Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

minikempy

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Akinom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.04.2006
minikempy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akinom » 13.04.2006 14:41

Witam,

wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji z 1,5 rocznym dzieckiem w sierpniu.
Przeglądając oferty campingów zdecydowaliśmy się na te mini czyli do 30 miejsc maksymalnie. Mam prośbę do osób które na takowych bywały o podesłanie na prv zdjęć. Warunek to sporo cienia i w miarę bliski dostęp do morza (choć to nie jest konieczne).
adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


pozdrawiam
Akinom
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 13.04.2006 14:57

To cię zmartwię. te super male kempy zazwyczaj są w ogródkach przydomowych albo na czyjejś działce na której jeszcze nie wybudowano apartamentów. Rzadko mają bezpośredni dostęp do morza.

Jeżeli szukasz kempu zacienionego - co jest moim zdaniem najważniejsze przy tak małym dziecku to raczej będą kempy średnie i duże.

Z kempów ma których byłem i które były dostatecznie zacienione to
Nowalija - ale tu na plaże możesz mieć nawet 300m i drogo
Slanica na Murterze - z tym że na plażę którą można polecić dla takiego dziecka trzeba by iść ok 500m bo na samym kempie skałki albo przeludniona plaża piaskowa
Divna na Peljeszacu - mały kemp piękny cień i rajska prawie plaża, wszystko blisko ale na końcu świata
Tunarica na Istri bardzo tanio ale ta lepsza plaża to skałki, na żwierk trzeba by jeździć do sąsiedniej miejscowości
Sibulina koło Starigrad Paklenica, też tanio, plaże żwirkowe choć nie tak rewelacyjne ale za to gęsty lasek i blisko
Akinom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akinom » 13.04.2006 18:02

zdaję sobie sprawe z tego ze minikempy sa zazwyczaj w ogrodach przydomowych i nie maja dostepu bezposredniego do morza, maja tez jedank zalety np cisza i spokój co oczywiscie nie zawsze moze byc prawda :o no i wyczytalam ze sa nieco tansze od tych srednich i duzych. Licze na to ze ktos kto bywa w HR ma jakies fotki z takich kempow. Na forum znalazlam tylko jedno zdjecie. Na czeskich stronach znalazlam nawet liste, ale bz zdjec. Jako ze jedziemy pierwszy raz nie mam wyrobionego zdania ani tzw. swoich miejsc.

Piszesz o kempie Divna - tez był to jeden z typow ktore sobie upatrzylam, a to ze jest na koncu swiata to moze byc jakis tam problem, chociaz pare dni planujemy spedzic w Slovenii wiec moze podroz nie bedzie tak meczaca. Może byles tam w sierpniu i orientujesz sie ile ludzia w takim miesiacu tam bywa.
aga j.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga j. » 13.04.2006 18:39

Hej Kir, powiedz jakie warunki na campie Divna? Słyszałam że marne sanitariaty i brak ciepłej wody, no i dużo ludzi na plazy. Czy jest rzeczywiście? My wybieramy się tam w sierpniu....
Pozdraw
aga
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 13.04.2006 20:05

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=648 ... c&start=75

i dalsze strony.

Sanitariaty są kiepskie bo stare i byle jakie, ale raczej nie są brudniejsze niż np w Paprotnie. Ciepłej wody praktycznie nie ma, dla nas to nei był problem. W porównaniu z innymi plażami ludzi na plazy jest raczej niewielu. Z resztą zaewsze możńa pójść na skałki albo inną plażę
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.04.2006 20:43

Pakostane. 2 szt. Przechodziłem, cisza, spokój, czysto, kultura. Dobry dostęp do morza, zacienione. Poszukaj gdzieś na Forum. Pisałem o tym i wiele innych osób.
Już znalazłem. :lol:
http://www.adria-more.hr/
http://www.autocamp-nordsee.com/
Fux
Ostatnio edytowano 13.04.2006 20:53 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2006 20:49

