Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CB Radio na trasie do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbylan
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.06.2007
CB Radio na trasie do CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbylan » 24.06.2007 21:50

Planujemy wyjazd do CRO w 2 samochody.
Trasa: PL-Słowacja-Austria-Słowenia-Chorwacja.

Czy ktoś z Was próbował tej formy łączności "po drodze" (na forum brak jakichkolwiek informacji na ten temat) ?
Czy wiemy coś na temat ewentualnych ograniczeń w używaniu radia CB w poszczególnych krajach j.w. po drodze ?
Pozdrawiam
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 24.06.2007 21:58

zbylan napisał(a):Planujemy wyjazd do CRO w 2 samochody.
Trasa: PL-Słowacja-Austria-Słowenia-Chorwacja.

Czy ktoś z Was próbował tej formy łączności "po drodze" (na forum brak jakichkolwiek informacji na ten temat) ?
Czy wiemy coś na temat ewentualnych ograniczeń w używaniu radia CB w poszczególnych krajach j.w. po drodze ?
Pozdrawiam




http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14665&highlight=cb+radio

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14860&highlight=cb+radio
GRZEGORZ 04567
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZEGORZ 04567 » 24.06.2007 22:39

Cześć Zbylan!
jestem użytkownikiem CB radia.
jeżeli planujesz jechać na dwa samochody, to ten środek łączności jest bardzo dobry.Faktycznie jak dojedziesz do Austrii to może być już cisza, ale przecież będziesz miał za sobą lub przed sobą znajomego.

Ja osobiści polecam Ci radio CB na taką wyprawę, będziesz zadowolony.
Zresztą sam zobaczysz jak dobrze jedzie się jedzie na dwa auta wyposażone w CB.

Pozdrav
Grzegorz :)
zbylan
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbylan » 24.06.2007 22:50

GRZEGORZ 04567 napisał(a):Ja osobiści polecam Ci radio CB na taką wyprawę, będziesz zadowolony.
Zresztą sam zobaczysz jak dobrze jedzie się jedzie na dwa auta wyposażone w CB.

Pozdrav
Grzegorz :)


Dzięki Grzegorz
Wczytuję się też w linki podane przez asikx
Z zadziwieniem stwierdziłem, że nagle na forum pojawiły się temat/y dotyczące CB radia. Zapewniam, że używając uprzednio szukajki na haśle "CB radio" w różnych odmianach, wynik był zero. Czy możliwe, że jest coś "nie tak" z f-cją szukania ?
GRZEGORZ 04567
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZEGORZ 04567 » 25.06.2007 07:42

Hej!
może coś się zawiesiło.

szerokości i przyczepności dla Ciebie w czasie jazdy
bajo!
Grzegorz 8)
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 25.06.2007 08:33

zbylan napisał(a):Z zadziwieniem stwierdziłem, że nagle na forum pojawiły się temat/y dotyczące CB radia. Zapewniam, że używając uprzednio szukajki na haśle "CB radio" w różnych odmianach, wynik był zero. Czy możliwe, że jest coś "nie tak" z f-cją szukania ?


Jeśli dałeś opcję "znajdź wszystkie wyrazy" to faktycznie mogłeś mieć 0 wyników, zdaje się, że wyszukiwarka za wyraz uznaje dopiero wyrazy powyżej 3 znaków...
zbylan
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbylan » 25.06.2007 11:21

Jeszcze raz dzięki. Całe szczeście, że jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji. Pozdrawiam
marboj15
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marboj15 » 28.06.2007 18:53

Witaj Zbylan . Ja wyjeżdżam pierwszy raz jutro tj.29.06 w okolice Zadaru z Radomia z CB radiem i GPS i mam nadzieje że w czymś mi to pomoże.Pozdrawiam
zbylan
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbylan » 28.06.2007 20:07

marboj15 napisał(a):Witaj Zbylan . Ja wyjeżdżam pierwszy raz jutro tj.29.06 w okolice Zadaru z Radomia z CB radiem i GPS i mam nadzieje że w czymś mi to pomoże.Pozdrawiam

Myslę, że tak właśnie będzie. Odezwij się po powrocie i przekaż swoje wrażenia.
Pozdrawiam i szerokości !
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.07.2007 16:21

Wróciliśmy wczoraj z Orebicia.
Jechaliśmy konwojem złożonym z 6 samochodów z czego 5 z CB i dwa z GPS.
To był mój pierwszy wyjazd z CB - pożyczonym. Teraz nie wyobrażam sobie jazdy na tak długą trasę większą liczbą samochodów bez CB.
zbylan
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbylan » 02.07.2007 20:00

toudee napisał(a): Teraz nie wyobrażam sobie jazdy na tak długą trasę większą liczbą samochodów bez CB.

1. Rozumiem, że nie mieliście problemów z policją, strażą graniczną, itp. ? Nikt o nic nie pytał (np o homologację radia) ?
2. Kontaktowaliście się tylko wewnątrz konwoju, czy też nawiązaliście jakieś łączności "ze światem zewnętrznym " ?
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.07.2007 20:54

Zbylan napisał:
1. Rozumiem, że nie mieliście problemów z policją, strażą graniczną, itp. ? Nikt o nic nie pytał (np o homologację radia) ?
2. Kontaktowaliście się tylko wewnątrz konwoju, czy też nawiązaliście jakieś łączności "ze światem zewnętrznym " ?


Problemów żadnych, żadnych pytań, brak jakiegokolwiek zainteresowania sprzętem ze strony "władzy".
Kontakty głównie w konwoju.
Próbowaliśmy trochę pogadać z rodakami po trasie ale prawdę mówiąc nie byli zbyt rozmowni, trochę przejawiali aktywności w max korku przed tunelem Sveti Rok - 1,5 godziny jazdy w ślimaczym tempie.
Pracowaliśmy głównie na 22 i 23 kanale - próby kontaktu na 19-stce
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 02.07.2007 21:32

toudee, z całym szacunkiem, należy pamiętać o tym, że kanał 19 jest ogólnym wywoławczym w Polsce, po przekroczeniu granicy wskakujemy na 28:) Byłeś więc blisko.
pozdrawiam :)
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.07.2007 21:35

parrot napisał:
toudee, z całym szacunkiem, należy pamiętać o tym, że kanał 19 jest ogólnym wywoławczym w Polsce, po przekroczeniu granicy wskakujemy na 28:) Byłeś więc blisko.
pozdrawiam

Dzięki za info na usprawiedliwienie napiszę, że CB miałem w aucie pierwszy raz i do tego pożyczone, a komendy dot. kanałów wydawał nasz prowadzący bardziej doświadczony w CB - chociaż po Twojej informacji mam co do tego pewne wątpliwości :D
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 02.07.2007 21:51

Nie ma się co usprawiedliwiać... służę informacjami na miarę swojej wiedzy. C(itizen)B(and) to wspaniała rzecz i warto się z nim zapoznać bliżej. Myślę jednak że cenniejsze i szersze informacje dostaniesz na forum CB Radio - więcej tam doświadczonych.
pozdrawiam :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone