Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ZTL 2018 - Kalabria Apulia Małopolska

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.08.2018 17:29

tony montana napisał(a): finalnie było to najdroższe wypożyczenie auta w naszej dotychczasowej karierze....nie pytajcie jednak ile wyszło BO NIE POWIEM!!! o!!

Finalnie po 1,5 h od wylądowania (!!!) stajemy się na 12 dni "właścicielami" pojemnego i dobrze wyposażonego auta w dieslu

Nasz FIAT 500 "EL"
Obrazek

Zara pogrzebie w smsach i powiem :lol: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2018 17:30

marze_na napisał(a):Mam nadzieję, ze podasz szczegóły dot. wypożyczenia auta na aeroporto di Bari.
Ostatnio nawet się przymierzałam, ale znowu doszlam do wniosku, ze mi sie nieopłaca :D .


Pytanie co chcesz wiedzieć?
Generalne: porównując inne lotniska (oraz inne kraje ;) jest tam MEGA DROGO
Szczerze powiem, że nie widziałem też podobnego DYMU do wypożyczalni na ŻADNYM lotnisku dotąd, może to wina soboty była i wczesnopopołudniowej pory (może była jakaś kumulacja samolotów)
Nigdy też w przeliczeniu na dzień nie zapłaciłem tyle za auto - w dodatku uważam, że w pewien sposób mnie oszukano, nie mówiąc, że podana na miejscu cena za większe auto nie obejmowała Vatu i jakiejś dodatkowej opłaty - przy oddaniu auta okazało sie, że zamiast 156 Euro mam do zapłaty ponad 220 Euro dodatkowo (na osłodę - auto które dostaliśmy jeździło na ONzatem spaliło ciut mniej i paliwo ciut tańsze niż PB


Interseal. napisał(a):Hej!

Po majowej Kampanii, u nas coraz większe apetyty na Apulię.
Będę śledził.
Pozdrawiam.


Hej :)
Będziesz pokazywał swoja Kampanię? :)

Zapraszam
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 12.08.2018 17:50

tony montana napisał(a):Będziesz pokazywał swoja Kampanię? :)


Dziękuję.

Nie. Nie będę.
Kampania w naszym wydaniu to rzeczy oczywiste, takie z pierwszych stron - Pompeje, Wezuwiusz, Herculanum, Pozzuoli, Cuma, Monte Faito, Neapol i Amalfi.
Apulia to co innego!

Tłok w wypożyczalni rzeczywiście zjawiskowy. Miałem pytać o co chodzi. W maju cena za Citroena C3 nie odbiegała w Neapolu od cen na innych lotniskach. Też był mały zgrzyt, bo ściągnięto mi z karty jakieś 17 euro nie wiadomo za co. Po zgłoszeniu reklamacji w tym samym dniu dostałem info i kasa została zwrócona po kilku dniach.

Pozdrawiam.
Interseal.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.08.2018 17:58

tony montana napisał(a):Pytanie co chcesz wiedzieć?

Tak najbardziej to czy jest szansa na auto z ubezpieczeniem w cenie niższej niż 30 euro za dzień :? :?:

Interseal. napisał(a):Apulia to co innego!

Nieśmiało zapraszam do mnie :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2018 18:01

Interseal. napisał(a):
tony montana napisał(a):Będziesz pokazywał swoja Kampanię? :)


Dziękuję.

Nie. Nie będę.
Kampania w naszym wydaniu to rzeczy oczywiste, takie z pierwszych stron - Pompeje, Wezuwiusz, Herculanum, Pozzuoli, Cuma, Monte Faito, Neapol i Amalfi.
Apulia to co innego!

Tłok w wypożyczalni rzeczywiście zjawiskowy. Miałem pytać o co chodzi. W maju cena za Citroena C3 nie odbiegała w Neapolu od cen na innych lotniskach. Też był mały zgrzyt, bo ściągnięto mi z karty jakieś 17 euro nie wiadomo za co. Po zgłoszeniu reklamacji w tym samym dniu dostałem info i kasa została zwrócona po kilku dniach.

Pozdrawiam.
Interseal.


Toż to wspaniałe miejsca, ja chętnie piszę się na Twoją relację :)

Bylismy w Italii wiele raz (tak pod 10 jakoś), jednak auta brałem tylko na Sycylii oraz Sardynii dotąd - tam ceny były bardzo ok (no Sycilia była zimą, więc trudno aby było drogo), teraz niemile byłem zaskoczony.... sprawdzałem ceny aut non stop od 3 mcy przed wyjazdem... aż do końca za najtańsze auto nie schodziła poniżej 1500 PLN za 12 dni...

Nie tragizuję jednak, bo lot i apartamenty mielismy w afforadable price jak na Włochy :)
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2018 18:08

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):Pytanie co chcesz wiedzieć?

Tak najbardziej to czy jest szansa na auto z ubezpieczeniem w cenie niższej niż 30 euro za dzień :? :?:

.


Nie wiem, jak jest poza sezonem, ale na lipiec (szukałem od kwietnia) ceny za 12 dni zaczynały się od > 1500 PLN za 12 dni, tj
od 125 PLN za dzień tylko z podstawowym ubezpieczeniem, dodatkowe ubezpieczenie to był koszt ok 8-10 Euro za dzień, w zalezności od wypozyczalni czyli doliczamy 5 stów do tego


Oczywiście mowa o Fiat 500 (or similar), taka Corsa zaczynała się od 1700 za 12 i to w słynnym Goldcarze...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2018 18:20

Te ceny za auto są niewyobrażalne w IT - strasznie mnie to zniechęca z głównych wakacji na południu buta, a ogromną ochotę mam tam się udać... Koleżanka teraz leci na 4 dni, aż muszę się podpytać o cenę...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.08.2018 18:33

piekara114 napisał(a):Te ceny za auto są niewyobrażalne w IT - strasznie mnie to zniechęca z głównych wakacji na południu buta, a ogromną ochotę mam tam się udać... Koleżanka teraz leci na 4 dni, aż muszę się podpytać o cenę...


Sprawdziłem z ciekawości ile kosztuje wypozyczenie auta teraz - tzn od 23.08 do np 4.09, na porównywalne 11 dni
"TWOJA REZERWACJA:
Odbiór:Bari Airport Office, 23 Sie 2018, 10:00
Zwrot:Bari Airport Office, 04 Wrz 2018, 10:00"

LUZ - w Maggiore 136 Euro

KUŹWA SKANDAL - ale mnie "OBSKUBALI" w tym lipcu :(
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.08.2018 18:53

tony montana napisał(a):Póki co, parkujemy za 1h za h blisko centro storico

1h za h... całkiem OK...

tony montana napisał(a):Wspaniale rzeźbiony portal

Piękny.

Pozdrawiam,
Wojtek
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 12.08.2018 19:58

tony montana napisał(a):Toż to wspaniałe miejsca, ja chętnie piszę się na Twoją relację :)


Rzeczywiście miejsca bardzo OK. W naszym wydaniu to także kolejny kilkudniowy wyjazd do IT i jak na razie najlepszy. Nawet pomimo faktu, że (jak na Neapol przystało! :D ) wróciłem bez prawa jazdy, dowodu osobistego, karty kredytowej i bankowej, nowiutkich kart ArteCard i uboższy o 100 euro! :D
Relacji jednak nie będę pisał, natomiast chętnie pomogę i odpowiem na pytania o ile będę umiał.

marze_na napisał(a):Nieśmiało zapraszam do mnie :wink: .


Dziękuję.
Ja śmiało wykorzystam przy planowaniu wyjazdu. :)

Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2018 20:04

tony montana napisał(a):Sprawdziłem z ciekawości ile kosztuje wypozyczenie auta teraz - tzn od 23.08 do np 4.09, na porównywalne 11 dni
...KUŹWA SKANDAL - ale mnie "OBSKUBALI" w tym lipcu :(
A to aż dziwne, bo przecież to urlopowy szczyt szczytów w IT.... Dzieci siostry szwagierki zaczynają szkołę dopiero 15.09...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2018 16:49

Interseal, Piekara, Franz - cieszę się, że zaglądacie :)

Altamury cd
Obrazek

Obrazek

Na każdym rogu można tutaj natknąć się na barokowe cudeńko
Obrazek

I druty
Obrazek

Tutaj jedlismy pyszną focaccię i kupiliśmy słynny chleb z Altamury w kształcie serca, zajadaliśmy po potem z oliwą prez kolejne dwa dni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajnie było w Altamurze, ale my mamy jeszcze 200 km przed nami.
Obrazek

Obrazek

:papa: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2018 17:12

Trochę info o lokalach, w których mieszkaliśmy podczas tego wyjazdu.
Ustaliliśmy, że jeden z kwadratów powinien mieć basen, a drugi mieścić się w centro storico jakiegoś fajnego miasta. Tak tez uczyniliśmy.
W very convenient price jak na Italię w lecie (druga połowa lipca) zabookowaliśmy na 6 dni Hotel w Kalabrii za 380 Euro za za 3 osoby dorosłe i jedno dziecko oraz apartament w centro storico w Apulii za 350 Euro także za 6 nocy za 3 osoby dorosłe i jedno dziecko (parking free, klima, dwie izby, kuchnia, śniadania w kafeterii)

Hotel Total (4stars) w Kalabrii mieszczący się przy jednej z matek wszystkich dróg w Kalabrii, SS18, oprócz swojej lokalizacji (przy ruchliwej drodze, jednak w nocy prawie na całe szczęście nie było słychać aut) oraz blisko torów (!), miał same zalety:
W cenie 380 Euro (63,33 Euro / doba) otrzymaliśmy
- twin room, czyli dwa spore pokoje z dwoma łazienkami (dwoma prysznicami, kiblami etc) z klima w obu pokojach
- 6 śniadań i to śniadań kontynentalnych (jajecznica, jajka, parówki, szynki, sery, owoce, jogurty etc) + do tego pyszne kawy robione przez przemiłe panie w ekspresie
- włoskie animacje w pobliskim hotelu (ten to BYŁ PRZY SAMYCH TORACH nie zazdroszczę) co wieczór Felicita i Lasciate mi cantare ;)
- bliskość plazy (słabej ale zawsze)
- bardzo fajny basen z jacuzzi
Obrazek

- duży bezpłatny parking
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszego dnia po zalogowaniu się w hotelu kupilismy winko (2,50 Euro lokalne wino kalabryjskie za butelczynkę 0,375 l) w barze i piwko i udaliśmy się na pobliską plażę - przechodzi się pod torami tunelem

Woda była mega czysta i mega ciepła, plaża, no cóż.... w tym miejscu Kalabrii plaże sa takie se
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ALora
:papa:
Ostatnio edytowano 19.08.2018 17:15 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 19.08.2018 17:13

Śledzę również.
Krajobrazy piękne.
Temat wypożyczalni jest gorący .. będę Cie musiał podpytać na PW, ale nie o te strony.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2018 17:17

Buber napisał(a):Śledzę również.
Krajobrazy piękne.
Temat wypożyczalni jest gorący .. będę Cie musiał podpytać na PW, ale nie o te strony.


Fajno :)

Ale Italia powiadasz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ZTL 2018 - Kalabria Apulia Małopolska - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone