Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Aktualne kursy walut (kuna)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dzixon
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 11.06.2019 17:30

Czyli wymieniać od razu złotówki na kuny? nie bawić się w półśrodki? Jak jechałem w 2017 to był przy przejściu W barwinku taki polecany kantor. Nadal tam się opłaca?
slawekr3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 11.06.2019 17:44

Ją zawsze wymieniam złotówki na kuny
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2019 17:57

Ale gdzie?
slawekr3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 11.06.2019 18:46

Zależy gdzie jest lepszy kurs albo miejscowe kantory albo pocztą w jelsie najlepszy kurs jest na poczcie 1.65 w kantorze 1.59 po tyle też przelicza mi bank z płatności kartą
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.06.2019 18:52

W internetowym kantorze w którym mam konto złotówka stoi teraz 1,7304 kuny. Przy płatnościach kartą mam przeliczenie 1,67 MC w Pekao SA albo 1,65 DC kredytowa.
dzixon
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 11.06.2019 20:32

Kurde, to już teraz nie wiem jak jest najkorzystniej :\
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.06.2019 21:30

dzixon napisał(a):Kurde, to już teraz nie wiem jak jest najkorzystniej :\

Jakbyś wymienial 10k PLN i więcej różnica mogłaby być znacząca, na groszowych różnicach jesteś w plecy kilkadziesiąt PLN, dla niektórych to sprawa życia i śmierci, dla innych wakacje ;)
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.06.2019 23:01

arturescu napisał(a):
dzixon napisał(a):Kurde, to już teraz nie wiem jak jest najkorzystniej :\

Jakbyś wymienial 10k PLN i więcej różnica mogłaby być znacząca, na groszowych różnicach jesteś w plecy kilkadziesiąt PLN, dla niektórych to sprawa życia i śmierci, dla innych wakacje ;)

Dokładnie jestem tego samego zdania! Przy zakupie samochodu w Niemczech za 60 tys. zł cena euro ma jakieś znaczenie, ale przy wakacjach na które wydajemy łącznie 5-6 tys. różnice są minimalne pomiędzy zakupem kun czy euro w Polsce a wybieraniem kartą ze ściany płaczu na miejscu.
Mnie się udało kupić trochę euro po dobrym kursie (od znajomego, który pracuje w Reichu) - przy 400 euro wyszedł mi zysk 80zł, więc troszkę do przodu. Winiety kupowałem przez neta - policzyło mi po 4,44 zł, więc troszeczkę w plecy. Resztę zamierzam jak zwykle wybierać z bankomatów i nie martwić się groszowymi różnicami.
dzixon
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 12.06.2019 08:18

No wiadomo, że karta wygodniejsza. Muszę się teraz tylko zorientować jaki jest kurs u mnie w banku (PNB Paribas) i czy nie ma jakiejś prowizji za wypłacanie z bankomatu i płatność kartą. Są teraz jakieś nowe oferty kont walutowych i jakieś tam inne pierdoły i pogubiłem się w tym wszystkim. Generalnie to czy wymieniamy PLN na kuny w Polsce albo PLN lub EURO na kuny w Chorwacji to dużej różnicy nie robi?
slawekr3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 12.06.2019 08:24

Dokladnie ja zawsze wymieniam pln na kuny i nie wszytko na raz jak zostanie to zlotowki wracja do domu a gdzie mozna czyli paliwo sklepy restauracje place karta kuny w pl kupowałem tylko na pirwszy wyjszd do cro ale wtedy byłem zagubiony :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Aktualne kursy walut (kuna) - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019