Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowy Rzym

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.02.2013 10:13

Zgadzam się z Roxi. Zdjęcia są super ! Powietrze wydaje się krystalicznie przezroczyste.
iwwoj napisał(a):
Roxi napisał(a):Jakie Ty zdjęcia robisz :!: Normalnie 3D w HD :lol:

Pewnie słyszałaś o zdjęciach HDR. To podobnie, tylko trzech ekspozycji nie trzeba robić i w JPEG-ach można zapisywać. :oczko_usmiech:

Taaaa... Jasne ... Banał normalnie :roll:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 21.02.2013 10:19

Potter napisał(a):Zgadzam się z Roxi. Zdjęcia są super ! Powietrze wydaje się krystalicznie przezroczyste.
iwwoj napisał(a):
Roxi napisał(a):Jakie Ty zdjęcia robisz :!: Normalnie 3D w HD :lol:

Pewnie słyszałaś o zdjęciach HDR. To podobnie, tylko trzech ekspozycji nie trzeba robić i w JPEG-ach można zapisywać. :oczko_usmiech:

Taaaa... Jasne ... Banał normalnie :roll:


Jeśli trochę zaciemnilem z tymi HDR-ami - przepraszam. Trochę, bardzo amatorsko, interesuję się fotografią. Wiele mam jeszcze do nauczenia się i też wszystkich rozumów nie pozjadałem. Chciałem tylko zachęcić Roxi i może jeszcze kogoś z Was, do tego, by spróbować swoich sił w Machinerach, efekt, jak sami zauważyliście jest OK - chyba :?:

Dzięki za tak miłe dla mnie komentarze. :oczko_usmiech:
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 22.02.2013 12:00

Ostatnio oglądałem film W.Allena "Zakochani w Rzymie" czy jakoś tak i łezka się zakręciła w oku jak bohaterzy stąpali po tych samych miejscach co my...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.02.2013 12:09

Zdecydowanie inny od czerwcowego ale równie piękny.
Widzę, że Watykanu i ogrodów nie odwiedziliście.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 22.02.2013 14:50

FUX napisał(a):Zdecydowanie inny od czerwcowego ale równie piękny.
Widzę, że Watykanu i ogrodów nie odwiedziliście.


:oczko_usmiech: Watykan, czyli Muzea Watykańskie i ogrody oraz kopuła Bazyliki były w 2007 roku. Z dwulatkiem po muzeach trochę ciężko. Poza tym każda bazylika większa to Exteritorium Vaticanum w Rzymie. :lol:

I oczywiście zimowy jest trochę inny, myśląc na przyszłość chcielibyśmy go odwiedzić w kwietniu lub maju. Wiosna może być cudowna. Pozdrawiam. Dzięki za obejrzenie zdjęć i przeczytanie relacji.
Ostatnio edytowano 22.02.2013 14:54 przez iwwoj, łącznie edytowano 1 raz
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 22.02.2013 14:52

Arooo napisał(a):Ostatnio oglądałem film W.Allena "Zakochani w Rzymie" czy jakoś tak i łezka się zakręciła w oku jak bohaterzy stąpali po tych samych miejscach co my...


Mam to samo, z tym, że gdy oglądałem na Discovery serię o królach chorwackich i tam pokazywano Nin, Sibenik itp. Naturalnie nie ma co porównywać ich do Rzymu, ale zawsze uczucie podobne. :lol:
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 23.02.2013 01:12

A w zeszłym tygodniu można było kupić bilety lotnicze do Rzymu za tylko 4,19 PLN ze wszystkimi opłatami


=====================
http://spearo.republika.pl
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 23.02.2013 16:44

Spearo napisał(a):A w zeszłym tygodniu można było kupić bilety lotnicze do Rzymu za tylko 4,19 PLN ze wszystkimi opłatami
http://spearo.republika.pl
Obrazek


Strasznie tanio, szkoda, że do Paryża w podobnej cenie nie możemy znależć :roll:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2013 00:59

Dziękuję za zimowy spacer po zakamarkach Wiecznego Miasta 8)
Brak tłoku w wielu miejscach - to zmienia je nie do poznania
Dodatkowo jakość zdjęć w Twojej relacji przykuwa uwagę i to bardzo .


Pozdrawiam
Piotr
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 25.02.2013 18:14

piotrf napisał(a):Dziękuję za zimowy spacer po zakamarkach Wiecznego Miasta 8)
Brak tłoku w wielu miejscach - to zmienia je nie do poznania
Dodatkowo jakość zdjęć w Twojej relacji przykuwa uwagę i to bardzo .
Pozdrawiam
Piotr


Dziękuję Piotrze, miło mi, że Ci się podobało. Rzeczywiście, zimowy Rzym to fajny pomysł.
Jak już wcześniej pisałem, spróbuję jeszcze Rzymu wiosennego.
Pozdrawiam i dziekuję za poświęcony mojej relacji czas.

- Wojtek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 02.03.2013 17:02

Zapraszam wszystkich do obejrzenia i przeczytania relacji z "Kraju faraonów i nie tylko" z roku 2009, czyli roku, w którym byliśmy również w zimowym Rzymie.

Pozdrawiam.
- Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Zimowy Rzym - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone