Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg tranzytowy nad Balatonem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Nocleg tranzytowy nad Balatonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2006 13:05

Planuję jazdę do Cro z Warszawy przez Słowację i Węgry. Mam pytanie czy na Węgrzech w okolicy Balatonu jest może jakiś camping - na ewentualny nocleg tranzytowy. Jeśli tak to czy daleko od trasy i jak wygląda to cenowo. No i jak myślicie czy wogule taki pomysł ma sens?
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 28.06.2006 13:59

Czy jest sens? Zarleży kto co lubi, natomiast pytanie czy jest jakiś camp nad Balatonem jest tak samo śmieszne jak pytanie czy nad Bałtykiem są piaszczyste plaże :lol:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2006 14:04

Na całym Balatonem jest ich napewno dużo ale niewiem czy jest jakiś koło trasy bo nieuśmiecha mi się szukać campingu przez dłuższy czas. Natomiast założę się że jeżeli zapytasz jakiegoś cudzoziemca, który nigdy nie widział Bałytku to nieodpowie Ci jakie są nad nim plaże!
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 28.06.2006 14:06

generalnie to Balaton wogóle nie jest koło trasy, jadac koło niego robisz przynajmniej 200km więcej
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2006 14:08

I generalnie właśnie o tego typu komentaże mi chodziło!
Dziekuję
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 28.06.2006 14:15

Beata W. napisał(a):I generalnie właśnie o tego typu komentaże mi chodziło!
Dziekuję
Proszę, ale nie rozumiem, jak można planować ew. noclegi nie zapoznawszy się z trasą.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2006 14:20

Według mojej mapy samochodowej z 2004 trasa,którą wskazał mi komputer przebiega bardzo blisko Balatonu i nie wydaje mi się żeby było to aż 200 km, ale niebędę polemizowała i sprawdzę to po powrocie do domu.
Znasz może jakieś inne informacje o które pytałam typu ceny na camapch nad Balatonem? W cro mamy zarezerwowane kwatery ale chyba namiot będzie ekonomiczniejszym rozwiązaniem i urozmaiceniem jeśli chodzi o nocleg tranzytowy,
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 28.06.2006 14:33

Beata W. napisał(a):
Znasz może jakieś inne informacje o które pytałam typu ceny na camapch nad Balatonem? W cro mamy zarezerwowane kwatery ale chyba namiot będzie ekonomiczniejszym rozwiązaniem i urozmaiceniem jeśli chodzi o nocleg tranzytowy,

Poszperaj na stronach campów np http://www.eurocamps.net/index.php?ids=2,11&lng=PL
Sam szukałem jakiegoś namiaru na konkretne miejsce ale kupa, ale za to miałem sporo info, że moja trasa jest do d...y bo przez Balaton się nie jeździ ;).
Ew strony o Węgrzech i Balatonie
Jade więc w ciemno i będe szukał, będe jechał od Budapesztu, czyli południową stroną Balatonu.

jeszcze linka do stron z campami nad Balatonem
Pozdrhttp://www.balatontourist.hu/balaton/kempingek.php?sid=5113224950fa5070ede3fc531b25f406
Ostatnio edytowano 28.06.2006 14:37 przez koonrad, łącznie edytowano 1 raz
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.06.2006 14:36

Dzieki, wyjeżdżam w Sierpniu wię jeszcze mam trochę czasu na ewentualne szperanie i docieranie planu.

Pozdrawiam
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 28.06.2006 20:36

pozdrawiam
w ubiegłym roku jechaliśmy trasą wzdłuż Balatonu, co parę kilometrów są typowo turystyczne miejscowości,więc i camping na pewno też znajdzie się niejeden. My nocowalismy na kwaterze u Węgierki polskiego pochodzenia.Kwaterę wcześniej rezerwowałam przez neta,więc nie wiem jak to jest w ciemno. Droga wzdłuż Balatonu jest dość uciążliwa,zwłaszcza w weekendy,w tym roku zdecydowanie zmieniamy trasę.
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 30.08.2006 21:44

Powiedzcie mi, po jakiemu można się z nimi dogadać chcąc wynająć pokój na nocleg? :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.08.2006 23:00

Przemolo napisał(a):Powiedzcie mi, po jakiemu można się z nimi dogadać chcąc wynająć pokój na nocleg? :D


Najlepiej z Madziarem dogadywać się po węgiersku :lol: :lol: A tak trochę poważniej-to Węgrzy preferują język niemiecki.
Pozdrav.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 31.08.2006 07:36

Zdecydowanie niemiecki. Ja go nieznam a że tam raczej po angielsku mało kto mówi ( Pani w MC Donalds cośtam mówiła), to na kempingu dogadywałam się na migi i było OK.

Pozdrawiam
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 31.08.2006 07:48

Kilka prostych słówek po węgiersku:

tak - igen
nie - nem
dzień dobry - jo napot kivanok
dziękuję - koszonom(kesenem)
przepraszam - bocsanot
proszę - kerem
jeden - egy
dwa- ketto
trzy - harom
do widzenia - vislat

Reszta na: http://www.e-bratanki.hu/slownik.php

Pozdrawiam!!!

RBK
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 31.08.2006 08:08

Witam !

Czy ktos dysponuje jakims namiarem na nocleg przy drodze z Chorwacji ( ja akurat bede jechal BiH). Najlepiej miejsce sprawdzone. Albo czy przy autostradzie nad Balatonem albo drodze nr.6 (jesli dobrze pamietam) wszystkie w kierunku Budapestu znajda sie jakies noclegi w rodzaju hotel, hostel, kwatery prywatne. Moze ktos ma namiar na cos takiego.


Bede wdzieczny za info.

Pzdr
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone