Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

krosno - marina gdzie nocować po drodze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafmarosz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.04.2006
krosno - marina gdzie nocować po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafmarosz » 10.04.2006 01:38

Jadę w tym roku pierwszy raz do Cro. Jade przez Słowacje mieszkam 30 km od granicy Polski gdzie po drodze przenocować.
Pomóżcie
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.04.2006 08:47

Tutaj masz trochę do poczytania o trasie przez Słowację i Węgry i o noclegach też.
forum/viewtopic.php?t=9244
Pozdrowienia dla kolejnego podkarpackiego cromaniaka :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2006 09:23

rafmarosz napisał(a):Jadę w tym roku pierwszy raz do Cro. Jade przez Słowacje mieszkam 30 km od granicy Polski gdzie po drodze przenocować.
Pomóżcie

Najczęściej do HR jadę przez Słowację i Węgry. Z Rzeszowa wychodzi najbliżej, z Krosna podobnie :lol: Zazwyczaj wyglada to tak, że jade nons-stop do NAGYKANIZSY. Pomiedzy Nagykanizsa a Letenye (granica) szukam noclegu. Pierwszy wariant jest już ok 5 km po wyjeździe z Nagykanizsa (w kierunku granicy z HR) po prawej stronie przy drodze jest ISTVAN PANZIO - fajny zajazd z knajpką. Płaciłem za 4 osobowy pokój 6000-10000 HUF (w zależności od terminu) - można płacić kartą. Następne noclegi masz w Letenye:
1) tuż przy wjęździe po prawej stronie jest stacja benzynowa MOL i na jej tyłach jest lokal, może nie najlepszy ale na jedna noc może być (cena ok 6000 HUF za 4 osoby),
2) w centrum Letenye jest camping z basenem (jedyny w w miasteczku więc nie ma problemu ze znalezieniem) ceny w 4 osobowych domkach campingowych ok 1200 HUF od osoby - nie można płacić kartą ale ok 300 m od campingu jest bankomat,
3) w samym centrum Letenye jest hotel wprawdzie tani ale odradzam ze względu na towarzystwo jakie tan się kręci - generalnie tzw syf,
4) 50 m przed szlabanem granicznym po prawej stronie jest pensjonat z knajpą, fajne miejsce ale ceny raczej od 2500 HUF od osoby,
Generalnie w tym rejonie nie ma problemu ze znalezieniem noclegu. Pozdrawiam - Piotrek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 10.04.2006 10:04

1) tuż przy wjęździe po prawej stronie jest stacja benzynowa MOL i na jej tyłach jest lokal, może nie najlepszy ale na jedna noc może być (cena ok 6000 HUF za 4 osoby),

To miejsce już nie jest aktualne-nie działa od lipca zeszłego roku.
50 m przed szlabanem granicznym po prawej stronie jest pensjonat z knajpą, fajne miejsce ale ceny raczej od 2500 HUF od osoby,

Natomiast ten pensjonat polecam.Spałem tam wracając z Cro w zeszłym roku.Czysto ,ładnie,dobre jedzenie i w dodatku można dogadać się po polsku i chorwacku.4 osobowy pokój ok.12000 HUF.
Pozdrawiam
rafmarosz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.04.2006
A może coś ciekawego po chorwackiej stronie granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafmarosz » 10.04.2006 19:52

Czy jest cos ciekawego do zobaczenia w Chorwacji blisko granicy z Węgrami?
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 10.04.2006 20:24

Witam rafmarosz !
Ja mieszkam w Dubiecku, byłem trzy razy w Chorwacji .
Pierwszy raz w drodze nocowaliśmy w Breganie- okolice Zagrzebia. Wracałem bez noclegu.
Podczas kolejnych wyjazdów zrezygnowałem z noclegów po drodze. Małe kimanko na parkingu przy autostradzie i jazda dalej, emocje zwiazane z wyjazdem i tak spać mi nie pozwalają. Wielu tak jeździ. Ma to oczywiście wady i zalety, ja lubię być rano na miejscu, jest czas na spokojne szukanie kwatery. No ale to jest moja teoria.
Pozdrawiam!
Janusz
Użytkownik usunięty
Re: A może coś ciekawego po chorwackiej stronie granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2006 06:28

rafmarosz napisał(a):Czy jest cos ciekawego do zobaczenia w Chorwacji blisko granicy z Węgrami?

Poza równiną nie ma nic do ogladania przy granicy H/HR. Lepiej jest zatrzymac się na kilka godzin nad Balatonem i pochlapać sie w bajorku niż siedzieć np. w Letenye czy Nagykanizsa. Z Balatonu masz do granicy ok 90 km więc spokojnie bez pośpiechu na spanie dojedziesz. PZDR- Piotrek
adgam13
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 17.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adgam13 » 11.04.2006 20:48

ja jechalem w tamtym roku do mariny z katowic. jechaem nocą przez czechy, austrie i slowenie. nigdzie nie spaliśmy, 1150 km przejechaliśmy w 13,5 godz. droga super , prowadzilem sam i wcale nie bylem zmęczony. jeżeli masz pytania to pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. pozdrawiam
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 13.04.2006 14:32

Ja zwykle nocuję w Karlovacu zaraz za miastem jak jedziesz na Plitvice (starą drogą) jest mnostwo hotelikow za ok 15E/osoby , rano jedziesz dalej autostradą na morze lub w kier Plitvic jak chcesz zwiedzać
osa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) osa » 21.04.2006 17:47

rafmarosz napisał(a):Jadę w tym roku pierwszy raz do Cro. Jade przez Słowacje mieszkam 30 km od granicy Polski gdzie po drodze przenocować.
Pomóżcie

Witam! ja z rodzinką wyjeżdżam też po raz pierwszy z Jasła(:))) do Vinisce niedaleko Mariny. Wyjeżdżamy 18.06. na trzy autka. A Ty jaki masz termin??? Pozdrawiam!!!

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
krosno - marina gdzie nocować po drodze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone