Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania lub Czarnogóra 2022 - zestaw pytań

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018
Albania lub Czarnogóra 2022 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 08.09.2020 21:31

Cześć,

W przyszłym roku planujemy odwiedzić nieznane nam lądy.
Wstępnie lecimy na trzy rodziny (10 osób) na dwa lub trzy samochody.
Wszyscy lubimy wypoczynek na plaży oraz zależy nam przede wszystkim na bliskości do morza i ładnych widoków.

Pytania zadam w możliwie najprostszej formie :

1. Albania czy Czarnogóra najbardziej przypomina Chorwację pod kątem widoków i kuchni ?
2. Które z powyższych jest tańsze?
3. Jaka jest jakość kwater w obydwu ? Któremu bliżej do... Europy :mrgreen: Wiem że można znaleźć wypasione apartamenty jak i apartamenty wystrojem przypominające późnego Gierka, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć jaki z reguły jest standard.
4. Bezpieczeństwo.. wieczorami na ulicach oraz złodziejstwa samochodowego (wszyscy mamy nowe auta i ubezpieczone, jednak zawsze to żal i kłopot)
5. Jakieś miejsca w szczególności polecacie/odradzacie?
6. Cenne wskazówki.. ?

Z góry dziękuję jeśli ktoś się podejmie odpowiedzi.
:boss:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.09.2020 14:02

Tansza Albania.
Tu i tu są apartamenty obu rodzajów. Są wartki o tych krajach, wiec warto od nich zacząć. Masz jeszcze dużo czasu, więc spokojnie je przeczytasz. :papa:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 10.09.2020 15:31

O ile w temacie o Czarnogórze są świeże informację, tak temat Albanii padł - nie został założony nowy, po podzieleniu wątku "Albania i Czarnogóra - pytania, porady".
Informacji o Albanii poszukaj tutaj: http://albania forum.pl/forum/ (bez spacji), tutaj: https://mojalbania.com/ i tutaj: https://www.facebook.com/NaszeBalkany/ , https://naszebalkany.pl/
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 15:45

Szczerze, to ani do AL, ani do MNE nie pojechałbym na wyjazd nadmorsko - wypoczynkowy. W MNE sam byłem, w AL byli znajomi. W obu przypadkach wrażenia średnie.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 10.09.2020 19:30

Mój ranking. Oczywiście nie każdy się zgodzi, ale niech to będzie cegiełka, jakiś głos do Waszych planów.
Morze - wygrywa zdecydowanie w moim rankingu Chorwacja, potem AL, potem MNE. Oczywiście jako całokształt, bo mozna znaleźć też i przykłady przeczące mojemu rankingowi.
Góry - wygrywa MNE, tuz za nią AL, potem CRO
Apartamenty i ich wyposażenie, gust "projektantów" - CRO, potem MNE i AL, tam dużo się buduje ale różnie z pomysłem, poza tym liczy się całokształt (położenie, sąsiedztwo, parking, wystrój). Późnego Gierka nawet w Cro na bookingu można spotkać, co mnie zawsze bardzo dziwi.... Tak niewiele trzeba żeby odnowić apartament, który położony jest w pięknym miejscu a wystrój ma z lat 70, te krzesła, ceraty, meble i łazienki, które odstraszają...
Jedzenie - nie podpowiem, niestety w większości własne mam, choć kiedyś chce to zmienić, na razie tak jest wygodniej.
Ceny - Cro, potem MNE, potem AL (jeśli chodzi o wybrzeże)
Bezpieczeństwo - byłem wiele razy w tych krajach, okradli mnie dwa razy. Raz w górach Albanii zwędzili nam jedzenie z namiotu :-), a raz w ubiegłym roku w Sarajewie "pożyczyli" bagaże z samochodu... i nie oddali... Samochody zostawiam w różnych miejscach, nigdy nie zwracam uwagi czy jest to miejsce bezpieczne czy nie. Więc pod tym kątem raczej jest tak jak wszędzie i bezpieczeństwo jest porównywalne. Wszędzie można mieć pecha...

Jeśli więc macie do wyboru tylko AL i MNE i tylko morze Was interesuje to ja wybrałbym AL. Ale to i tak nie dorówna CRO a szczególnie jej wyspom.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 20:26

W Albanii może tylko dzikie plaże, tylko że zwykle trudny dojazd, na miejscu nic nie ma, a potrzebę załatwiasz za kamieniem. W korortach kicz, bałagan, a hotele zagarniają publiczne plaże.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2020 20:33

pixiedixie napisał(a):W Albanii może tylko dzikie plaże, tylko że zwykle trudny dojazd, na miejscu nic nie ma, a potrzebę załatwiasz za kamieniem. W korortach kicz, bałagan, a hotele zagarniają publiczne plaże.

Nie byłeś w Albanii, więc skąd wiesz, że tak jest jak piszesz. :roll:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 10.09.2020 20:41

Dałbym Ci taką radę... Z Albanii i Czarnogóry wybierz Grecję :D
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 20:54

husband napisał(a):Dałbym Ci taką radę... Z Albanii i Czarnogóry wybierz Grecję :D


Bingo :)
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 20:56

Janusz Bajcer napisał(a):
pixiedixie napisał(a):W Albanii może tylko dzikie plaże, tylko że zwykle trudny dojazd, na miejscu nic nie ma, a potrzebę załatwiasz za kamieniem. W korortach kicz, bałagan, a hotele zagarniają publiczne plaże.

Nie byłeś w Albanii, więc skąd wiesz, że tak jest jak piszesz. :roll:


Przyjaciele byli, opowieści, zdjęcia. Zakochani w interiorze.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 10.09.2020 22:34

pixiedixie napisał(a):W Albanii może tylko dzikie plaże, tylko że zwykle trudny dojazd, na miejscu nic nie ma, a potrzebę załatwiasz za kamieniem. W korortach kicz, bałagan, a hotele zagarniają publiczne plaże.


Bywałem i na dzikich i na cywilizowanych, tych drugich z roku na rok coraz więcej, dojazd często wyasfaltowany. Jest różnie, ale na pewno nie tak źle jak piszesz. Często te dzikie plaże stają się (niestety dla mnie, dla innych na szczęście) cywilizowane, przynajmniej częściowo.
Przykład poniżej. Poznajecie pewnie plażę. To poniżej to zdjęcie z 2007, lipiec, środek dnia. Pustka. Dojazd szutrową drogą, w jednym miejscu były problemy z przyczepnością, ale udało się wyjechać. To powyżej zrobione 10 lat później, lipiec 2017, dojazd w większej części już wyasfaltowaną drogą. Zdjęcie zrobione rano, więc leżaki puste. Coś tam budowali w tle, więc zdjęcie z 2020 może być zupełnie inne...
Wszedłem sobie właśnie zobaczyć czy już to "coś" zbudowali i aż się wierzyć nie chce jak to miejsce się zmieniło: https://goo.gl/maps/3rb8i4r2wpgCG7zz6
Załączniki:
llog.jpg
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 23:01

Nie upieram się. Znajomi mieli średnie wrażenia. Podobno Kamil to teraz masakra. Mniejsze miejscowości jak Borsh też zaczęli zabudowywać bez ładu i składu. W każdym razie takie plaże to nie moje klimaty. Brakuje mi tam "własnych" zatoczek przy hotelikach albo apartamentach jak w Grecji albo Chorwacji. Jak wyżej ktoś napisał, z Albanii i Czarnogóry, wybrałbym Grecję ;)

I na tym kończę ten sezon, jutro ostatni dzień relaksu :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2020 19:37

typ napisał(a):Jedzenie - nie podpowiem, niestety w większości własne mam, choć kiedyś chce to zmienić, na razie tak jest wygodniej.
Ceny - Cro, potem MNE, potem AL (jeśli chodzi o wybrzeże)
Co przez to rozumiesz? Że w Cro najdrożej czy najtaniej/najprzyjemniejsze? Bo można to dwojako odczytać. No i co przez hasło ceny rozumiesz? Zwiedzania, noclegów, paliwo, knajpy?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.09.2020 22:03

Do ubiegłego roku Cro z tych trzech krajów było najdroższe ( pensjonaty , hotele , jedzenie w konobach i wstęp do różnych atrakcyjnych przybytków ) , w tym roku nie miałem przyjemności poznać :? To moja opinia z wizyt w tych krajach na przestrzeni kilku kolejnych lat , do 2019 włącznie.

Jak będzie w przyszłym roku - trudno przewidzieć


Pozdrawiam
Piotr
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Albania lub Czarnogóra 2021 - zestaw pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 20.09.2020 11:52

piekara114 napisał(a):
typ napisał(a):Jedzenie - nie podpowiem, niestety w większości własne mam, choć kiedyś chce to zmienić, na razie tak jest wygodniej.
Ceny - Cro, potem MNE, potem AL (jeśli chodzi o wybrzeże)
Co przez to rozumiesz? Że w Cro najdrożej czy najtaniej/najprzyjemniejsze? Bo można to dwojako odczytać. No i co przez hasło ceny rozumiesz? Zwiedzania, noclegów, paliwo, knajpy?


Podawałem od najwyższych - ogólnie, całokształt - czyli to na co tam wydaję w sumie. Wszystko oprócz knajp/restauracji, bo rzadko się tam stołuję, czasem podglądam na kartach jak wyglądają ceny, a czasem w AL mi się nawet zdarza coś zamówić....
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania lub Czarnogóra 2022 - zestaw pytań
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone