Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2014 16:51

A po co jedziesz przez Czeski Cieszyn :?: :roll:

Obwodnica miasta jest bezpłatna i od granicznego mostu w Cieszynie-Boguszowicach do skrętu na Żylinę jedziesz śmiało stówą :

Najszybciej jest przez Cieszyn, chyba, że są roboty drogowe.


Jak będą, to o tym napiszę na forum :D
W zeszłym roku były i o nich ostrzegałem.

W sobotę jest mniejszy ruch, więc przez Żywiec powinno być luźniej.
Spróbuj trasę przez Żywiec w jedną stropnę, jak tak planujesz. A w drodze powrotnej przez Cieszyn, albo na odwrót :wink:
Będziesz miał jasny obraz sytuacji
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.03.2014 19:04

LFB napisał(a):Ja będę jechał w sobotę 28 czerwca przed południem. Jadę z Łodzi. Do tej pory jeździłem przez Cieszyn, postanowiłem sprawdzić czy wersja przez Zwardoń nie będzie szybsza.

Zdecydowanie odradzam jazdę przez Żywiec. Przynajmniej w tym roku. No chyba,że w środku nocy.
Jest bardzo ważny powód.
Za niedługo (w związku z budową nowego) zostanie zamknięty jeden z dwóch mostów żywieckich nad rzeką Sołą. To będzie chyba największy kataklizm od czasów II Wojny Światowej w tych okolicach. Paraliż komunikacyjny będzie totalny. Co prawda jadąc od strony Bielska do Zwardonia nie przejeżdża się przez centrum Żywca ale zakorkowana w tygodniu droga B-B - Żywiec będzie zapewne zakorkowana podwójnie, szczególnie przy dojeździe do Żywca.

Jako tubylec zdecydowanie odradzam jazdę przez Żywiec w tym okresie.
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 17.03.2014 21:32

Ja jako tubylec uważam , że zamknięcie mostu nie będzie miało wpływy na zwiększenie korków na trasie Bielsko - Zwardoń , ledwie po wjeździe do Żywca na rondzie w Żywcu w prawo a potem Zwardoń..... tak jak pisałem piątek w nocy, w pozostałe dni na noc oraz sobota i niedziela można jechać.... w tych godzinach trasa Katowice - Żywiec około 80 min + Żywiec - Zwardoń 35 min do godziny do żyliny od Zwardonia a potem autostrada , trasa 86 na Węgrzech oraz Chorwacja, ale jakbym jechał od Katowic wybrałbym trasę A4 na A1 (most w Mszanie ma być otwarty w wakacje) > Czechy > Austria > Słowenia > Chorwacja
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.03.2014 22:07

jestok1 napisał(a):trasa 86 na Węgrzech oraz Chorwacja,

Jadąc trasą 86 do końca musisz jeszcze odwiedzić Słowenię :)

Ja w tym roku pojadę na Gyor i Siofok - i dalej Balatonem do CRO.
Trasa 86 może i ciekawa ale jeździsz po totalnych wioskach, dużo czasu tracisz na ograniczeniach.
Czasowo wyjdzie tak samo jak przez Balaton.

W zeszłym roku jechałem trasą 86 i drugi raz się nie zdecyduje mimo że na Węgry wjechaliśmy późnym popołudniem a w Nygakanizsa byliśmy o 21:30.
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 17.03.2014 22:21

wikol napisał(a):
jestok1 napisał(a):trasa 86 na Węgrzech oraz Chorwacja,

Jadąc trasą 86 do końca musisz jeszcze odwiedzić Słowenię :)

wydaje mi się , że nie muszę , można się skierować na Letenye od Kormend na dwa sposoby...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.03.2014 22:28

jestok1 napisał(a):
wikol napisał(a):
jestok1 napisał(a):trasa 86 na Węgrzech oraz Chorwacja,

Jadąc trasą 86 do końca musisz jeszcze odwiedzić Słowenię :)

wydaje mi się , że nie muszę , można się skierować na Letenye od Kormend na dwa sposoby...


No tak ale już wtedy zbaczasz z trasy 86 i jedziesz po totalnych wioskach, czasem 30 km/h.
Ja tak jechałem - Kormend, Zalaegerszeg, Nygakanizsa, Letenye.
Ogólnie nie polecam. Bardzo dużo czasu się traci na tych odcinkach mimo że było po 19 wieczorem 12 sierpnia, żywego ducha na ulicy. Pełno zakrętów, zwolnień do 30 km/h.
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 18.03.2014 08:23

Ponieważ odeszliśmy już od pierwotnego tematu czyli dostępności winiet na odcinku Zwardoń - Zilina i dyskutujemy teraz przebieg i proponowane warianty trasy zapraszam do nowego wątku:
lodz-tucepi-dyskusja-o-trasie-t44649.html
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 18.03.2014 13:44

Witam
Będę przekraczał granicę w Zwardoniu, potem zakup winiety słowackiej w opisanych miejscach. A gdzie można kupić winietę węgierską jadąc dalej trasą na Gyor (raczej w nocy)?

http://kuferek.manifo.com/
LFB
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) LFB » 18.03.2014 14:55

111mirek napisał(a):Witam
Będę przekraczał granicę w Zwardoniu, potem zakup winiety słowackiej w opisanych miejscach. A gdzie można kupić winietę węgierską jadąc dalej trasą na Gyor (raczej w nocy)?

http://kuferek.manifo.com/


Ja kupowałem w budce ustawionej na autostradzie tuż przed płatnym odcinkiem. W tym roku jednak tą winietę chyba kupie online:
http://www.autopalyamatrica.ws/
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.03.2014 19:55

111mirek napisał(a):Witam
Będę przekraczał granicę w Zwardoniu, potem zakup winiety słowackiej w opisanych miejscach. A gdzie można kupić winietę węgierską jadąc dalej trasą na Gyor (raczej w nocy)?


Na przejściu w Rajce. Tylko radzę kupować po stronie węgierskiej, bo po słowackiej jest trochę drożej (doliczają marżę).
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 19.03.2014 22:51

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Kilka lat temu pojechałem w poprzek autostrady żeby kupić winietę węgierską. Węgierski policjant był zdumiony. Na tyle zdumiony, że nie wlepił mi mandatu. Swoją drogą to dziwne, że budka z winietami była po przeciwnej stronie niż mój pas jazdy:)
Pozdrawiam



http://kuferek.manifo.com/
modry
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.03.2014
Re: Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) modry » 22.03.2014 12:26

wikol napisał(a):
jestok1 napisał(a):trasa 86 na Węgrzech oraz Chorwacja,

Jadąc trasą 86 do końca musisz jeszcze odwiedzić Słowenię :)

Ja w tym roku pojadę na Gyor i Siofok - i dalej Balatonem do CRO.
Trasa 86 może i ciekawa ale jeździsz po totalnych wioskach, dużo czasu tracisz na ograniczeniach.
Czasowo wyjdzie tak samo jak przez Balaton.

W zeszłym roku jechałem trasą 86 i drugi raz się nie zdecyduje mimo że na Węgry wjechaliśmy późnym popołudniem a w Nygakanizsa byliśmy o 21:30.


Ja również jadę przez Siofok (mam tam nocleg) Możesz mi powiedzieć jaką trasę wybrałeś?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zwardoń - Zilina, czy można na tym odcinku kupić winietę? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone