Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimna Zośka po chorwacku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2012 09:54

No tak.. w takim razie chyba rzeczywiście pewniejsza będzie pogoda nad Bałtykiem :wink:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 23.05.2012 10:00

witam ale wydaje mi się że w ubiegłym roku roku o tej porze pogoda była już lepsza.zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na tem powietrza i wody w czerwcu ???czy zdąży woda nagrzać się???? wiadomo że w sezonie bedzie oki.pozdro
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.05.2012 10:25

anubis2423 napisał(a):witam ale wydaje mi się że w ubiegłym roku roku o tej porze pogoda była już lepsza.zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na tem powietrza i wody w czerwcu ???czy zdąży woda nagrzać się???? wiadomo że w sezonie bedzie oki.pozdro


Pamiętajcie, że to ciągle jeszcze wiosna i pogoda ma prawo kaprysić (wszędzie). Wybierający się tutaj wiosną, mają chyba jasność, że to raczej wypad na zwiedzanie, a nie smażenie i nieustanne pluskanie się w morzu. W zeszłym roku weekend majowy tutaj był zimny, a w tym upalny.. co do końcówki maja ...nie pamiętam, ale raczej rewelacji nie było.. mamy ledwo 3 dzień z rzędu chłodniejszy czyli 20 - 22 st. (nie na całym wybrzeżu taka sama pogoda)... Prognozy dla Pl też chyba raczej nie najlepsze.. zbliża się poważne ochłodzenie ...A co do temp. Adriatyku, to błagam.. pisałam już chyba 100 razy i w różnych tematach.. wystarczy kilka bardzo ciepłych dni i woda się ugrzeje.. Adriatyk to nie Bałtyk.

Oj, drodzy Rodacy.. naprawdę ciężko Wam dogodzić... zawsze coś jest nie tak lub źle.. albo wszystko źle....
Jeśli ma być 50 st. w cieniu, to trzeba się pofatygować nieco dalej...Nie Dubrovnik tylko Dubaj.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 23.05.2012 11:47

JA TYLKO ZAPYTAŁEM Z CIEKAWOŚĆI ZNAWCZYNIE TEMATU :P :P :P
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 23.05.2012 11:48

tak naprawdę co ma być to będzie :P nie mamy na to wpływu.pozdrawiam
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 23.05.2012 21:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zależy gdzie byłes w Hr i gdzie jesteś w Pl... Poza tym odczuwalność temperatur w obydwu miejscach jest zupełnie inna i inne temperatury w nocy....
Tu na wybrzeżu przy 25 st. masz odczucie, że jest upał i ciężko wytrzymać na słońcu; podobne uczucie w Pl masz dopiero przy ponad 30 st...
Także nie patrz tylko i wyłącznie na termometr.
Czy w Pl podczas weekendu majowego w nocy temperatura przekraczała 18 st?


Nie zogdzę się z Tobą, że odczuwalność temperatur jest inna - 25 stopni tak samo odczuwam w Polsce jak i Chorwacji, czy we Włoszech, wszak nie ma na przykład wielkiej różnicy wilgotności powietrza.

co do temperatur nocnych:
w tej chwili Opatija 18 stopni, Split 17,5,
a mój termometr pokazuje 20,8 stopnia ....
Podobnie było w długi weekend...
A to link do aktualnego rozkładu temperatur w Europie
http://www.wetterzentrale.de/pics/Reurmett.gif
w Polsce wyraźnie cieplej :)
jarecky9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 30.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecky9 » 23.05.2012 22:10

komaciek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zależy gdzie byłes w Hr i gdzie jesteś w Pl... Poza tym odczuwalność temperatur w obydwu miejscach jest zupełnie inna i inne temperatury w nocy....
Tu na wybrzeżu przy 25 st. masz odczucie, że jest upał i ciężko wytrzymać na słońcu; podobne uczucie w Pl masz dopiero przy ponad 30 st...
Także nie patrz tylko i wyłącznie na termometr.
Czy w Pl podczas weekendu majowego w nocy temperatura przekraczała 18 st?


Nie zogdzę się z Tobą, że odczuwalność temperatur jest inna - 25 stopni tak samo odczuwam w Polsce jak i Chorwacji, czy we Włoszech, wszak nie ma na przykład wielkiej różnicy wilgotności powietrza.

co do temperatur nocnych:
w tej chwili Opatija 18 stopni, Split 17,5,
a mój termometr pokazuje 20,8 stopnia ....
Podobnie było w długi weekend...
A to link do aktualnego rozkładu temperatur w Europie
http://www.wetterzentrale.de/pics/Reurmett.gif
w Polsce wyraźnie cieplej :)


Napisałeś
...nie ma wielkiej różnicy wilgotności ?!

Split 17,5 i 89%
u mnie 21 st i 42%
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 23.05.2012 22:29

W zeszlym roku koniec maja-poczatek czerwca byly upaly(na Pagu na pewno 28-32 stopnie),bo bylam tam 2 tygodnie na ferie wiosenne.w tym roku slabo to widze ,a pojutrze znowu tam jade(znowu ferie)pozdrawiam
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 23.05.2012 22:30

...ale milsze mi 20 stopni na Pagu niz 30 w Monachium...:-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2012 09:36

Komaćku, sprzeczać się nie będę. Ale mogę się założyć, że siedząc na przykład na moim tarasie nie byłbyś w stanie odgadnąć rzeczywistych wartości temperatur.
Podobnie jak moi rodzice, którzy sapali z gorąca i nie mogli uwierzyć, że temperatura nie przekracza 20 st... oni porozbierani (typowo letnie stroje) wrócili ze spaceru i szukali cienia.
20 st. w Pl i 20 st. nad Adriatykiem to zupełnie inna odczuwalność.
Słońce grzeje tu naczej. Nawet zimą, kiedy termometr wskazuje poniżej 10 st C., na słońcu można śmiało rozebrać się do krótkiego rękawka i nie odczuwać poważnego dyskomfortu cieplnego (pod warunkiem, że nie szaleje bura)... Dodam, że jestem zmarzlakiem, ale pranie w zimowe poranki najczęściem rozwieszam .. w piżamie.
Zatem nikt mi nie wmówi, że odczuwalne temperatury tu i w Pl są takie same....
Dodam jeszcze, że temperatury w centrum miasta, gdzie jest ruch samochodowy, zawsze są wyższe...
Komaćmu, mimo chwilowo wyższych wartości temperatury tam u Ciebie, jakoś mi się nie chce wierzyć, że wakacje spędzisz w Łodzi (pewnie i tak będzie tam cieplej niż nad Bałtykiem).
P.S. Z wilgotnością bywa bardzo różnie.. zależy czy bura czy jugo... Bura jest sucha i zimna (wilgotność prawie żadna), jugo to ciepły ale wilgotny wiatr.. nie musi padać, by było ponad 90 % wilgotności .. zimą, gdy wieje jugo, mimo, że słońce wtedy nie świeci, temperatury są bardzo wysokie (nawet do 20 st; a amplituty dobowe bardzo niskie, lub nie ma ich wcale).
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Zimna Zośka po chorwacku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone