Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwiedzanie wodospadów KRKA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 19.06.2006 11:35

a propo tego stateczku to za niego brali w zeszlym roku 100 kun+opłata za wstep do parku A jak pisałem to Skradinski buk juz widzialem dokładnie i drugi raz placic za to samo nie ma sensu
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 19.06.2006 11:48

Są dwa stateczki jeden w cenie biletu ze Skradina do Skradińskiego Buka i drugi ze Skaradińskiego Buka w górę rzeki i ten kosztuje 100kun już od dawna.

I jeszcze jedna ciekawostka: jest Droga Dvernik - Devrskie. Droga ta przecina kanion rzek KRKa, tylko nie wiem dokładnie w którym miejscu czy przy Puljanie czy poniżej. I tam gdzie droga przecian kanion jest kąpielisko - sporo ludzi sie pluska w rzece. Tylko z parkingiem jest gorzej, ale za to nikt nie sprawdza biletów, nie ma ofcjalnego wejścia do parku
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2006 14:44

Kir napisał(a):Są dwa stateczki jeden w cenie biletu ze Skradina do Skradińskiego Buka i drugi ze Skaradińskiego Buka w górę rzeki i ten kosztuje 100kun już od dawna.

I jeszcze jedna ciekawostka: jest Droga Dvernik - Devrskie. Droga ta przecina kanion rzek KRKa, tylko nie wiem dokładnie w którym miejscu czy przy Puljanie czy poniżej. I tam gdzie droga przecian kanion jest kąpielisko - sporo ludzi sie pluska w rzece. Tylko z parkingiem jest gorzej, ale za to nikt nie sprawdza biletów, nie ma ofcjalnego wejścia do parku

Ale za to czujesz się jak na Dzikim Zachodzie, droga się kończy, jedziesz po lastriku. Było bombowo. No i te 40 C. Przejazd szerokości kładki dla pieszych, wrażenie, że się zgubiłeś.

FUX
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 19.06.2006 15:58

ja bym tylko przestrzegał przed kupnem zwiedzania Krka połaczonego z dopłynieciem tan z Sibenika czy innej miejscowości. Może na pierwszy raz brzmi to fajnie, ale rzeczywiśtość jest inna, po 1. Nudne 2 godziny rejsu w jedną stronę, po 2. nie zwiedzasz Krka tylko je przebiegasz zeby zdażyć na godzine odpłyniecia, po 3. jak do tego wykupi się obiad na tymże statku to wogóle nie ma co iść zobaczyć górnych wodospadów bo się nie zdąży na jedzenie, po 4. nie warto przepłacać za 4 godziny nudnego rejsu.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 18.06.2018 11:37

Odświeżam temat. W ub. roku byliśmy już w KRKA ale tylko w części Skradinski buk. W lipcu planujemy również zwiedzić KRKA ale głównie w północnej części. W związku z tym mam pytanie, czy można tam dojechać autem, czy są jakieś parkingi i bilety wstępu do tej części parku??
Znalazłem kilka fajnych miejsc:
-restauracja na wodzie, https://goo.gl/maps/aspMetm5fyB2
-punkt widokowy na rzekę i kaskady, https://goo.gl/maps/e5DWMFmvSqD2
-starożytny amfiteatr, https://goo.gl/maps/cv9XBs8iu912
-trasa widokowa na wodospady, https://goo.gl/maps/yTpj37i8Ffs
-restauracja i punkt widokowy, https://goo.gl/maps/copP9WkmeG82
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2018 12:24

Podjeżdżasz tutaj i spacerki - https://www.google.pl/maps/@43.9042731, ... 312!8i6656
Do zwiedzenia młyn, nadbrzeżne wycieczki stateczkiem, spacerek kładką nad kaskadami.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 18.06.2018 12:27

Czy ten teren to już Park KRKA i płaci się tu za jakiś wstęp?, Niedaleko są fajne punkty widokowe, jaskinia, itp ;)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2018 12:47

Tak, tam jest budka i się płaci przy tym parkingu, który pokazałem.
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 18.06.2018 12:54

My planujemy w tym roku zajechać i zwiedzić Krke w drodze do Tucepi. Ile czasu trzeba zarezerwować na pobyt tam?
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 18.06.2018 13:17

kaeres napisał(a):Tak, tam jest budka i się płaci przy tym parkingu, który pokazałem.

Czy można płacić tu kartą?
Jeżeli chcielibyśmy podjechać jeszcze tu: https://goo.gl/maps/F7unZ58M8bK2
i przepłynąć łódką do Visovac to czy, aby dojechać do tego miejsca również muszę mieć bilet wstępu do parku, jeżeli tak, to czy to mogę wjechać na ten sam bilet kupiony wcześniej?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2018 13:32

Byłem tam 6 lat temu. Nie można było wówczas płacić kartą przy Roskim Slapie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2018 13:34

rudik_a napisał(a):My planujemy w tym roku zajechać i zwiedzić Krke w drodze do Tucepi. Ile czasu trzeba zarezerwować na pobyt tam?

Możesz tam być tydzień i zwiedzisz wszystko, a możesz w 6 godzin zobaczyć najważniejsze rzeczy i spadać dalej.
Ale to jest takie minimum żeby się w ogóle opłacało tam zawitać nie biegając.
rudik_a
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudik_a » 18.06.2018 13:36

Ok, dzięki, właśnie mi o to chodziło, żeby zobaczyć Krkę w pigułce i jechać dalej :)
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 18.06.2018 13:55

kaeres napisał(a):Byłem tam 6 lat temu. Nie można było wówczas płacić kartą przy Roskim Slapie.

Ok, bilet mogę klupić w sumie online;)
A czy w to miejsce https://goo.gl/maps/F7unZ58M8bK2 bedzie oddzielny bilet?
Bo każdy bilet jest jednorazowy, czyli jeżeli chciałbym popłynąć ze Skradin i wrócić i później autem podjechać pod Roski Slap to chyba nie da rady, jeżeli nawet bilet będę miał na wszystkie miejsca za 200kun?
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 19.06.2018 11:10

Cześć. Prosze was o pomoc, czytam różne relacje, przewodniki po parku Krka i gubię się w tym wszystkim. Jade pierwszy raz do Chorwacji, jadąc autostradą na południe chcemy zachaczyć o wodospady. Wyczytałem że jest kilka wejść, kilka tras, kilka punktów startowych i nie mam pojęcia z którego miejsca zacząć. Chcemy zobaczyć tą najpopularniejszą i najciekawszą część parku, chociaż pewnie cały jest piękny i godny uwagi ale nie mamy dużo czasu i chcemy aby trasa nie zajeła całego dnia. Czy możecie mi pomóc, w którym miejscu zacząć wycieczkę i którą trasę wybrać, gdzie zostawić auto i na jakich atrkacjach się skupić.
I proszę nie hejtujcie, naprawde dużo czytałem ale dla osoby która nigdy tam nie była nie jest to takie łatwe do zaplanowania.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zwiedzanie wodospadów KRKA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone