Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwiedzanie wodospadów KRKA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doorotak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) doorotak » 20.06.2018 09:04

martinb33 napisał(a):Cześć. Prosze was o pomoc, czytam różne relacje, przewodniki po parku Krka i gubię się w tym wszystkim. Jade pierwszy raz do Chorwacji, jadąc autostradą na południe chcemy zachaczyć o wodospady. Wyczytałem że jest kilka wejść, kilka tras, kilka punktów startowych i nie mam pojęcia z którego miejsca zacząć. Chcemy zobaczyć tą najpopularniejszą i najciekawszą część parku, chociaż pewnie cały jest piękny i godny uwagi ale nie mamy dużo czasu i chcemy aby trasa nie zajeła całego dnia. Czy możecie mi pomóc, w którym miejscu zacząć wycieczkę i którą trasę wybrać, gdzie zostawić auto i na jakich atrkacjach się skupić.
I proszę nie hejtujcie, naprawde dużo czytałem ale dla osoby która nigdy tam nie była nie jest to takie łatwe do zaplanowania.
Pozdrawiam

Podpinam się pod pytanie 8)
W przyszłym tygodniu chcielibyśmy się tam wybrać.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 20.06.2018 10:31

Może ktoś się orientuje, czy na 1 bilet na wszystkie lokalizacje "All ground locations" można zwiedzić wszystkie miejsca, czyli: popłynąć statkiem ze Skradin do Skradinski buk i z powrotem, następnie pojechać autem do Roski Slap i później do starożytnego amfiteatru w Burnum i ewentualnie do Kapelica na Krki, Brištane, skąd są również jakieś łódki na wyspę Visovac ??
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.06.2018 10:35

Najpopularniejsze są dwie opcje:
- wejście w Skradin i rejs na miejsce statkiem, nieopodal wejścia jest duży miejski parking
- wejście w Lozovac i zjazd autobusem

Na miejscu podąża się dookoła za strzałkami, wytyczony jest jeden kierunek zwiedzania, więc nic nie powinno umknąć.
Po 16 jest taniej i nieco mniej tłoczno. Można też wsiąść na stateczek wycieczkowy za dodatkową opłatą i pozwiedzać resztę parku.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 20.06.2018 11:23

Macie może jakąś mapke parku?
doorotak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) doorotak » 20.06.2018 11:29

tu są mapki i broszurki: ups nie mogę jeszcze umieszczać linków :(
chodzi o stronę np-krka.hr zakładka "Park maps", jest też interaktywna mapka.
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 20.06.2018 11:33

doorotak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) doorotak » 20.06.2018 11:35

dodi79 - dokładnie, dziękuję za pomoc :D
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 21.06.2018 11:37

Otworzyłem sobie mapke z tego linku Skradinski buk i widze że startując z Lozovac ( czerowna kropka) jest do przejścia taka jakby pętla przez Skradin i powrót do miejsca startu. Czy dobrze kombinuje? nie widze tutaj oznaczeń tras czy kolorów szlaków. Jeśli dobrze kombinuje to ile mniej więcej czasu zajmuje przejście tej pętli?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2018 12:27

Jak kolega wyżej pisał w parku są strzałki za którymi podążasz. W PNKrka w dolnej części czyli przy wodospadzie Skrzynia.Buk robi się pętelkę. Tu nie ma innego szlaku. Przejście go zajmie ok1-1,5h w zależności od ilości odpoczynku i ludzi na trasie. Chyba czytałaś o plitvicach-tam tam jest kilka tras o różnej długości i pewnie parki ci się pomyliły. Strona która jest super, są tam podane wszelkie informacje w sposób bardzo czytelny.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 21.06.2018 12:41

Nie pomyliłem z Plitvicami, przecież dobrze mówie że jest w Krka kilka wejść i tras. W takim razie proszę was jeszcze o jedno, wstawcie mi linka z pinezką na google w którym miejscu jest w Lozovac parking a w którym miejscu kasa i wejście do parku
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.06.2018 13:01

Na miejscu trasa jest jedna, od Ciebie zależy, które wejście wybierzesz i od której strony w związku z tym rozpoczniesz zwiedzanie. Wystarczy upuścić ludzika na streetview w Lozovac opodal napisu "National Park KRKA" i wszystko o co pytasz widać jak na dłoni.
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 21.06.2018 13:11

Ok to już mam za sobą, dzięki ;) teraz jeszcze mi powiedzcie, tam jest kasa, a później trzeba się dostać tą krętą drogą do wodospadów pieszo lub busem? Dobrze rozumiem?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.06.2018 13:12

martinb33 napisał(a):a później trzeba się dostać tą krętą drogą do wodospadów pieszo lub busem? Dobrze rozumiem?


Tak :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2018 13:21

Poczytaj ten watek: https://www.cro.pl/wodospady-krka-t9045.html tu wszystko jest napisane. Warto znaleźć też kilka relacji ze zwiedzania Krka i poczytać - wszystko podane jest na dłoni....

Jak wejdziesz na stronę to nawet na dole jest tour Krka i patrz: https://play.google.com/store/apps/deta ... krka&hl=hr
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2018 14:02

zimarek napisał(a):
kaeres napisał(a):Byłem tam 6 lat temu. Nie można było wówczas płacić kartą przy Roskim Slapie.

Ok, bilet mogę klupić w sumie online;)
A czy w to miejsce https://goo.gl/maps/F7unZ58M8bK2 bedzie oddzielny bilet?
Bo każdy bilet jest jednorazowy, czyli jeżeli chciałbym popłynąć ze Skradin i wrócić i później autem podjechać pod Roski Slap to chyba nie da rady, jeżeli nawet bilet będę miał na wszystkie miejsca za 200kun?


Witam
To można płacić za bilet kartą czy nie ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zwiedzanie wodospadów KRKA - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone