Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro po raz pierwszy - Stari Grad - Hotel Arkada 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.09.2009 12:46

Coraz bardziej kuszą mnie te okolice.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 07.09.2009 16:34

kolejnego dnia postanowiliśmy po raz kolejny pospacerować po starym gradzie, tym razem za radą p. Kasi udaliśmy się do zamku Hektorovića

Wizyta w zamku Petra Hektorovića
Sporo czasu upłynęło zanim znaleźliśmy w/w miejsce, dopiero pani na poczcie obok wskazała nam szukany przez nas budynek, okazało się że chodziliśmy dookoła niego, ale oznakowanie jest mało widoczne, bynajmniej dla nas ;)

Po przekroczeniu bramy, zostalismy przywitani przez panią która z uśmiechem na twarzy skasowała po 10KN od osoby i zapytała o język, ponieważ do wyboru były informatory w kilku językach, niestety polskiego brak, (był chorwacki, czeski, słowacki, węgierski, włoski i angielski) wzięliśmy więc angielski.
Wszystkiemu przysłuchiwał się pewien młody człowiek i po chwili stwierdził w naszym ojczystym języku: "być może musi tutaj zaglądnąć jeszcze kilka milionów polaków, aby ktoś się pofatygował i przetłumaczył ulotkę na polski" ;)

Po chwili aparat poszedł w ruch
Obrazek


Obrazek


to miejsce znalazłem za kratami, w ciemnym kącie, na szczęście z pomocą przyszła lampa błyskowa
Obrazek


Obrazek


Obrazek


to sem ja ;)
Obrazek


pooglądaliśmy co mieliśmy pooglądać i ruszyliśmy dalej "na miasto" syn postanowił że porobi nam zdjęcia, hmm sami zobaczcie jak mu poszło
Obrazek


Obrazek


po drodze minęliśmy lodziarnię gdzie serwują smaczne desery lodowe
Obrazek


ooo takie
Obrazek


jeszcze kilka fotek w ciekawych miejscach
Obrazek


Obrazek


i kolejna wizyta u p. Kasi którą jeszcze raz pozdrawiamy
Obrazek

pogadaliśmy, zasięgnęliśmy kolejnych informacji i uciekaliśmy na obiado-kolację

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 09.09.2009 07:24 przez Thomas81, łącznie edytowano 3 razy
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 07.09.2009 20:52

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jak do Twojego wątku wrzucę dwie panoramy.
1. Z cypla za hotelem Arkada, robione obok tablicy z kotwicą.
Mała:
Obrazek

Duża: http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/hvar09/pan-sg.JPG

2. Z twierdzy Spaniola na miasto Hvar
Mała:
Obrazek

Duża:http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/hvar09/pan-hv.JPG


Panoramy robione z ręki, stąd w ostatniej poziom trochę zjechał
i obcięło dolny prawy róg, na szczęście mało istotny.

Krzysztof
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 08.09.2009 20:54

kw napisał(a):Mam nadzieję, że się nie obrazisz, jak do Twojego wątku wrzucę dwie panoramy.

absolutnie, proszę bardzo ;)

kw napisał(a):Panoramy robione z ręki, stąd w ostatniej poziom trochę zjechał
i obcięło dolny prawy róg, na szczęście mało istotny.

Krzysztof

jak dla mnie rewelacja, teraz to już naprawdę żałuję że tam nie weszliśmy ... może w przyszłym roku :lol:

co do mojej relacji, to stranie namieszałem z fotkami, sam już nie wiem ile razy zmieniałem posty, ale tylko dlatego aby powrzucać fotki w większym formacie, dzisiaj jeszcze pogrzebię, a jutro kolejna część relacji

pzdr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18313
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.09.2009 21:07

Szczerze zazdroszczę , bo miałem tam spędzać 5 dni :? ale nic z tego nie wyszło :( Poczekamy do następnych wakacji :?
Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg
Król Teresa
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Król Teresa » 08.09.2009 23:59

Wspaniała relacja! Na Hvarze spędziłam 7 dni dwa lata temu. Z przyjemnością odwiedzam z Wami znajome mi miejsca. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy. Serdecznie pozdrawiam!
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 09.09.2009 11:12

Stari Grad z punktu widokowego Glavica

Kolejnym punktem w naszym programie zwiedzania sterego gradu była Glavica, wzgórze z którego można podziwiać piękne widoki na miasto.

Obrazek


Ok. godz. 15-tej postanowiliśmy że w końcu wybierzemy się na wzgórze aby rzucić okiem na widoki które polecała p. Kasia, warto ubrać sobie pełne buty ponieważ droga jest skalista, i śliska, w szczególności wielkie kamienie które się aż błyszczą, żona niestety nie posłuchała i wybrała się w ... japonkach, czego później żałowała.

Po drodze mijamy dwa maluszki, widać i tam samochody te znalazły uznanie
Obrazek


Obrazek


drogę wskazuje tablica informacyjna
Obrazek


tutaj jeszcze żona nie wiedziała co ją czeka w swoich "klapeczkach"
Obrazek


krótka przerwa, i jak widać droga daje się we znaki
Obrazek


piwerwszy rzut okiem na miasto, zapowiadało się nieźle, a najlepsze jeszcze przed nami
Obrazek


no i jesteśmy, od razu szukaliśmy miejsca gdzie można usiąść
Obrazek


kaplica która znajduje się obok
Obrazek


i ołtarz
Obrazek


no i to na co czekaliśmy najbardziej ... piękne widoki, akurat płynęło kilka łodzi
Obrazek


Obrazek


a to miasto w oddali, to o ile się nie mylę Vrboska
Obrazek


posiedzieliśmy chwilę, odpoczęlismy, i zaczęliśmy schodzić, jak już wspomniałem zdradliwe okazały się takie wielki śliskie kamienie, lepiej na nie nie stawać bo można się łatwo poslizgnąć

po zejsciu w swoich japonkach, żona strasznie się ucieszyła ;)
Obrazek

zapomnieliśmy ze sobą wziąść wodę, więc szybkim tempem poszlismy w kierunku marketu i napotkalismy fajne autko
Obrazek

i to byłoby chyba tyle, polecam wszystkim wyprawę na wzgórze, naprawdę warto, spokojnym tempem spinalismy się ok. 10-15 min, jak już wspomniałem warto zabrać pełne buty.

Pozdrawiam
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 09.09.2009 11:36

1:1 !
Tym razem my nie dotarliśmy na tę górkę.
Ale następnym razem na pewno się wybierzemy.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 09.09.2009 14:02

Świetna relacja :D mam nadzieję, że i ja w końco zobaczę Hvar na żywo, bo jak na razie pozostaje mi tylko pasjonować sie Waszymi wspomnieniami :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cro po raz pierwszy - Stari Grad - Hotel Arkada 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone