Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 30.09.2008 00:54

cd..


Droga z Hvaru jest bardzo sympatyczna, ładne widoki... w dole drogi wyłaniają się piękne plaże...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za Jelsą droga pokazuje znaki na Zavale...robi się coraz wężej...widoki co prawda piękne..wśród górek i ślicznej roślinności kierujemy się na Pitve..

Obrazek
Obrazek

Zaczynam protestować, bo droga coraz gorsza, nie chcę dalej jechać...przeraża mnie, że na wprost auta, a my nie mamy gdzie zjechać. Mąż zaczyna cofać do najbliższej zatoczki..ja jestem mocno przerażona.. namawia mnie abyśmy jednak pojechali dalej zobaczyli tunel i Zavalę...
Dojeżdżamy do tunelu - robi wrażenie..mamy czerwone światło...czekamy dłuższą chwilkę i zmienia się na zielone..jedziemy..uczucie jest dość dziwne, ale nie negatywne..podoba mi się w tym tunelu :)

Obrazek

Nie taki diabeł straszny jak go malują...wyjeżdżamy z tunelu, zakręt za tunelem też nie jest taki zły...:)

Obrazek

Widoki bardzo sympatyczne...zjeżdżamy do Zavali, droga przyjemna nie jest, same zakrętasy ...
Spacerujemy sobie po mieścinie, ładne, ciche spokojne, jednak prawie, że wyludnione już w połowie września...odwiedzamy jeszcze Ivan Dolac i Sv Nedjelja...
Mieściny śliczne, jednak maleńkie, nie ma co w nich robić...spacerujemy, podziwiamy wspaniałe widoki i wracamy do Stari Grad...
Południowa część wyspy jest bardzo ładna, jednak miasteczka są schowane jakby między pagórkami, droga średnio ciekawa...jeśli ktoś lubi ciszę i spokój to idealne miejsce...

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 19.07.2009 23:47 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 30.09.2008 08:27

Ines, ale pędzisz z tą relacją, nie mogę nadążyć :wink:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 30.09.2008 10:21

:)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 30.09.2008 12:11

Gratuluję (i zazdroszczę :wink: ) pogody po południowej stronie Hvaru. Ja niestety pecha miałem :( .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 12:13

Ja w przyszłym roku się tam wybieram ale w lipcu więc myslę, że na pogodę nie będę narzekał...nie do Zavala ale niedaleko, do miejscowości, której nie ma na mapie...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.09.2008 21:02

ines napisał(a):
darek1 napisał(a):Dzisiaj za dnia relacji Ines nie będzie. Ona tylko nocami pisze. Kiedy ona śpi, z kim i gdzie tego nie wiem, chyba w dzień drzemie. Wiem napewno, że po północy jest operatywna, dużo pisze i wysyła foto o Chorwacji. To taki nocny marek, ekologiczna blond wampirzyca, pociągająca i niebezpieczna zapewne. Czym sie zajmuje, nikomu nie udało się stwierdzić :roll: ????


Heheh Darku jaka wnikła analiza...prawie zgodna z rzeczywistością ... :) :o
Jednak w dzień nie ucinam sobie drzemki :)



Bardzo ładnie koleżanka wyszła w zielonej bluzce na tle Starego Gradu, no, no, no. Nie powiem, przyciaga wzrok. Co do Hvaru to byłem tylko w Sucuraju (promem z Drwenika). Potwierdzam nic konkretnego, czułem się zawiedziony, no i te śmieci. Napewno ten port nie jest wizytówką wyspy. Plaży jako takiej też nie ma.

No ale to foto na tle Starego Gradu no, no, no ..........

Generalnie bardzo ładne zdjęcia i opisy do nich.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 30.09.2008 22:35

oj, oj bo się zawstydzę :twisted: :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 01.10.2008 00:11

13dzień (13.09.2008r.)


Wstajemy wcześnie rano, gdyż chcemy jeszcze powłóczyć się po Stari Grad..Wszystko na Hvarze co chcieliśmy zobaczyliśmy, decydujemy, że wracamy na ląd na Riwierę Makarską..marzy nam się znów płw.Peljesac, ale to już daleko i nie chce się nam marnować czasu na jechanie.

Obrazek

Zostało nam jeszcze 3dni pobytu w Cro.....wstępnie jedziemy do Gradac..tam jeszcze nas nie było :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Rano spacerujemy po Stari Grad...wczuwamy się w klimat tych starych uliczek..miasteczko jest bardzo urokliwe..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znajduję nawet własną kwiaciarnię hehe :)

Obrazek

Ruszamy, bo o 12.30 mamy prom z Sucuraj do Drvenika.
Droga zajmuje nam godzinkę..Gdy dojeżdżamy już wiele aut czeka na prom..
Nawet zaczynamy się zastanawiać czy się zmieścimy..okazuje się, że jeszcze na promie zostaje miejsce...Sucuraj wydaje się jakiś taki ładniejszy.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po 40minutach jesteśmy w Drveniku.

Słońce grzeje bardzo intensywnie..upał, zresztą jak co dzień..zaczęłam się do tego już przyzwyczajać :)
Z Drvenika ruszamy na Gradac to kilka kilometrów..Miasteczko sympatyczne, co prawda nie takie ładne jak na wyspach, ale postanawiamy tu szukać kwatery na 3dni..Oczywiście szukamy najbliżej plaży..Większość jest pustych..przy nowym domku siedzi starszy człowiek..mówi, że ma jeden wolny..pozostałe zajęte..pokazuje..apartament duży, nowy,sypialnia, pokoik, kuchnia na tarasie..dwa tarasy jeden duży, a drugi mniejszy...widok na morze i płw.Peljesac, 10E za osobę bez wahania bierzemy...
Ostatecznie ustalamy z ich synem, który mieszka parę domków dalej...mówi nam, że 18E to cena końcowa..w szoku, że jeszcze obniżył, ale zadowoleni rozpakowujemy się..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok z naszego tarasu

Obrazek
Obrazek

Idziemy na plażę, oczywiście ładna , długa..do wieczora plażujemy...

Obrazek


później idziemy na ogląd po miasteczku...ładne, promenada oczywiście wzdłuż plaży..kafejki, knajpki..ludzi niedużo..siadamy sobie na ławeczce przy plaży i obserwujemy zachód słońca...jest pięknie....przepięknie..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.07.2009 22:41 przez ines, łącznie edytowano 4 razy
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.10.2008 00:42

Jest przepięknie :)
W moim mieście teraz pada, wieje, zimno i wilgotno.
A ja widzę ciepły zachód słońca i czuję smak wina przed snem ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2008 07:50

Te zdjęcia wzbudzają nostalgię... :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.10.2008 08:00

Ciekawe co wzbudzą niektóre u Darka 1 :wink: :?: :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 01.10.2008 08:25

alessandro1977 napisał(a):Ja w przyszłym roku się tam wybieram ale w lipcu więc myslę, że na pogodę nie będę narzekał...nie do Zavala ale niedaleko, do miejscowości, której nie ma na mapie...


Stawiam na Bojanic Bad - na moich mapach w tych okolicach tylko tej miejscowości brakuje :wink:

Ines, fajnie opisujesz :D
I fajnie, ze spodobał Ci się choć trochę Sucuraj - on może na urlop się niespecjalnie nadaje, ale taki całkiem brzydki nie jest.........
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2008 08:26

kulka53 napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Ja w przyszłym roku się tam wybieram ale w lipcu więc myslę, że na pogodę nie będę narzekał...nie do Zavala ale niedaleko, do miejscowości, której nie ma na mapie...


Stawiam na Bojanic Bad - na moich mapach w tych okolicach tylko tej miejscowości brakuje :wink:

Ines, fajnie opisujesz :D
I fajnie, ze spodobał Ci się choć trochę Sucuraj - on może na urlop się niespecjalnie nadaje, ale taki całkiem brzydki nie jest.........


Pudło kolego...szukaj dalej...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2008 08:28

Janusz Bajcer napisał(a):Ciekawe co wzbudzą niektóre u Darka 1 :wink: :?: :lol:


Właśnie Panie Januszu..też jestem tego ciekawy...tym bardziej, że Ines dała swoje zdjęcie w stroju... :lol: :D :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.10.2008 08:32

Szkoda, że urlop już sie kończy...
Jakoś słońca mało na tych zdjęciach (oprócz Ciebie oczywiście). Nie było już tak słonecznie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa Brač, wyspa Hvar i Gradac...Piąty raz w CRO :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone