Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpien , Samochodami na Wyspe RAB info !!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Sierpien , Samochodami na Wyspe RAB info !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 26.06.2007 07:19

Witam
Prosił bym o wszelkie informacje na temat dojazdu na wyspe Rab , chodzi mi o ceny , prom , autostrady , co mi sie przyda. Za wszelkieinformacje Dziekuje !!!!
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 26.06.2007 07:53

KrzychuZiom napisał(a):Witam
Prosił bym o wszelkie informacje na temat dojazdu na wyspe Rab , chodzi mi o ceny , prom , autostrady , co mi sie przyda. Za wszelkieinformacje Dziekuje !!!!


W czwartek ruszam na 10 dni na Rab, po powrocie wszystko Ci opiszę. Artur
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 26.06.2007 08:02

SUPER !!! a wiec pamietaj o mnie :) napisz mi sowje gg i meila jak cos !!! dzieki !!!! :D :D :D
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 26.06.2007 12:53

Prom z Jablanacu w ubiegłym roku kosztował chyba 105 kuny ( 4 osoby + samochód )
Więcej np. tutaj :
http://www.rab-croatia.com/travel_en.htm#fahre

My będziemy tam od 06-07
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 08.07.2007 22:05

KrzychuZiom napisał(a):Witam
Prosił bym o wszelkie informacje na temat dojazdu na wyspe Rab , chodzi mi o ceny , prom , autostrady , co mi sie przyda. Za wszelkieinformacje Dziekuje !!!!



Właśnie wróciłem z RAB. Napiszę krótko: RAJ NA ZIEMI ! :)
Szczególnie dla rodzin z dziećmi . Takiej plaży jak w Loparze to można szukać..............

Krótkie szczegóły po zmęczony jestem, jutro więcej i zdjęcia.

Na Rab można się dostać w dwojaki sposób:
1. Macelj - Zagrzeb - Karlovać- Zuta Lokva (opłata za autostradę 90 kun ! ) ( pół godzinki hiper serpentyn w górach ) - Senj - Jablanać - Rab
2. Rupa - Rijeka - Senj - Jablanać - Rab


Jecjhhałem w sobote tydzień temu pierwszą trasą i.... zawróciłem ! Odcinek Maribor - Macelj ( 50 km ) - jechałem 3 godziny w korku !!!! po 25 km przy zrzędzeniu żony ale moim samozaparciu popędziłem na Lubljanę i do dzisiaj jestem szczęśliwy z tej decyzji :) NIE JEDŹCIE W SOBOTĘ NA ZAGRZEB !!!! ZGROZA !!!!

Prom z Jablanaća na Rab - koszt auto + bilet familijny - 114 kuna
Na RABIE najlepiej robić zakupy w:

1. Centrum Handlowe w Palit przy głównej drodze do Rabu po lewej stronie (taka biała hala)
2. Cash and Carry - na rondzie przy wjęździe do Rab nie w lewo do portu lecz prosto i potem za Policją po około 400m w prawo na parking


Parkowanie w mieście RAB - 8 kun za godzinę ! :)

Plażowanie na piasku, dwie super plaże :

1. Pudarića - od razu po wjeździe na wyspę po lewej strnie zjazd w dół ( wąska, piaszczysta plaża z super wodą.
2. Lopar (San Marino) - genialna dla dzieci - w górzystej scenerii - 300 m w głąb do kolan :)


Super wycieczka promem do Baśki na Krk -
bilet 38 kuna za osobę dorosłą w jedną stronę - prom wypływa z Loparu nie pamiętam wcześniejszych godzin jak znajdę ulotkę napiszę , na pewno o 12.00 powrót z Baśki 16.30 lub ostatni 20.00 (można kupić od razu bilet powrotny)

I TERAZ SUPER SPRAWA ! PŁYNĄC Z BAŚKI OBOK PROMU PŁYNĘŁY DELFINY !!!!!!! JESZCZE CZEGOŚ TAKIEGO NIE WIDZIAŁEM W ŻYCIU !!!

Jutro więcej szczegółów - BYŁOOOOO SUUUUPEEERR !
Artur
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 31.01.2008 18:47

Prośba do BAHAMA
Mam pytanie czy samochodem można przejechać pólwysep KALIFRONT aż do latarni
Na Googlach Earth widać nawet asfalt, ale czy nie było tam jakiegoś zakazu ... pieszo to kawał drogi
W opisach często spotykam, że są tam tylko ścieżki dla rowerów ... ale znając życie Polak potrafi więc i osobówką "damy radę" (w/g Boba Budowniczego)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 01.02.2008 20:37

Knicz Mirosław napisał(a):Prośba do BAHAMA
Mam pytanie czy samochodem można przejechać pólwysep KALIFRONT aż do latarni
Na Googlach Earth widać nawet asfalt, ale czy nie było tam jakiegoś zakazu ... pieszo to kawał drogi
W opisach często spotykam, że są tam tylko ścieżki dla rowerów ... ale znając życie Polak potrafi więc i osobówką "damy radę" (w/g Boba Budowniczego)



Przykro mi, ale nie mam pojęcia, nie zwiedziłem tego miejsca...
czaja
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) czaja » 03.02.2008 09:23

Bahama napisał(a):
KrzychuZiom napisał(a):Witam
Prosił bym o wszelkie informacje na temat dojazdu na wyspe Rab , chodzi mi o ceny , prom , autostrady , co mi sie przyda. Za wszelkieinformacje Dziekuje !!!!



Właśnie wróciłem z RAB. Napiszę krótko: RAJ NA ZIEMI ! :)
Szczególnie dla rodzin z dziećmi . Takiej plaży jak w Loparze to można szukać..............

Krótkie szczegóły po zmęczony jestem, jutro więcej i zdjęcia.

Na Rab można się dostać w dwojaki sposób:
1. Macelj - Zagrzeb - Karlovać- Zuta Lokva (opłata za autostradę 90 kun ! ) ( pół godzinki hiper serpentyn w górach ) - Senj - Jablanać - Rab
2. Rupa - Rijeka - Senj - Jablanać - Rab


Jecjhhałem w sobote tydzień temu pierwszą trasą i.... zawróciłem ! Odcinek Maribor - Macelj ( 50 km ) - jechałem 3 godziny w korku !!!! po 25 km przy zrzędzeniu żony ale moim samozaparciu popędziłem na Lubljanę i do dzisiaj jestem szczęśliwy z tej decyzji :) NIE JEDŹCIE W SOBOTĘ NA ZAGRZEB !!!! ZGROZA !!!!

Prom z Jablanaća na Rab - koszt auto + bilet familijny - 114 kuna
Na RABIE najlepiej robić zakupy w:

1. Centrum Handlowe w Palit przy głównej drodze do Rabu po lewej stronie (taka biała hala)
2. Cash and Carry - na rondzie przy wjęździe do Rab nie w lewo do portu lecz prosto i potem za Policją po około 400m w prawo na parking


Parkowanie w mieście RAB - 8 kun za godzinę ! :)

Plażowanie na piasku, dwie super plaże :

1. Pudarića - od razu po wjeździe na wyspę po lewej strnie zjazd w dół ( wąska, piaszczysta plaża z super wodą.
2. Lopar (San Marino) - genialna dla dzieci - w górzystej scenerii - 300 m w głąb do kolan :)


Super wycieczka promem do Baśki na Krk -
bilet 38 kuna za osobę dorosłą w jedną stronę - prom wypływa z Loparu nie pamiętam wcześniejszych godzin jak znajdę ulotkę napiszę , na pewno o 12.00 powrót z Baśki 16.30 lub ostatni 20.00 (można kupić od razu bilet powrotny)

I TERAZ SUPER SPRAWA ! PŁYNĄC Z BAŚKI OBOK PROMU PŁYNĘŁY DELFINY !!!!!!! JESZCZE CZEGOŚ TAKIEGO NIE WIDZIAŁEM W ŻYCIU !!!

Jutro więcej szczegółów - BYŁOOOOO SUUUUPEEERR !
Artur



witam
czy obwodnica Wiednia S1 cała jest już oddana do użytku?
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 03.02.2008 19:56

S 1 od strony Bratysławy TTTAAAKKK !!!
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.09.2015 10:56

Bahama napisał(a):
Właśnie wróciłem z RAB. Napiszę krótko: RAJ NA ZIEMI ! :)
Szczególnie dla rodzin z dziećmi . Takiej plaży jak w Loparze to można szukać..............

Krótkie szczegóły po zmęczony jestem, jutro więcej i zdjęcia.



To może byś coś wstawił ?
Zastanawiam się nad RAB-em
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2015 11:00

Po 8 latach to już pewnie zapomniał. :wink:
A i ceny się pewnie deczko zmieniły...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2015 11:01

postnapisał(a) Bahama » 08.07.2007 22:05
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 24.09.2015 12:39

anakin napisał(a):Po 8 latach to już pewnie zapomniał. :wink:
A i ceny się pewnie deczko zmieniły...


Tu nawet nie chodzi o ceny - tyle o sprawdzony namiar no i tak naprawdę gdzie na ten Rab jechać.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Sierpien , Samochodami na Wyspe RAB info !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone