Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Aktualne kursy walut (kuna)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 03.08.2018 11:18

Garo&Justa napisał(a):
yanek37 napisał(a):
PavveL napisał(a):Jestem teraz w Cro i płacę oraz wypłacam z bankomatu kartą wielowalutową Mastercard od Pekao. Wychodzi 58gr/1kuna.

W banku BZWBK przy płatnościach karta też wychodzi 58gr. Kuna. Nie wiem jak w bankomacie bo nie korzystam.

Plus przewalutowanie 2.8%.
Też płacę kartami Bezetu

I tu się mylisz nie mam żadnego przewalutowania. Sam się zdziwiłem ale Pani w banku stwierdziła że mam "starą" kartę i płacąc nią nie ma przewalutowania. Sprawdzone w historii konta.
Ps.
Nie wiem co oznacza " Stara karta" ..ważność karty do 2020
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 03.08.2018 11:21

Dodam jeszcze ze nie wybralem Revolt z uwagi na ograniczenia przy wyplatach gotowki. Niech ktos napisze dokladnie ile to bylo na dzien bo nie pamietam ale nie chcialem miec zadnych takich niedpodzianek. Gdyby nie to , to wybralbym Revoult.

Po wakacjach albo im podziekuje albo utrzymam jesli nie zmienia warunkow.
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 03.08.2018 12:24

jedrula napisał(a):Dodam jeszcze ze nie wybralem Revolt z uwagi na ograniczenia przy wyplatach gotowki. Niech ktos napisze dokladnie ile to bylo na dzien bo nie pamietam ale nie chcialem miec zadnych takich niedpodzianek. Gdyby nie to , to wybralbym Revoult.

800 zł na miesiąc możesz chyba tylko wypłacić w Revolucie. Do tego w weekendy chyba też są jakieś ograniczenia. Co do wcześniejszego Twojego postu w 100% się z nim zgadzam, sam mam pekao i od tamtego roku testuje w Cro i super sprawa z płatnościami i wypłatami. W tym roku dodatkowo na przetestowanie mam kartę Revolut ale ona założona bardziej z myślą o zakupach internetowych (zagranicznych).
blatko
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) blatko » 03.08.2018 13:51

ApropoDefacto napisał(a):
jedrula napisał(a):Dodam jeszcze ze nie wybralem Revolt z uwagi na ograniczenia przy wyplatach gotowki. Niech ktos napisze dokladnie ile to bylo na dzien bo nie pamietam ale nie chcialem miec zadnych takich niedpodzianek. Gdyby nie to , to wybralbym Revoult.

800 zł (przeliczone na inną walutę) na miesiąc możesz chyba tylko wypłacić w Revolucie. Do tego w weekendy chyba też są jakieś ograniczenia. Co do wcześniejszego Twojego postu w 100% się z nim zgadzam, sam mam pekao i od tamtego roku testuje w Cro i super sprawa z płatnościami i wypłatami. W tym roku dodatkowo na przetestowanie mam kartę Revolut ale ona założona bardziej z myślą o zakupach internetowych (zagranicznych).

obaj słyszeliście, że coś dzwoni, ale obaj nie wiecie w którym kościele.

800 zł na miesiąc w revolucie można wypłacić z dowolnego bankomatu na świecie BEZ ŻADNEJ PROWIZJI, ale wypłacać możecie ile dusza zapragnie, jedynie po przekroczeniu tej kwoty jest dodatkowo 2% prowizji.
zakładając, że dziś kurs kuny jest 0,5800 zł to za pierwsze 800 zł wypłacicie kunę z bankomatu właśnie po tyle, a za kolejne kuny revolut doliczy swoje 2% i policzy wam kunę za 0,58 x 1,02 = 0,5916 zł .
Przy płatnościach kartowych nie ma żadnych ograniczeń, wszystkie są bezwarunkowe i bezprowizyjne.

Podobnie z płatnościami weekendowymi. Nie ma żadnych ograniczeń , a jedynie kurs jest o ten 1 czy 3 grosze wyższy niż w tygodniu.

Dodatkowy plus revoluta to to, że od razu wiadomo po ile wyszła nam płatność za kunę, a nie tak jak w mbankach, ing, bzw, inteligo itd. gdzie w momencie płatności blokowana jest kwota naliczona po kursie visa/mc, a dopiero po kilku dniach bank dolicza do tego swoją prowizję/spread (mi raz mbank naliczył dopiero po 2 tygodniach).

Podawanie przykładów, że ktoś 3-5 dni zapłacił kartą np. mbanku i mu policzyło po 0,58 zł jest bez sensu, bo prawdziwe rozliczenie tej płatności może nastąpić za kolejne ileś tam dni, a nawet tygodni.
PavveL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 03.08.2018 16:33

kaeres napisał(a):Jeżeli nie dopłacasz prowizji czy jakieś stałej opłaty to masz mega z tą kartą w Pekao.

Nie ma żadnych prowizji przy wypłatach z bankomatów ZG lub przy płatności w/w kartą. Również polecam.

W poprzednich latach wypłacałem Maestro od Pekao w bankomatach Zagrebacka Banka. Oba banki należały do Uni Credito Italiano więc kurs był bardzo korzystny. Ale Pekao już nie jest włoskie i podobno skończyło się bezprowizyjne wypłacanie. Ale z moją nową kartą jest jeszcze lepiej - z każdego bankomatu wypłacam bez prowizji.

Oczywiście broń Boże nie można wybierać przewalutowania na PLN które nachalnie proponują bankomaty. Trzeba anulować lub poczekać na zniknięcie okna z tą lichwiarską propozycją.
porto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 03.08.2018 22:20

jedrula napisał(a):
kaeres napisał(a):Jeżeli nie dopłacasz prowizji czy jakieś stałej opłaty to masz mega z tą kartą w Pekao.

Nie ma żadnych prowizji przy wypłatach z bankomatów ZG lub przy płatności w/w kartą. Również polecam.

Aktualnie sprawa wyglada tak ze wsrod najbardziej popularnych bankow konto przekorzystne i karta MasterCard w banku Pekao SA jest najlepsza opcja do platnosci za granica zaraz po karcie Revolt.
Obie sa darmowe, obie bez prowizji w tym rowniez bezprowizyjne wyplaty w bankomatach.
Roznica kursowa pomiedzy Revoult a kursem MasterCard to okolo 1 grosz na korzysc Revoult.

Juz wczesniej pisalem i napisze ponownie, prawdziwa roznice stanowi prowizja banku za przewalutowanie lub prowizja za wyplaty gotowki.
Na ta chwile tylko Pekao SA przy darmowym koncie i karcie nie bierze zadnej prowizji. W innych bankach jest to uzaleznione od posiadanego konta i rodzaju karty.
Jak czytam to prowizje wachaja sie od 2.5% do ponad 6% i to jest dodatkowy koszt jaki nalezy dodac do calosci oplat w Cro i po drodze do Cro.

Dlatego oplacalne bylo dla mnie pojscie do banku Pekaosa , spedzenie tam 15 minut i zalozenie osobnego konta tylko na wakacje. Przy moim planowanym wydatku ok.10 tys. zl. to 590 zl dla mBanku. 590zl w 15 minut - mi sie chcialo i oplacalo :mrgreen:

Zrobiłem dokładnie tak samo. Dodatkowo była promocja za zakup OC w PZU ( 100 zł za 6 miesięcy korzystania z konta ). Zyskałem więc płatności bez dodatkowej prowizji oraz bonusa w postaci gotówki.
P.S. Auto i tak ubezpieczam w PZU ( ze względu na asisstance ) więc same korzyści. :papa: :papa: :papa:
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.08.2018 22:25

PavveL napisał(a):W poprzednich latach wypłacałem Maestro od Pekao w bankomatach Zagrebacka Banka. Oba banki należały do Uni Credito Italiano więc kurs był bardzo korzystny. Ale Pekao już nie jest włoskie i podobno skończyło się bezprowizyjne wypłacanie.

Nic się nie skończyło.
Była już o tym mowa na forum.
Płatności kartą i wypłaty w ZB- bez prowizji.
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 03.08.2018 23:33

blatko napisał(a):

800 zł (przeliczone na inną walutę) na miesiąc możesz chyba tylko wypłacić w Revolucie. Do tego w weekendy chyba też są jakieś ograniczenia. Co do wcześniejszego Twojego postu w 100% się z nim zgadzam, sam mam pekao i od tamtego roku testuje w Cro i super sprawa z płatnościami i wypłatami. W tym roku dodatkowo na przetestowanie mam kartę Revolut ale ona założona bardziej z myślą o zakupach internetowych (zagranicznych).

obaj słyszeliście, że coś dzwoni, ale obaj nie wiecie w którym kościele.

800 zł na miesiąc w revolucie można wypłacić z dowolnego bankomatu na świecie BEZ ŻADNEJ PROWIZJI, ale wypłacać możecie ile dusza zapragnie, jedynie po przekroczeniu tej kwoty jest dodatkowo 2% prowizji.
zakładając, że dziś kurs kuny jest 0,5800 zł to za pierwsze 800 zł wypłacicie kunę z bankomatu właśnie po tyle, a za kolejne kuny revolut doliczy swoje 2% i policzy wam kunę za 0,58 x 1,02 = 0,5916 zł .
Przy płatnościach kartowych nie ma żadnych ograniczeń, wszystkie są bezwarunkowe i bezprowizyjne.

Podobnie z płatnościami weekendowymi. Nie ma żadnych ograniczeń , a jedynie kurs jest o ten 1 czy 3 grosze wyższy niż w tygodniu.

Dodatkowy plus revoluta to to, że od razu wiadomo po ile wyszła nam płatność za kunę, a nie tak jak w mbankach, ing, bzw, inteligo itd. gdzie w momencie płatności blokowana jest kwota naliczona po kursie visa/mc, a dopiero po kilku dniach bank dolicza do tego swoją prowizję/spread (mi raz mbank naliczył dopiero po 2 tygodniach).

Podawanie przykładów, że ktoś 3-5 dni zapłacił kartą np. mbanku i mu policzyło po 0,58 zł jest bez sensu, bo prawdziwe rozliczenie tej płatności może nastąpić za kolejne ileś tam dni, a nawet tygodni.

kolega chyba nie zrozumiał... mbanki, i inne liczą i blokują po aktualnym kursie visa/mastercard a potem doliczają prowizję zależną od posiadanego rodzaju konta i karty... bank Pekao SA przy koncie przekorzystnym i karcie MasterCard nic nie dolicza, kurs wymiany zależy od bieżącego kursu w MasterCard. Przewaga Pekao to powtarzalność , nie ma weekendowych zmian ani limitów.. masz po prostu najtańszy plastikowy kawałek czegoś czym machasz nie interesując się czy jest świątek, piątek czy inne ... różnica pomiędzy kursem MasterCarda a Revolt to średnio 0,3-0,8 grosza za kunę.
800 zł wypłaty na miesiąc na wakacjach to naprawdę niewiele i wtedy wpadasz w 2% prowizję.... pytam się po co ?
jedrula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 03.08.2018 23:42

porto napisał(a):
Zrobiłem dokładnie tak samo. Dodatkowo była promocja za zakup OC w PZU ( 100 zł za 6 miesięcy korzystania z konta ). Zyskałem więc płatności bez dodatkowej prowizji oraz bonusa w postaci gotówki.
P.S. Auto i tak ubezpieczam w PZU ( ze względu na asisstance ) więc same korzyści. :papa: :papa: :papa:

Nie chcę uchodzić za reklamodawce, po prostu dziele się zdobytą wiedzą więc trzeba odnotować że aby mieć darmowe prowadzenie konto trzeba :
1. raz w miesiącu przelać 500zł na swoje konto
2. raz w miesiącu zapłacić kartą lub w aplikacji PeoPay

Rozwiązanie: w swoim "głównym banku" dajemy zlecenie stałe na 510 zł co miesiąc a potem w PekaoSA po 5 dniach od tej daty robimy również zlecenie stałe "z powrotem " do siebie na 500 zł .... zostaje nam 10zł i raz na miesiąc kupujemy żonie kwiaty w Lidlu płacąc kartą PekaoSA :mrgreen:

ps

boże... jak czytam co napisałem to powinienem mieć na drugie Janusz....
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 04.08.2018 09:03

Za to żona zadowolona ;)
grubybb
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 22.08.2018 12:01

Drodzy cromaniacy, czy ktoś z Was płacił ostatnio w Chorwacji kartą debetową ING? Jaki wychodzi kurs kuny przy płatności?
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2018 13:28

grubybb napisał(a):Drodzy cromaniacy, czy ktoś z Was płacił ostatnio w Chorwacji kartą debetową ING? Jaki wychodzi kurs kuny przy płatności?

Proszę:
https://www.cro.pl/w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-2205.html
slawekr3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 05.06.2019 20:56

Drvenik przy kasie na prom złoty 1.59 jelsa poczta 1.65
dzixon
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 11.06.2019 15:04

Witam. Jak teraz najkorzystniej? Wymienić PLN na euro i potem euro na kuny? Czy od razu PLN na kuny? A może płatność kartą? Jest jakiś bank co ma w miarę spoko kurs kuny?
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.06.2019 15:08

dzixon napisał(a):Witam. Jak teraz najkorzystniej? Wymienić PLN na euro i potem euro na kuny? Czy od razu PLN na kuny? A może płatność kartą? Jest jakiś bank co ma w miarę spoko kurs kuny?

PLN > HRK

Kartą zależy jaką, zależy jakiego banku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Aktualne kursy walut (kuna) - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019