Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

motorowodniacy pomozcie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pawel888
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.06.2006
motorowodniacy pomozcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel888 » 10.07.2006 19:31

Za kilka dni wybieram sie na wyspe Vis, jest to moj pierwszy wyjazd do cro. chce zabrac ze soba skuter wodny ale nie mam jeszcze patentu sternika(jestem w trakcie kursu). Slyszalem, ze w chorwacji sa bardzo wysokie kary za brak uprawnien, skolei z innego zrodla mam informacje, ze nikt nie sprawdza tam patentow. Nie wiem co jest prawda. Brac ze soba sprzet? prosze o info!
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 11.07.2006 00:18

Trudno tu cokolwiek radzić, ale:

Patentu raczej nikt Ci na wodzie nie będzie sprawdzał, bo im to fruwa. Ale jeśli nadziejesz się na straż przybrzeżną, to na 200% będą chcieli sprawdzić czy wykupiłeś winietę i ubezpieczenie OC, bo oni z tego żyją.

Winiety nie wykupisz, choć to tylko ok. 200 kun i mniej więcej drugie tyle OC (zależy od mocy silnika), bo przy kupowaniu winiety należy pokazać uprawnienia.

Nawet jeśli prześlizgnąłbyś się z pokazywaniem patentu przy kupowniu winiety i OC, to przy najmniejszym wypadku firma ubezpieczeniowa puści Cię z torbami.

To co napisałem powyżej to jest czarny scenariusz. Jeśli jedziesz na zadupie to jest szansa, że pies z kulawą nogą nie zainteresuje się Twoim skuterem.

Decyzję musisz podjąć sam. Ja bym nie ryzykował.
Pawel888
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel888 » 14.07.2006 11:05

dzieki za info 8)
Magun
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magun » 24.07.2006 02:00

cześć Paweł

i jak z tym skuterem? mam podobny problem, nie mam patentu a chce zabrac ze soba skuter wodny, zdecydowałeś się na zabranie sprzętu, nie miałeś problemu z przejazdem na trasie i jak z wodowanem skutera, nie było problemu z kamiennymi plażami?

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone