Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Znad fjordów do Jadranu

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 09.11.2014 15:06

te kiero napisał(a):Blagaj nieustannie piękne...
a błąd Navi faktycznie spory, gdzie tam Jez.Buśko i 50km do Banja Luki 8O
zupełnie nie ten kierunek :?

dla pocieszenia dodam, że moja navi też zgupiała tam na granicy, ale ponieważ już tam byłem nie dałem się wprowadzić w błąd,
ale z drugiej strony zobaczyliście piękną Bośnię środkową, więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D


Ja dopiero sprawdziłem gdzie jestem jak już widziałem drogowskaz na banja luke, a mogłem sprawdzić jakąś godzinę wcześniej koło jeziorka :D była by mniejsza strata czasu, bo już bym wiedział że jadę nie w tą stronę :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 09.11.2014 17:57

Czas wracać do domu, jednak żonka chce jeszcze zajechać do Mostaru, a ja wiem co jej chodzi po głowie :D kiedy jechaliśmy w zeszłym roku, to przed mostarem widzieliśmy stragan z wyrobami ze skór i żonka chciała się zatrzymać i kupić jakąś pamiątkę, ja jednak myślałem że popatrzymy za takimi souvenirami w mostarze, niestety już nigdzie nie widzieliśmy takich wyrobów, co żonka raczyła mi przez ten rok kilka(dziesiąt) razy wypomnieć :D jedziemy więc do mostaru, muszę odpokutować swoje błędy :mrgreen:
DSC_0075.JPG
fotka z zeszłego roku


Na szczęście stragan był w tym samym miejscu :D po krótkich negocjacjach żona kupiła dywanik z koziej skóry i moje winy zostały zapomniane.
W mostarze byliśmy późno, ale o tej porze również ma on wiele uroku
DSC_0660.JPG

DSC_0657.JPG

DSC_0634.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10871
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.11.2014 12:30

Misiek78 napisał(a):W Mostarze byliśmy późno, ale o tej porze również ma on wiele uroku

peeełna zgoda :D spójrz na mój avatar :D
przy takiej wieczornej aurze, przy stoisku z żyrandolami nie mógłbym przejść swobodnie obok :roll:
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 16.11.2014 18:10

W niedzielę lało, postanowiliśmy więc pojechać do Splitu do aquarium, nie mam niestety żadnych fotek, tak lało że nie wyciągałem aparatu z auta. Aquarium nawet ciekawe, największą frajdą i to nie tylko dla dzieci były baseny z płaszczkami które można było pogłaskać :D a one same podpływały do ludzi.

W poniedziałek płyniemy z Omisia na fishpicnic, pogoda dalej nie ciekawa :( na szczęście nie leje tak jak wczoraj tylko czasem lekko kropi.
Załoga na Juniorze bardzo sprawna i dobrze zorganizowana, dosyć szybko nas rozsadzają w miarę możliwości według narodowości, a na każdym stole już stoją napoje, woda jakiś sok i coś do picia :mrgreen:
Najpierw płyniemy na Postire
DSC_0673.JPG

DSC_0679.JPG

DSC_0686.JPG

DSC_0695.JPG


Na miejscu idziemy do wytwórni oliwy gdzie można zobaczyć cały proces jej powstawania, oraz zrobić drobne zakupy, potem idziemy troszkę połazić a potem na kawkę
DSC_0696.JPG

DSC_0701.JPG

DSC_0708.JPG
nasz statek

DSC_0739.JPG

DSC_0758.JPG
nie wiem za czym on tak wypatruje....


Z Postiry płyniemy na Puścice.
Nadszedł czas na rybkę, serwują makrelę (chyba jak wszędzie ) do tego surówki kilka rodzai, winko i rakiję, a na deser owoce, jedzenie jest świetne :D
Pogoda zaczyna się psuć coraz bardziej
DSC_0774.JPG

DSC_0775.JPG

DSC_0779.JPG

Nagle zaczęło LAĆ!!!
DSC_0790.JPG

Na szczęście po kilku minutach przestaje padać, a my dopływamy do przystani...
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 16.11.2014 19:41

Na miejscu w Puscicy mieliśmy koło godziny na zwiedzanie, wiele pamiątek, zwłaszcza tych z kamienia z Braci jest sporo tańszych. Kupiliśmy sobie piękny zegar ścienny ( o 100 kun taniej niż taki sam w omisiu) i kilka innych drobiazgów.
DSC_0800.JPG

DSC_0810.JPG

DSC_0816.JPG

DSC_0845.JPG

DSC_0848.JPG

DSC_0864.JPG

DSC_0873.JPG


DSC_0911.JPG

DSC_0892.JPG

Wracając już do Omisia, kapitan rzucił kotwicę i zaczeły się programowe zabawy, skoki do wody, bieganie po materacach na wodzie i kilka innych, my z synem i kilkoma innymi łowiliśmy z pokładu, niestety nikomu nie udało się nic złowić.
Koło godziny siedemnastej wpływaliśmy już do Omisia, rejs zakończył się salwą z armaty na dziobie :D pomimo kiepskiej pogody dzień był bardzo udany
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 01.12.2014 23:59

Misiek78 napisał(a):...rejs zakończył się salwą z armaty na dziobie...

:roll: relacja też ? :wink:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 02.12.2014 01:06

Witam.
Naprawdę niezły kawałek macie do Cro. Szkoda, że nie masz zdjęć z trasy. Na studiach pracowałem na plantacji choinkowej w Danii w części kontynentalnej, ale wybraliśmy się zwiedzić Kopenhagę...most łączący ląd z wyspiarską Kopenhagą zrobił na mnie duże wrażenie. Z tego co pamiętam to cały most miał prawie 20 km z tylko jedną wysepką po drodze. Wrażenie jakby się cały czas po wodzie jechało :) tylko droga przed tobą i bezkres morza. A Kopenhaga piękna, nawet Christianię udało nam się znaleźć, rewelacja ;)
Ale tobie ta trasa to pewnie norma.
Pozdrawiam
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 02.01.2015 22:47

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!!
Witam, przepraszam wszystkich zaglądających tutaj za tak długą przerwę, ale okres przedświąteczny był bardzo ciężki, ale już po więc czas dokończyć tę relację :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 02.01.2015 23:02

BraveSirRobin napisał(a):Witam.
Naprawdę niezły kawałek macie do Cro. Szkoda, że nie masz zdjęć z trasy...
...Ale tobie ta trasa to pewnie norma.
Pozdrawiam


Robin, ciężko jest zrobić naprawdę dobre zdjęcia podczas jazdy tymi mostami, wszystko zasłaniają bariery i inne zabezpieczenia a nie ma za bardzo gdzie się zatrzymać żeby focić :D
A trasa... mogę tamtędy jeździć nawet codziennie i to naprawdę się nie może znudzić, za każdym razem jest inaczej :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 02.01.2015 23:24

We wtorek od samego rana pogoda taka jaka powinna być na wakacjach w Cro :D wiec calutki dzień na plaży, było wspaniale aż do wieczora, bo wtedy zadzwonił szef z pytaniem czy w poniedziałek mogę być w pracy :( ( później okazało się że tylko ja odebrałem telefon ... a niepotrzebnie ) więc urlop musieliśmy skrócić odrobinkę, i już w czwartek musimy wracać, ale postanowiliśmy że w ostatni dzień jednak plany bez zmian i jedziemy do Zadaru...
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 03.01.2015 00:31

Wyruszamy jak zwykle dosyć wcześnie, jedziemy jadranką żeby po raz ostatni nacieszyć się widokami
DSC_0119.JPG

Po drodze zajechaliśmy do Rogożnicy gdzie byliśmy po raz pierwszy dwa lata wcześniej, nic się nie zmieniło, wszystko dokładnie tak jak zapamiętaliśmy. Zjedliśmy szybkie śniadanie na ławeczce w porcie i lecimy dalej
DSC_0133.JPG

Po dotarciu do Zadaru od razu kierujemy się w stronę Organów morskich, po drodze jednak zauważyliśmy plakaty informujące o wystawie gadów, zdjęcia nawet ciekawe więc organy poczekają :D
Wystawa była naprawdę ciekawa, dużo gatunków i mimo dosyć małej powierzchni bardzo ciekawie pokazane, a najfajniejszą atrakcją była możliwość zrobienia se fotki z jednym z eksponatów
DSC_0166.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0145.JPG

na całą wystawę wystarczyła niecała godzinka, ale było warto...
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.01.2015 20:42

Misiek78 napisał(a):najfajniejszą atrakcją była możliwość zrobienia se fotki z jednym z eksponatów

A fuj :!: Też mi eksponat :roll:
:mrgreen:
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 31.03.2015 16:53

Witam !!!
Przepraszam wszystkich którzy czytali moją relacje za taką długą przerwę, niestety całkowity brak czasu :oops:
Ale teraz mam kilka chwil, więc zamierzam szybciutko dokończyć relacje :D
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 31.03.2015 17:59

Z wystawy poszliśmy pospacerować, nasze główne cele to organy morskie i kościół św. Donata, reszta się zobaczy :D
DSC_0167.JPG


DSC_0169.JPG

DSC_0192.JPG

DSC_0195.JPG

DSC_0208.JPG

DSC_0209.JPG

DSC_0211.JPG

DSC_0215.JPG

Czyżby pierwsze oznaki wandalizmu ?
DSC_0293.JPG

Po zwiedzeniu kościoła i obejrzeniu okolicznych ruin idziemy poszwędać sie po uliczkach i odpocząć trochę w cieniu, wypić jakąś kawkę ...
DSC_0246.JPG

DSC_0247.JPG

Po odpoczynku udajemy się zobaczyć i posłuchać morskich organów, o których trochę już słyszaałem :D
Niestety nie robiłem tam żadnych fotek tylko kilka filmików żeby było słychać jak grają wiatr i woda, dla mnie bomba :D trochę szkoda że jeszcze jest słonecznie, nie możemy zobaczyć "Pochwały słońca"
w pełnej krasie.
Robi się już późno a przed nami jeszcze długa droga czas więc powoli wracać, na pewno jeszcze wrócimy do Zadaru :papa:
DSC_0293.JPG

DSC_0311.JPG

DSC_0313.JPG

DSC_0320.JPG


W domu byliśmy koło dwudziestej, czas na pakowanie i ostatnie piwko na tarasie, kłaadziemy się wczesniej spać bo pobudka o piątej rano.

Wyjazd zgodnie z planem o szóstej rano opuszczamy Lokve przed nami 1700km, najpierw jeszcze drobne zakupy na drogę w Omisiu i kierunek autostrada, droga rewelacja żadnych korków, ani na autostradzie ani na granicy, jedziemy więc nie tracąc czasu w korkach.
W szczecinie byliśmy przed północą, jeden dzień odpoczynku, jakieś drobne zakupy i w sobotę rano ruszamy do Domu do Halden

A w poniedziałek od siódmej już byłem w pracy :(

Dziękuję wszystkim którzy przebrnęli ze mną przez tę relację mam nadzieję że się nie nudziliście.... za bardzo
Pozdrawiam :papa:

Ps
Już planuję tegoroczny wypad, teraz wyspa Murter :hut:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 31.03.2015 18:42

Misiek78 napisał(a):Już planuję tegoroczny wypad, teraz wyspa Murter


Realizacji planów :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Znad fjordów do Jadranu - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone