Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zostaliśmy okradzeni :( Istria

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.07.2012 14:12

Mariusz_M napisał(a):Ehhh nie ma co idealizować Chorwatów.


Ale nie ma też podstaw żeby z nich robić nie wiadmo jakich bandytów.

Tym bardziej,że:

mlodababka napisał(a): Przez cały nasz pobyt 8 nocy - mieliśmy sąsiadów z NL, którzy spędzali sporo czasu w domku..
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.07.2012 14:52

maniust napisał(a):Przykre to co was spotkało i nie życzę nikomu.
Sam zostawiałem na stoliku na camie przy namiocie , laptopa , aparat itd. , auto otwarte , szedłem się odlać i zawsze wszystko leżało tak jak zostawiłem.....


Widać za krótko (dla złodziei) sikasz... :lol: :wink:

Mało kiedy się w CRO zdarzają kradzieże. Ale jak są, to na takim forum jak to robi się hałas.
Osobiście uważam, że o wiele bardziej złodziejska jest Italia.
Tam są całe gangi okradające turystów, smarkacze na skuterach, do tego imigranci żyjący z kradzieży...

Notabene... temat tylko potwierdza jak złudne bywa przekonanie, że na dużych campingach jest bezpiecznie.
Okazja czyni złodzieja- wszędzie!
Myślę, że gdyby policji naprawdę się chciało urządziła by zasadzkę z przynętą i wyłapała sprawców- bo pewnie to te same osoby lub dobrzy znajomi. Skoro jednak woli przyjeżdżać do kolejnych wezwań...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.07.2012 15:16

Być okradzionym źle, znaleźć rzeczy ukradzione też źle :wink:
Już to kiedyś pisałem, kilka lat temu znalazłem jakieś dokumenty i karty Polaka, 2 dni ja i gospodarze szukaliśmy "poszkodowanego", znalazłem Go po paru dniach w Polsce i ...oskarżył mnie o kradzież, a co najmniej o próbę wyłudzenia znaleźnego. Ja naiwny, chciałem dobrze, chciałem tylko aby nie miał kłopotów, chciałem ZA DARMO oddać to co znalazłem.
Co zrobiłem po rozmowie :?: to chyba jasne ...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.07.2012 16:38

Maciek1956 napisał(a):Być okradzionym źle, znaleźć rzeczy ukradzione też źle :wink:
Już to kiedyś pisałem, kilka lat temu znalazłem jakieś dokumenty i karty Polaka, 2 dni ja i gospodarze szukaliśmy "poszkodowanego", znalazłem Go po paru dniach w Polsce i ...oskarżył mnie o kradzież, a co najmniej o próbę wyłudzenia znaleźnego. Ja naiwny, chciałem dobrze, chciałem tylko aby nie miał kłopotów, chciałem ZA DARMO oddać to co znalazłem.
Co zrobiłem po rozmowie :?: to chyba jasne ...


Musisz o połowę schudnąć, widocznie wziął Ciebie za mafiosa :D :D :D
Tak nawiasem to najpierw trzeba wysłuchać, a nie oceniać po rozpoczęciu rozmowy. Dupek, poprostu Dupek, który nigdy nie dostał po ryju. Reasumując - Palant
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.07.2012 17:11

Nie "dupek" tylko znany obuwnik ze znanej warszawskiej ulicy :wink:

Już schudłem :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.07.2012 17:16

Maciek1956 napisał(a):Nie "dupek" tylko znany obuwnik ze znanej warszawskiej ulicy :wink:

Już schudłem :D


To tym bardziej dupek do kwadratu.
KiA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiA » 17.07.2012 14:14

W tym roku na campie przy samotnym słupku z prądem pół dnia ładował się czyjś netbuś :) a przy prysznicach ładowała się czyjas komórka - nie było "chętnych" . No ale to było na wyspie.
Nie przytrafiło się nam nigdy nic podobnego - kilka wyjazdów na kempingi w CRO.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.07.2012 15:10

[quote="Maciek1956"]Być okradzionym źle, znaleźć rzeczy ukradzione też źle :wink:
Już to kiedyś pisałem, kilka lat temu znalazłem jakieś dokumenty i karty Polaka, 2 dni ja i gospodarze szukaliśmy "poszkodowanego", znalazłem Go po paru dniach w Polsce i ...oskarżył mnie o kradzież, a co najmniej o próbę wyłudzenia znaleźnego. Ja naiwny, chciałem dobrze, chciałem tylko aby nie miał kłopotów, chciałem ZA DARMO oddać to co znalazłem.
Co zrobiłem po rozmowie :?: to chyba jasne ...[/quote]

Wypier..liłeś do Wisły - zgadłem :D :wink:
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 17.07.2012 16:31

darek1 napisał(a):
Maciek1956 napisał(a):Co zrobiłem po rozmowie :?: to chyba jasne ...[/quote]

Wypier..liłeś do Wisły - zgadłem :D :wink:


To nieekologicznie by było.
Posortował smieci z portfela - czyli papiery do papierów, plastiki do plastików i tyle ;)
Po Bożemu :lol:


A w temacie, to kumpla na bezczela w Pakostane obrobili (3 dni temu) - połozył portfel na ladzie jak lody odbierał i chłopak z kolejki chwycił i w nogi. Miał mafioso pecha, bo syn kumpla dobrze biega i go doszedł (pomimo klapek na nogach) .... portfel mafioso wyrzucił ale bez kasy (ok. 500 kun było + jakies PLNy). No ale papiery i karty wazniejsze...
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2012 00:50

Heh, przykra sprawa. I tak HR uważam za najbezpieczniejszy "wakacyjny" kraj, w jakim byłem. W tym roku np. jakaś menda buchnęła nam kubek na zmywaku pod Maslinom, ale poza tym bez strat.

Tym nie mniej - zaufanie dobra rzecz, a kontrola jeszcze lepsza. Tak więc kasę, dokumenty, drobną elektronikę trzymamy zawsze przy dupce. W sklepach turystycznych można kupić specjalne torebki, które doskonale schowają się pod koszulę/spodenki a pomieszczą dokumenty, karty i pieniądze. Forsę zawsze mam w kilku miejscach, na wabia w kieszeni noszę stary portfel - pusty. Nie bierzemy żadnych zbędnych gadżetów, nawet telefon biorę stary, tym bardziej że ładuje się go raz na tydzień a nie 2x dziennie :lol: .

Wiadomo, że mogą buchnąć i sam namiot, albo walizkę bo fajna, na kółkach itd. Wszystkiego się nie przewidzi, można jednak ograniczać ryzyko.
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 24.07.2012 08:19

Współczuję okradzionym, przez chwilę zapaliła mi się czerwona lampka bo przecież zostawiam zwykle w Chorwacji wszystko niezabezpieczone w namiocie, czyli wręcz proszę się o okradzenie. Po dłuższym namyśle przed wyjazdem w tym roku postanowiłem..... nie zmieniać przyzwyczajeń. Nie wyobrażam sobie pełnego relaksu jeżeli miałbym przez cały pobyt kontrolować miejsce pobytu wszystkiego co mam wrzucone do namiotu. Ograniczę się do pilnowania paszportów, komórki i portfela. Nie dlatego, że przeczytałem ten wątek ale dlatego że tych rzeczy pilnuję zawsze.
Nadal mój wybór miejsca wakacji pada na Chorwację ponieważ w niej czuję się bezpiecznie.
Pozdrawiam Jacek
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 25.07.2012 22:31

Ja na kempingu (dotychczas dopiero 2 razy) zawsze sprzęt foto i laptopa a także dokumenty trzymam zamknięte w samochodzie , który stoi obok namiotu.
Ale na plaży córka grała na smartphonie, potem bach do plecaka i do wody wszyscy - a czasami nawet leżały mp3 i telefon na ręcznikach 8O - No ale nikt niczego nie ruszył :P
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 26.07.2012 09:14

Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.07.2012 10:20

Czyli wynika z tego że to występy gościnne były 8)
gregori
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregori » 26.07.2012 10:32

Witam,

Uważam też że to "wakacyjna okazja" da obcokrajowców a nie dla obywateli HR.




Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zostaliśmy okradzeni :( Istria - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone