z przystawkami i piwem około 50 - 70 kuna, więc tanio nie jest, ale w innych miejscach podobnie,
W Loparze świetna kuchnia w takiej knajpce na rogu ulicy koło budek z gadżetami.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.03.2008 21:16

kincior napisał(a):Ja dorzucę jeszcze pytanko: czy jest sens jechać w sierpniu w ciemno?
Bo jakos nic konkretnego z ofert nie znalazłem (tzn konkretne są, ale ceny, a ja chciałem tak do 40E za 2 dorosłych + dziecko, z kuchnia)



Ja zawsze rezerwuję prędzej i szczerze na Rabie nie było za dużo domków z napisem SOBE (pokoje)
der_slm
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) der_slm » 01.06.2008 22:14

Bahama napisał(a):
der_slm napisał(a):no to rezerwacja na Rab'ie juz jest. Mam pytanie odnosnie promu. Standardowo czy trzeba na cos szczegolnie zwrocic uwage? Bedziemy w sobote kolo 8 rano w Jablanać.


W sobotę koło ósmej to luz powinien być. Jednak należy pamiętać o jednej rzeczy ! Stoisz w korku na prom, ale twoja lepsza połówka już pomyka pieszo do budki i kupuje bilety :), to bardzo skraca oczekiwanie i upłynnia ruch samochodowy na prom. W jakiej miejscowości rezerwacja ?


rezerwacja w miejscowosci Kampor. Tydzien do wyjazdu juz sie nie mozemy doczekac ;)
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 01.06.2008 23:19

witajcie, miłego pobytu w Kamporze. Cisza i spokój.
Jedna rzecz-zróbcie WSZYSTKO żeby zmienić czas przybycia do Jablanaca. Wyjeżdzaliśmy dwa razy z Rabu ok 6 rano w sobotę i widzieliśmy horendalne korki żeby wjechać na Rab. Coś na oko 2 godz stania w kolejce. Zalecałbym piątek do 16 na promie albo zatrzymać się np w Plitvicach a dopiero potem do Jablanaca. Sobota wieczorkiem jest OK.
Pozdrawiamy
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 01.06.2008 23:20

Chociaż w sumie jeszcze przed sezonem to powinno być OK-sorki
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
"Księżycowa" wyspa Rab po powrocie w szczegółach !
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone