Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowe autostrady 2007

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 09.01.2007 19:41

Słoweńcy od kilku lat realizują swoją strategię, którą w skrócie można określić "ma się opłacać nam a nie Chorwatom". Trudno mieć o to do nich pretensje. Budują więc autostradę od Kopru do Mariboru, a także z Kranja w Alpy Julijskie i dodatkowo z Lubljany w stronę Zagrzebia.
My narzekamy ale z punktu widzenia znaczenia dla ich kraju te 30 km z Mariboru do granicy z HR do niczego potrzebne im nie jest. Wybudują jak skończą pozostałe, chyba że Austria będzie bardziej naciskać/
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.01.2007 20:43

Fakt. Twierdzą poza tym, że zwiększony ruch szczególnie od Ptuja na południe to mają tam tylko w wakacje :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2007 21:02

niezawodny napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Idą z "dobrobytem" przez kraj "w poprzek" - z autostradami do braci Chorwatów jak widać się nie spieszą - w takim tempie to dopiero może moje wnuki/wnuczki pojadą nowymi odcinkami
(a ja z nimi :wink: )


Nie bój nic Janusz. Bratankowie-Madziarzy kończą już swoje autostrady w stronę HR więc jest dobra alternatywa dla Słowenii. Jeszcze żeby tylko Słowacy jakieś tunele pod Tatrami przekopali i będzie się jechało że hej!



Wiem o autostradach węgierskich, od nas z południa to dobra trasa,ale dla innych lubiących jeździć przez Austrię (Ty chyba do nich nie należysz :wink: ) to ślimacze tempo ich nie zadowoli.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.01.2007 02:35

Janusz Bajcer napisał(a):Wiem o autostradach węgierskich, od nas z południa to dobra trasa,ale dla innych lubiących jeździć przez Austrię (Ty chyba do nich nie należysz :wink: ) to ślimacze tempo ich nie zadowoli.

Nie mam nic do Austriaków - pracuję z nimi na co dzień i ostatecznie obciążyłem ich - ich własnym mandatem :lol: (zasilili własny budżet).

A co do drogi przez Węgry to uważam, że gdy Madziarzy zrobią kiedyś obwodnicę Budapesztu a Słowacy zrobią podkop pod Tatrami i Niznymi Tatrami to z Małopolski będzie to szybsza trasa niż przez Austrię.
Póki co trzeba tylko przekonać ekologów (tzw "zielonych"), którzy twierdzą że tunele "niszczą przyrodę" - faktycznie, dżdżownice mają przegwizdane jak im się wiertło wkręci w d... :lol:
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 16.01.2007 20:13

boybondek napisał(a): Witam, ja w tym roku też rozważam wyjazd do Czarnogóry. Nigdy tam nie byłem może mi podpowiesz gdzie można w tym rejonie spędzić mile wakacje.

pozdrawiam :papa:


http://www.softlakecity.com/forum/index.php
Poczytaj na pewno coś znajdziesz. Podpytaj w razie co moderatora Olcinium On tam mieszka i jest polskojęzyczny. Ma na imie Milan.

Też się wybieram, mieliśmy już w tamtym roku jechać ale sie inaczej złożyło.
Pozdrav

PS Może sie widujemy na ulicach gdzieś w hollyłódź :wink:
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 25.02.2007 12:21

Maciej napisał(a):My narzekamy ale z punktu widzenia znaczenia dla ich kraju te 30 km z Mariboru do granicy z HR do niczego potrzebne im nie jest. Wybudują jak skończą pozostałe, chyba że Austria będzie bardziej naciskać/

Na szczęście to tylko 30km, fakt, że upierdliwe 30km :) Jak Chorwaci oddadzą autostradę do Macelj, to Słoweńcy mogą sobie budować tę autostradę do 2050 roku :) Damy radę! ;)
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 11.04.2007 09:47

gospodarz napisał(a):....Jadących od Mariboru ucieszy dokończenie w marcu odcinka od Krapiny do granicy.

Oddanie tego odcinka jest planowane na koniec maja. Szczegóły tu.

Pzdr
Tomek
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 11.04.2007 17:23

A tu info i fotki z odcinków
Dugoplje(Split)-Sestenovac (otwarcie 30 czerwca)
i Macelj-Krapina http://www.vecernji.hr/newsroom/news/cr ... 8/index.do
kodi
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodi » 21.04.2007 09:34

Zobaczcie.. nikt nie wspomina kiedy w końcu będzie w polsce autostrada w stronę granicy.. to jakiś dramat, przecież to tam pare lat temu była wojna a nie u nas.. o czym to świadczy? :cry:
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 21.04.2007 11:53

moondek napisał(a):
Maciej napisał(a):My narzekamy ale z punktu widzenia znaczenia dla ich kraju te 30 km z Mariboru do granicy z HR do niczego potrzebne im nie jest. Wybudują jak skończą pozostałe, chyba że Austria będzie bardziej naciskać/

Na szczęście to tylko 30km, fakt, że upierdliwe 30km :) Jak Chorwaci oddadzą autostradę do Macelj, to Słoweńcy mogą sobie budować tę autostradę do 2050 roku :) Damy radę! ;)

Autostrada do Macelj będzie oddana do końca maja br.
Pozdrav
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Autostrada do Macelj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 21.04.2007 12:05

Iwona Baśka napisał(a):Autostrada do Macelj będzie oddana do końca maja br. Pozdrav


Witaj !

O jakim odcinku piszesz ? W Słowenii czy w Chorwacji ?

Jeśli chodzi o Chorwację to rzeczywiście (spojrzyj 3 wpisy wyżej) jeśli chodzi o Słowenię to niestety nie udało mi się znaleźć wielu konkretnych dat...

Pzdr
Tomek
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007
Re: Autostrada do Macelj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 21.04.2007 12:08

Tomek napisał(a):
Iwona Baśka napisał(a):Autostrada do Macelj będzie oddana do końca maja br. Pozdrav


Witaj !

O jakim odcinku piszesz ? W Słowenii czy w Chorwacji ?

Jeśli chodzi o Chorwację to rzeczywiście (spojrzyj 3 wpisy wyżej) jeśli chodzi o Słowenię to niestety nie udało mi się znaleźć wielu konkretnych dat...

Pzdr
Tomek

Przepraszam, chodziło mi o odcinek w Chorwacji.Przegapiłam to co wyżej.
Pozdrav
Janusz7i4
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz7i4 » 22.04.2007 14:20

Witam, a czy ktoś wie jak idą prace na odcinku Cadca - Zilina w Słowacji
Pozdr. dzięki
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.04.2007 14:31

Janusz7i4 napisał(a):Witam, a czy ktoś wie jak idą prace na odcinku Cadca - Zilina w Słowacji
Pozdr. dzięki


Na odc. Cadca-Zylina chyba niewiele się dzieje. Na razie wzięli się za odcinek od granicy do Skalitego (ok.3km). Praca wre natomiast na D3, na odcinku za Zyliną. Oba te odcinki można pooglądać sobie na zdjęciach na www.highways.sk a ten drugi dodatkowo tutaj: http://marusic.blog.sme.sk/c/90492/Niek ... mosty.html
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone