Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Cyklady 05.07...17.07; samochodem...

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekpawel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 10.06.2021 13:13

Na ten rok plan to Cyklady. Prom, samochodem...
Andros,
Tinos,
Mykonos,
Delos,
Naxos,
Milos,
Sifnos (albo Serifos).

Na każdej wyspie po 1, max. 3 dni.
Głównie zwiedzanie i odpoczywanie...

Ktoś ma jakieś sugestie co do wysp? Miejsc do zobaczenia?
Ew. którąś pominąć? Dodać inną?

P.S. Na Santorini już byłem...
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2021 13:39

Tinos odwiedziła i opisała Aga-mysza, a wszystkie Kulki. Na pewno i ich relacjach sporo sugestii co do tych wysp jest.

Ambityn plan. Samochodem jedziesz z Polski?
darekpawel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 10.06.2021 13:44

Tak, samochodem z PL...
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.06.2021 13:50

To dopiero ambitny.... Z 13 dni 9 dni na 7 wysp.... Ciekawa jestem jak logistycznie uda się to Tobie połączyć... Liczę na późniejsza choć mini relację....
husband
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 10.06.2021 14:40

Czy warto zobaczyć Sifnos ? Chyba już wiesz :D

Obrazek
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.06.2021 14:46

Nono, nieźle się zapowiada :mrgreen: , choć jak dla mnie za dużo promów jak na jeden wyjazd :lol:
Z wymienionych wysp byłam tylko na Tinos - 2 tygodnie, bardzo miło wspominam 8)
I jeden dzień na Mykonos - inaczej :wink: ale też fajnie.
Na Naxos będę za miesiąc :oczko_usmiech: :papa:
darekpawel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 10.06.2021 21:38

Jakbym miał po 2 tyg. każdą grecką wyspę zwiedzać, to musiałbym żyć chyba ze 150 lat… :roll:
I to tyko te bardziej znane…
husband
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 10.06.2021 22:13

Grecja to stan umysłu. Spieszyć się można na Majorce albo innych "pierdoletach". Hedonizm to domena Greków. :D

A teraz poważniej ... Z logistycznego punktu widzenia rozsądnym staje się ograniczenie wysp do trzech. Na mapie fajnie kreśli się scenariusze, wszystko jest tak blisko siebie, ale w praktyce jest trochę inaczej. Koszty przepraw promowych mogą być wysokie. Na Tinos byłem, wyspa spokojna, do zobaczenia w 3 dni. W sierpniu jest trochę tłoczniej gdy przybywają pielgrzymki do cudownego obrazu. Andros po drodze do Tinos, prom płynie z Rafiny. Sam w tym roku planuje jak się uda odwiedzić Andros. Mykonos, moje największe rozczarowanie, byłem z wycieczką z Tinos na jeden dzień ... i to mi wystarczyło.

Odwiedziłem też Sifnos i Serifos, na Milos brakło mi czasu. Prom płynie po kolei do tych wysp z Pireusu, więc wydaje się logiczne i praktyczne popłynąć na nie. Serifos to piękna Chora umiejscowiona na wzgórzu z którego rozpościera się piękny widok na port. Sifnos ma również ładną Chorę i oczywiście Kościółek 7 męczenników. Pięknie położony na wzniesieniu, taka perełka tej wyspy. Jest na Sifnos jeszcze Cheronissos, czyli piękna i cicha zatoka z białymi domkami.

Każe miejsce w Grecji jest piękne i inne, ale radzę na spokojnie cieszyć się wakacjami.

Pozdrawiam
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2021 08:41

darekpawel napisał(a):Jakbym miał po 2 tyg. każdą grecką wyspę zwiedzać, to musiałbym żyć chyba ze 150 lat… :roll:
I to tyko te bardziej znane…
Bez przesady, Krety czy Lesbos w 3 dni nie zwiedzisz, ale już taki Kos czy Korfu 2 tygodni nie potrzebuje....
Twój plan to raczej już nie zwiedzanie, a zaliczenie obecności na wyspie. Mam nadzieję, że jestem w błędzie i pokażesz w swojej relacji, co zwiedziłeś na każdej z wysp....
darekpawel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 11.06.2021 10:05

W ubiegłym roku byłem na Kefalonii, Lefkadzie, Zakinthos, Itace,... Też samochód, promy,...
Da się to ogarnąć...
Wiadomo, że w tak krótki okresie nie da się zajrzeć do każdej dziury i pod każdy kamień...
Trzeba sensownie wyważyć. Wybrać interesujące punkty.
Na Krecie też byłem (połączone z Santorini - ok. 3 dni). No i te ok. 1,5 tyg. na Kretę to było mało, przyznam...
Plażowanie i knajpy są poza zakresem zainteresowania, także dużo czasu się zyskuje,... :hut: - głównie zwiedzanie interesujących zabytków, miejsc archologicznych oraz jakichś terenów naturalnych np. wąwozy... No i miasta, spacer, zwiedzanie,...

Obrazek

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022