Nie wiem w jaki region chcesz jechać , ale może tu Ci się spodoba:
http://www.tourist-misulic.com/kamp.php?jezik=hr
lub tu (10m od mora) - ciekawa fotogaleria!
http://www.ninskalaguna.hr/home.htm
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 13.04.2006 21:02

Byłem w 2001 roku koło kempu w Nin - moim zdaniem nie jest dobrze zacieniony. Może są miejsca gdzie jest cień ale ogólnie to raczej patelnia, chyba że im te drzewa przez kilka lat urosły

Natomiast woda i plaza dla takich maluchów wymarzona. trzeba tylko wziąść specjalny parasol plazowy dla malucha.
No i nie wiem czy w Nin nie będzie komarów.
Ale samo Nin polecam, piękne miejsce i ten wiaterek chłodzący od Welebitu....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.04.2006 21:16

Ze zdjęć na stronie campu widać, że troche cienia jest, a jeśli zdjęcia stare, to drzewka pewnie podrosły, natomiast jest też na stronie odnośnik do campu Ninska Laguna II - tam faktycznie jest "patelnia".
Natomiast http://www.adria-more.hr/index.php?opti ... Itemid=100
to nie jest minikamp, ale dla dzieci boardzo dobry, dużo cienia, ciepła woda w czystych sanitariatach, ale też i cena pobytu wyższa-"coś" za "coś". W 2005 r. na tym kampingu widziałem
bardzo dużo rodzin z maluchami.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 13.04.2006 21:34

Małych campingów jest całe mnóstwo na płd. od Zadaru. Kiedyś na forum napisałem :" W Sv. Petar n/m ( w połowie drogi między Zadarem a Biogradem ) jest cała masa małych , prywatnych kampów . A o ciszy na tym , na który ja trafiłem , niech świadczy fakt , że była tam rodzina z 1,5 rocznym dzieciakiem . Plaża jest betonowa , ale dno piaszczyste."
Zdjęcia z odwiedzonego campingu można obejrzeć tutaj.
Pzdr
Akinom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akinom » 14.04.2006 09:30

[quote="Janusz Bajcer"]Nie wiem w jaki region chcesz jechać , ale może tu Ci się spodoba:
http://www.tourist-misulic.com/kamp.php?jezik=hr


Dzięki Janusz właśnie tego typu campingi mnie interesują, a region ? hmm...... myslelismy o Istrii, ale potem stwierdzilismy ze poludnie tez nie jest zle :wink:

pzdr
Akinom
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 14.04.2006 12:18

myslelismy o Istrii, ale potem stwierdzilismy ze poludnie tez nie jest zle


Ba...jest lepsze :hut:

Pozdr
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 14.04.2006 19:17

A ja bym polecił mały przydomowy kamp "Żalo" (znaczy "plaża") w Lukovo Sugarje na pd. od Karlobagu - zacieniony, nad samym morzem, przesympatyczni gazdowie - byliśmy 3 razy :)
pzdr
Akinom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akinom » 15.04.2006 16:56

zawodowiec napisał(a):A ja bym polecił mały przydomowy kamp "Żalo" (znaczy "plaża") w Lukovo Sugarje na pd. od Karlobagu - zacieniony, nad samym morzem, przesympatyczni gazdowie - byliśmy 3 razy :)
pzdr



a masz może jakieś zdjęcia? i czy mógłbyś podać mi jakieś konkretniejsze namiary typu telefon, nazwisko gazdów (na prv) Byłabym bardzo wdzięczna. Niestety przy takim maluchu nie mogę jechać w ciemno.

pzdr
Akinom
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.04.2006 23:18

Hej!
Pojawia mi się tekst że prywatne wiadomości są wyłączone. Napisz mi na lzkamil (małe L na początku) na skrzynkę tlenową (nie podaję pełnego adresu bo spam schodzi) to podam namiary i wyślę fotki.
Wesołych Świąt!

Powrót do Kempingi

cron
minikempy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone