Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.08.2015 21:16

Wiem, że Olenia wróciła z Vrbnika z opisanego apartamentu zadowolona :)
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 08.02.2017 09:34

cześć
poszukuje miejsca na wakacje w Chorwacji 2+2 6 lat i 1,5 i póki co bardzo spodobał mi się Vrbnik min dzięki świetnym zdjęciom i opisom Bahama.
nie byłam na Chorwacji ze trzy lata i bardzo proszę o odpowiedź ile kosztuje teraz w takiej miejscowości jak Vrbnik apartament dla mojej rodzinki - tak jak pisałam 2+2 przy czym dla jednego dziecka mam łóżeczko turystyczne wiec w sumie 2+1. czy na plaże dojadę spacerówką? i jeszcze jedno jak z cenami żywności?
z góry dziękuję za odpowiedź. chciałabym określić wstępny budżet na wyjazd.
pozdrawiam serdecznie
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 08.02.2017 09:36

zapomniałam jeszcze zapytać czy w Vrbnik jest dużo turystów w drugiej połowie sierpnia, przede wszystkim czy plaże są zatłoczone.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.02.2017 15:29

@renask
Vrbnik jest bardzo fajnym miasteczkiem ale moim zdaniem nie do plażowania z takim maluchem. To miasto położone jest na klifie więc dostęp do plaż jest z przeszkodami. W samym miasteczku są 3 malutkie plaże. Tuż przy porcie 1, wąska i długa na ok. 50 m - dojście po schodkach, 2 ukryta za przejściem wykutym w skale, wejście na końcu portu przed falochronem przy schodkach - tu. Ostatnia plaża też mała i zatłoczona. Jakieś 500 m dalej jest jeszcze jedna nieduża plaża Kozica Zatoka jest po wschodniej stronie wyspy już poza miasteczkiem i jest skierowana na północ więc wcześnie pojawia się cień. To te najbliższe. Pozostałe plaże już trzeba autem atakować.
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 09.02.2017 09:57

Byłem w ubiegłym roku po 20-tym sierpnia. Poza weekendami raczej tłoku nie ma. Na głównej plaży (mimo jej wcale niedużych rozmiarów) sporo miejsca. Dojście do plaży bez problemu spacerówką. Samo miasteczko bardzo ciekawe i znacznie różniące się od zwykłych kurortów (między innymi brak typowej promenady). Mnie i mojej rodzinie było tam dobrze :)
Ceny według mnie przeciętne. Kwater możesz poszukać przez http://www.mare-vrbnik.com/en/ , po 19 sierpnia jest taniej. Ja płaciłem 60 euro za czteroosobową rodzinę (dzieci mam starsze od Twoich, więc w Twoim przypadku powinno być taniej).
Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 09.02.2017 12:14

granat napisał(a):Byłem w ubiegłym roku po 20-tym sierpnia. Poza weekendami raczej tłoku nie ma. Na głównej plaży (mimo jej wcale niedużych rozmiarów) sporo miejsca. Dojście do plaży bez problemu spacerówką. Samo miasteczko bardzo ciekawe i znacznie różniące się od zwykłych kurortów (między innymi brak typowej promenady). Mnie i mojej rodzinie było tam dobrze :)
Ceny według mnie przeciętne. Kwater możesz poszukać przez http://www.mare-vrbnik.com/en/ , po 19 sierpnia jest taniej. Ja płaciłem 60 euro za czteroosobową rodzinę (dzieci mam starsze od Twoich, więc w Twoim przypadku powinno być taniej).
Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.


bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)
Vrbnik spodobał mi się bardzo ale rozważam jeszcze inne lokalizacje. tym razem nie planuje wielkiego zwiedzania i bardziej patrze na plaże ich zatłoczenie i ogólną dostępność. no i nie chcę jechać za bardzo na południe. nasz młodszy syn nie jest miłośnikiem długich podroży i każdy kilometr może okazać się horrorem - dla nas rodziców:)
a może mógłbyś mi zaproponować jeszcze jakieś ciekawe miejsce np w okolicach Zadaru
pozdrawiam serdecznie
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 09.02.2017 12:16

gusia-s napisał(a):@renask
Vrbnik jest bardzo fajnym miasteczkiem ale moim zdaniem nie do plażowania z takim maluchem. To miasto położone jest na klifie więc dostęp do plaż jest z przeszkodami. W samym miasteczku są 3 malutkie plaże. Tuż przy porcie 1, wąska i długa na ok. 50 m - dojście po schodkach, 2 ukryta za przejściem wykutym w skale, wejście na końcu portu przed falochronem przy schodkach - tu. Ostatnia plaża też mała i zatłoczona. Jakieś 500 m dalej jest jeszcze jedna nieduża plaża Kozica Zatoka jest po wschodniej stronie wyspy już poza miasteczkiem i jest skierowana na północ więc wcześnie pojawia się cień. To te najbliższe. Pozostałe plaże już trzeba autem atakować.


dzięki wielkie za odpowiedź. tez przeglądam street view i bardzo ładnie to wygląda tyle że z naszym malcem i z bagażami jakie będziemy wlec na plaże to chyba rzeczywiście nie za dobry pomysł. teraz przeglądam miejscowości w okolicach Zadaru
pozdrawiam gorąco
granat
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) granat » 10.02.2017 09:23

O okolicach Zadaru nie stacjonowałem. Sam Zadar oczywiście odwiedziłem, ale nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat okolicznych miejscowości i plaż. Ze względu na dzieci mogę Ci polecić miejscowość Lopar na wyspie Rab. W Lopar są piękne plaże, blisko jest też do przepięknego miasta Rab. Sprawdź w internecie.
Jeśli nie chcesz jechać daleko na południe to sprawdź sobie również Medulin na Istrii. Jest kilka niezłych plaż, miasteczko ma wszystko co potrzeba do fajnego wypoczynku z dziećmi a poza tym jest to dobre miejsce wypadowe, żeby poznać uroki Istrii.
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 10.02.2017 14:07

dzięki wielkie:)
zaraz biorę się za przeglądanie tych miejscowości.
pozdrawiam
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 13.07.2017 19:04

W czerwcu miałem okazję spędzić dwa przemiłe tygodnie we Vrbniku. W pełni podzielam zachwyty autora wątku, dołączając do grona oczarowanych urodą miasteczka. Przeglądając zdjęcia inaugurujące temat widzę, że trochę się zmieniło. Urosły drzewa, niektóre elewacje nieco się odświeżyły, ale klimat miejscowości pozostał. Pewne rozczarowanie stanowiła dla mnie woda, ale może obiecywałem sobie zbyt wiele. Dużo bardziej zdegustowani będą Ci, którzy szukają popularnych, komercyjnych plaż, zgiełku, wydarzeń i atrakcji. Vrbnik to raczej oferta dla tych, którzy wolą spacer, ciszę i kameralną atmosferę.
Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony z urlopu. Nie chcę tutaj powielać zamieszczonych już wcześniej informacji. Jeżeli ktoś chce rzucić okiem na moje zdjęcia, to zamieszczam link poniżej. W innych wątkach są fotografie od strony morza, w wodzie czy zdjęcia okolicy.
Pozdrawiam.
http://pruswkajaku.blogspot.com/2017/07 ... a-krk.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2017 23:48

Mam pytanie o parking - który wybrać? Na mapy.cz widzę pięć, z czego trzy są przy głównej drodze a jeden kończy się na starówce. Inny wygląda jakby był blaszanym magazynem a piąty jest rzut beretem od Zgribnicy.

Na darmowe parkowanie nie liczę. Pozostaje jeszcze kwestia, czy pchać się tam w niedzielę, czy może jednak w tygodniu...

Z gòry dzięki.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.07.2017 08:21

Pääkäyttäjä napisał(a):Mam pytanie o parking - który wybrać? Na mapy.cz widzę pięć, z czego trzy są przy głównej drodze a jeden kończy się na starówce. Inny wygląda jakby był blaszanym magazynem a piąty jest rzut beretem od Zgribnicy.
...
Jedź jak najbliżej się da, szukaj miejsca i parkuj. Po co sie nachodzoić jak i tak trzeba zapłacić :) Ja bylam w tamtym roku 10.07 właśnie w niedzielę ale już dobrym popołudniem. Problemu z parkowaniem nie było, w ulczkach na starówce luz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2017 09:10

Dzięki :-)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.07.2017 20:07

Pääkäyttäjä napisał(a):Mam pytanie o parking - który wybrać? Na mapy.cz widzę pięć, z czego trzy są przy głównej drodze a jeden kończy się na starówce. Inny wygląda jakby był blaszanym magazynem a piąty jest rzut beretem od Zgribnicy.

Na darmowe parkowanie nie liczę. Pozostaje jeszcze kwestia, czy pchać się tam w niedzielę, czy może jednak w tygodniu...

Z gòry dzięki.


Hej, byliśmy we Vrbniku w miniony piątek ok 17, bez problemu znaleźliśmy miejsce na pierwszym płatnym parkingu. Ludzi było trochę, ale bez przesady. Narrowest street in the world była pusta. Pozdrawiam z Peljesaća
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2017 21:30

Nooo, powiem Ci, że był opór - byliśmy tam o 11, na parkingu przy starówce jedno wolne miejsce.
Zaś ludzie kręcili się wokół głównego placu - patelnia była potworna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Znalazłem miejsce na ziemi :) Vrbnik i jego plaże. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone