Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znowu Zavalatica...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aneta_knurów
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta_knurów » 21.04.2011 11:06

Oczywiście że pozdrowie :)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 02.06.2011 18:12

no to się miniemy, u Sonji będę od 14 lipca 8) , wcześniej tradycyjnie kilka dni spędzimy na riwierze w Baskiej Vodzie, coby pobyć w dwóch Chorwacjach :wink:
wszystko porezerwowane, koszty obliczone, nie ma odwrotu :wink:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 04.07.2011 00:28

Aneta_knurów napisał(a):Witam kotki i kor_nick!

My w tym roku też będziemy w villa sonia :) Gospodarze cudowni a kuchnia soni pychotka :D.

jedziemy w czercu więc może się zobaczymy, wieczory cudowne więc przyjemnie by było posiedzieć na tarasie popijając winko


:P

Pozdrawiam!


wróciliście szczęśliwie? jak wrażenia? 8)
lukskajwoker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukskajwoker » 20.07.2011 16:38

Jacek S napisał(a):
agnieszka-bg napisał(a):...Po chwili woła nas na kawę i częstuje owocami, których w życiu nie jadłami i nie pamiętam ich nazwy,ale wyglądały jak strąki wysuszonej fasoli. Słodkie...



Może to był szarańczyn
Obrazek
www.szkolnictwo.pl

Po chorwacku - Rogač.


albo chleb świętojański :)

Jakov przyniósł mi takie zielone ale po kilku dniach na słońcu już są ciemne. ciekawe czy będą słodkie ?? jeszcze kilka dni posuszę...
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 11.08.2011 07:06

Witam serdecznie, dopiero teraz trafiłam na tę relację - jest super i w związku z tym mam pytanie do Agnieszki i Majeczki. Może uda nam się wykroić trochę czasu od 10 września 2011 i pojechać na trochę na Chorwację , czy byłybyście tak uprzejme i podały jakieś namiary na ten apartament u Waszych gospodarzy na Korculi - mój meli: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Z góry uprzemje dziękuję.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 17.11.2011 09:23

No i jak to w końcu wyszło? Byliście w Zavalaticy?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.11.2011 17:43

Kotki napisał(a): Byliście w Zavalaticy?


...widzę, że założyłeś nowy wątek Zavalatica 2011, chyba niepotrzebnie

...przebywałam na Korculi ostatnie trzy lata, między innymi również w Zavalaticy :D
Podaję Ci link do stron, gdzie na bieżąco w tym roku prowadzone były rozmowy, niektóre wprost z Zavalaticy :D


forum/viewtopic.php?t=33651&postdays=0&postorder=asc&start=0


...jeśli masz więcej pytań, chętnie odpowiem :D
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 18.11.2011 08:27

Dzięki za linka, przeczytałem dokładnie i zazdroszczę :-)
Wątek założyłem, żeby dowiedzieć się co się zmieniło w 2011, w porównaniu z 2010. Doszły mnie słuchy, że sieć restauracji powiększyła się dwukrotnie :wink: (Znaczy, że już są dwie konoby).
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.11.2011 22:36

Kotki napisał(a): Doszły mnie słuchy, że sieć restauracji powiększyła się dwukrotnie :wink: (Znaczy, że już są dwie konoby).


...nawiasem mówiąc są już trzy konoby, uwzględniając w tym pizzerię Cakulę :D


W tym sezonie było bardzo mało turystów, szczególnie Niemców i Włochów, raczej na ogół sennie i spokojnie, chociaż pogoda przez cały czas była przecudna. Studenac świetnie zaopatrzony, ceny bardzo, bardzo przystępne. Prawdopodobnie przyzwyczaiłam się, do naszych nieco wygórowanych i teraz w Cro wydawało mi się wszystko tylko minimalnie podwyższone.


Często bywaliśmy w konobie w dole portu Zavalaticy, rewelacyjne, szybkie, dania, sałatka z hobotnicy, patera z mięsem grillowanym, cevapcici, peka z hobotnicy, vinko, travarica, etc, etc...


...jest co wspominać :D
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 21.11.2011 09:57

majeczka,
a gdzie ta nowa konoba? Najlepiej wrzuć fotkę lub linka do fotki.
Jak to się ma w porównaniu z Albertem? jedzeniowo i cenowo?
Cakulę to my dobrze znamy i bardzo sobie chwalimy. Co prawfa , można tam dostać 2 rodzaje pizzy: duża i mała, ale za to bardzo dobre i ciasto zagniatane na naszych oczach. No i przesympatyczni właściciele, że o bardzo przystępnych cenach nie wspomnę.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 21.11.2011 10:07

majeczka,
a gdzie ta nowa konoba? Najlepiej wrzuć fotkę lub linka do fotki.
Jak to się ma w porównaniu z Albertem? jedzeniowo i cenowo?
Cakulę to my dobrze znamy i bardzo sobie chwalimy. Co prawfa , można tam dostać 2 rodzaje pizzy: duża i mała, ale za to bardzo dobre i ciasto zagniatane na naszych oczach. No i przesympatyczni właściciele, że o bardzo przystępnych cenach nie wspomnę.

[img]https://lh6.googleusercontent.com/-vFiSIHtiE2I/TsoVhpPlX4I/AAAAAAAAAZw/ZD0r0RvJ36w/s800/P1040751.JPG"[/img]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.11.2011 21:32

Kotki napisał(a):majeczka,
a gdzie ta nowa konoba? Najlepiej wrzuć fotkę lub linka do fotki.
Jak to się ma w porównaniu z Albertem? jedzeniowo i cenowo?
Cakulę to my dobrze znamy i bardzo sobie chwalimy. Co prawfa , można tam dostać 2 rodzaje pizzy: duża i mała, ale za to bardzo dobre i ciasto zagniatane na naszych oczach. No i przesympatyczni właściciele, że o bardzo przystępnych cenach nie wspomnę.


...Kotki zamieszczę Ci krótki filmik, zaraz po uruchomieniu spróbuj go zatrzymać, wówczas dokładnie ją zobaczysz.
Konoba znajduje się vis a vis palmy, w podcieniach. Idąc po prawej stronie promenadą i mijając czerwony samochód tuż, tuż; bezpośrednio do niej dojdziesz :D





...menu ma dosyć różnorodne, ceny w porównaniu z Albertem atrakcyjne i dużo niższe, z naszego apartamentu mieliśmy bardzo blisko więc mogliśmy tam często bywać :D


Co do Cakuli, znamy tylko dość dobrze właściciela, który kiedyś był mężem Nataszy, naszej sympatycznej znajomej Chorwatki.

:D
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 23.11.2011 11:18

dzięki wielkie za filmik, z przyjemnością obejrzeliśmy stare kąty :wink: . Od nas do tej nowej konoby to rzut kamieniem. Na pewno sprawdzimy co tam dają dobrego. Jeśli różnego rodzaju morskie robactwo, co to łypie oczkami z wyrzutem z talerza to ja na pewno będę wiernym klientem.
Zdaje się, że nawet skończyli remontować falochron? Bo jak go budowali w zeszłym roku to robota im szła, jak krew z nosa na kiepskim meczu bokserskim.
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 26.01.2012 11:00

...menu ma dosyć różnorodne, ceny w porównaniu z Albertem atrakcyjne i dużo niższe, z naszego apartamentu mieliśmy bardzo blisko więc mogliśmy tam często bywać :D


Rzeczywiscie, ale za to na Żitną to dosyć daleko - prawie przez całe "miasto" trzeba przejść :D
magdalena71
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdalena71 » 10.08.2013 14:00

Witaj! super relacja z podróży do Zavalaticy. Proszę o namiary apartamentów -jeżeli posiadasz. Bardzo lubię czytać takie wspomnienia, ponieważ dzięki temu wiem gdzie pojechać na kolejną wyprawę do CRO :D magdalena
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Znowu Zavalatica... - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone