Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima na Hvarze.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.03.2010 14:49

Z pogodą zawsze "na dwoje babka wróżyła". Ale jak się poszczęści to traficie na iście letnią w polskim pojęciu pogodę; w zeszłym roku ok 10.05 rozpoczęłam "sezon plażowy" (temp. powietrza przekroczyła 30 st., temp. morza wzrosła do 23 st.). Z wypożyczeniem rowerów w maju trochę gorzej, ale można spóbować zapytać w dwóch miejscach: przy hotelu Arkada i w wypożyczalni (znajdującej się przy kafejce Priko13, ok 100 m. za apteką i ambulatorium).. co do ich jakości.. cóż nie można oczekiwać zbyt wiele od sprzętu, który przechodzi z ręki do ręki...
Co do apartamentów, na pewno coś znajdziesz, nawet w ciemno. Knajpki jeszcze nie wszystkie będą otwarte, ale z głodu nie umrzecie (polecam "Pit stop", typowo "lunchowa" knajpka w samym centrum, czyli przystępne ceny a i smacznie)
Wiosna na Hvarze jest cudna :)
Zachęcam i do pieszych wędrówek!!!!
Pozdrawiam
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 02.03.2010 15:43

Dziękuję za odpowiedź. Pisze wędrówki zawsze mamy w planach, a na Hvarze widoki z góry Sv Nikola zapierają dech w piersiach.Obrazek
Ostatnio edytowano 03.03.2010 09:07 przez zoocheq, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.03.2010 15:50

zoocheq, zmniejsz zdjęcie do 800x600, bo rozwala stronę :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.03.2010 15:57

Polecam i niższe punkty:
- w okolicach Jelsy Tor
i Galešnik
w okolicach St.Gradu:
Glavica - http://hr.wikipedia.org/wiki/Glavica_(Stari_Grad,_Hvar) (trzeba skopiować cały link!)
Purkin kuk, wzgórze Hum i ruiny wczesnochrześcijańskiego kościółka sv.Vid
...plus południowa strona wyspy (Gospa od snijega w jaskini nad sv.Nedjelją).
Pozdrawiam
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 03.03.2010 09:21

Dziękuję, wydrukowałam. Na Hvarze jest mnóstwo pięknych miejsc, mimo,że byliśmy juz kilka razy ciągle odkrywamy nowe. Ty razem nie przyjeżdżamy samochodem (może latem) tylko przylatujemy do Splitu (o ile Norwegian nie nawali), bo to tylko 2h lotu. Bez samochodu będziemy mało mobilni, może uda się skołować rowery. Jaskinię oczywiście odwiedziliśmy:
Obrazek
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 06.03.2010 09:19

A wiecie co ja sobie zrobiłem ?
Na stronie głównej Onetu, tam gdzie jest prognoza pogody, ustawiłem zamiast swojej miejscowości właśnie Hvar. I teraz mam trzy słoneczka i 10 stopni na najbliższe dni :D :D :D .
Od razu na sercu lżej się robi. Gorzej jak się kiedyś pomylę i nieprzyjemnie zdziwię po wyjściu do pracy 8O :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 06.03.2010 14:25

Skrzypu napisał(a):A wiecie co ja sobie zrobiłem ?
Na stronie głównej Onetu, tam gdzie jest prognoza pogody, ustawiłem zamiast swojej miejscowości właśnie Hvar. I teraz mam trzy słoneczka i 10 stopni na najbliższe dni :D :D :D .
Od razu na sercu lżej się robi. Gorzej jak się kiedyś pomylę i nieprzyjemnie zdziwię po wyjściu do pracy 8O :D


:) Skrzypu, ja o paru miesięcy mam ustawioną prognozę na Okrug Gornji, słońca pod dostatkiem :wink:
zoocheq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoocheq » 07.03.2010 15:46

Ja sobie często zaglądam na webcam w SPLICIE
Pogoda bywa różna, ale palmy dobrze działają na psychikę..no i stąd odpływają promy na Hvar...
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 07.03.2010 18:07

Stronka dodana do ulubionych. Miło na to popatrzeć w chłodne zimowo - wiosenne dni.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 23.03.2010 23:15

Ja pędzę 1 maja. Chcę pozwiedzać i mam nadzieje że pogoda będzie ok, przyznam jednak że wykąpał bym się z raz czy dwa ;) gdzie będzie najcieplejsza woda? :) Ale to chyba w innym wątku... ;)
Pozdrawiam
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.04.2010 21:11

Super zimowa relacja z Hvaru, co do miasteczka Sucuraj potwierdzam :cry: nie warto tam dłużej dokować.
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 05.04.2010 19:57

Mysza miałam szczęście i mogłam przeczytać twoją relację jednym tchem :D bardzo zachęciłaś mnie, żeby wyskoczyć z Braci na jeden dzień, tylko nie wiem co wybrać Stari Grad czy Hvar 8O
Pozdrawiam :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.04.2010 23:25

Liliana napisał(a):Mysza miałam szczęście i mogłam przeczytać twoją relację jednym tchem :D bardzo zachęciłaś mnie, żeby wyskoczyć z Braci na jeden dzień, tylko nie wiem co wybrać Stari Grad czy Hvar 8O
Pozdrawiam :lol:


Na jeden dzień -- hm to nieco bez sensu...
Bo jedyne połączenie z Braču (Brač - rodzaj męski) na Hvar to katamaran relacji Jelsa - Bol - Split - Jelsa. Z Jesy wypływa każdego ranka o 6.00, po 30 min. rejsu jest w Bolu ... Ze Splitu wyrusza o 16.00, w Jelsie jest po po 90 min. rejsu...i następnego ranka to samo...znaczy będziesz na wyspie późnym popołudniem i nie obrócisz w jeden dzień .. (generalnie masz "w przeciwnym kierunku").
Inny sposób to powrót na ląd i z lądu dalej na wyspę... ale powiem Ci, że w ten sposób więcej czasu spędzisz na morzu niż na zwiedzaniu. Ale na upartego....
tu przykładowy opis.
Pozdrawiam
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 06.04.2010 17:24

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Liliana napisał(a):Mysza miałam szczęście i mogłam przeczytać twoją relację jednym tchem :D bardzo zachęciłaś mnie, żeby wyskoczyć z Braci na jeden dzień, tylko nie wiem co wybrać Stari Grad czy Hvar 8O
Pozdrawiam :lol:


Na jeden dzień -- hm to nieco bez sensu...
Bo jedyne połączenie z Braču (Brač - rodzaj męski) na Hvar to katamaran relacji Jelsa - Bol - Split - Jelsa. Z Jesy wypływa każdego ranka o 6.00, po 30 min. rejsu jest w Bolu ... Ze Splitu wyrusza o 16.00, w Jelsie jest po po 90 min. rejsu...i następnego ranka to samo...znaczy będziesz na wyspie późnym popołudniem i nie obrócisz w jeden dzień .. (generalnie masz "w przeciwnym kierunku").
Inny sposób to powrót na ląd i z lądu dalej na wyspę... ale powiem Ci, że w ten sposób więcej czasu spędzisz na morzu niż na zwiedzaniu. Ale na upartego....
tu przykładowy opis.
Pozdrawiam


Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Wobec tego będę musiała zrezygnować, ponieważ będę w Supetarze :( szkoda, bo ten Stari Grad w wielu relacjach wygląda wspaniale, ale może za rok :roll:
Pozdrawiam :papa:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 06.04.2010 18:01

Mysza73..........Super relacja,utkwił mi najbardziej ten tunel zimno-ciepło 8O niewiarygodne.Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zima na Hvarze. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone