Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zillertal ist immer gut!

Około 1/4 ludności Austrii mieszka we Wiedniu – stolicy kraju. Jest to głównie spowodowane górzystym, alpejskim krajobrazem. Wodospad Krimml jest największym europejskim wodospadem (380 metrów wysokości). Największy szmaragd na świecie jest wystawiony w Wiedniu (2860 karatów).
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.03.2014 13:18

maslinka napisał(a):
Bocian napisał(a):U mnie w tym roku sezon padaczka... raptem 4 dni w Leogang. Z roboty wyjazd do Krynicy odwołany z uwagi na aurę... Porażką :)

Dokładnie. Takiego słabego sezonu nikt się nie spodziewał. Ocieplenie klimatu ;)

Dziwią mnie te zachwyty ludzi nad słabą zimą... Najlepiej jakby zimy nie było a latem były wspaniałe, tanie owoce i inne rzeczy. Tylko skąd, jak zimy nie ma i wody brak...
Ale tak jak mówisz, sezon słabiutki, zawsze odkąd sie nauczyłem jeździć to te dwa, a czasem trzy tygodnie na desce śmigałem...
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 16.03.2014 14:05

maslinka napisał(a):
_chudy_ napisał(a):I ode mnie dzięki za - jak zawsze - relację pełną praktycznych informacji i pięknych zdjęć. Twoje narciarskie przygody poczytuję nie od dziś ;-) a ewolucja wybieranych/wypróbowywanych ośrodków (Polska - Jeseniki - Austria) przypomina naszą :-)

Jesenikom obiektywnie daleko do Austrii, ale je uwielbiamy, mamy do nich duży sentyment :)


Alpy to zupełnie inna kategoria wagowa :-) Ale nie sadzę aby Jesenikom czy polskim górom groził z tego powodu brak popularności - co by nie mówić jest jednak zdecydowanie bliżej pod kątem chociażby wypadu weekendowego. No i urok też jest, chociaż inny ;-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.03.2014 14:13

Bocian napisał(a):Ale tak jak mówisz, sezon słabiutki, zawsze odkąd sie nauczyłem jeździć to te dwa, a czasem trzy tygodnie na desce śmigałem...

My co roku mieliśmy jakieś 22, 23 dni na nartach, w tym sezonie zaledwie 15 dni, mocno naciąganych i to tylko dlatego, że niemal na siłę szukaliśmy miejsca, gdzie można poszusować...


_chudy_ napisał(a):Alpy to zupełnie inna kategoria wagowa :-) Ale nie sadzę aby Jesenikom czy polskim górom groził z tego powodu brak popularności - co by nie mówić jest jednak zdecydowanie bliżej pod kątem chociażby wypadu weekendowego. No i urok też jest, chociaż inny ;-)

Urok Jeseników - dobre piwo z pianką ;)
Urok Polski - oscypki i grzane piwo na stoku :mrgreen:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.03.2014 09:34

maslinka napisał(a): Jest i Alte Brücke:

Obrazek

A wiesz, że ja nie wiem gdzie jest ten mostek 8O ... Zdecydowanie za mało spacerowałam po tym uroczym miasteczku ...

Cenę za pokój mieliście naprawdę atrakcyjną. 23 euro ze śniadaniem ... w dobrym miejscu ... No, no, no ! Ktoś tu umie negocjować :mrgreen: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.03.2014 13:56

Potter napisał(a):A wiesz, że ja nie wiem gdzie jest ten mostek 8O ... Zdecydowanie za mało spacerowałam po tym uroczym miasteczku ...

Nie ma wyjścia, musisz tam wrócić :D Mostek jest opisany jaka główna lokalna atrakcja. Pewnie niedługo Mysza nam go pokaże w letniej szacie :mrgreen:


Potter napisał(a):Cenę za pokój mieliście naprawdę atrakcyjną. 23 euro ze śniadaniem ... w dobrym miejscu ... No, no, no ! Ktoś tu umie negocjować :mrgreen: .

Tym kimś na pewno nie jest mój mąż ;)

Ale tak serio - tym razem nie negocjowaliśmy. Taką cenę nam podano i była ona oficjalna, nawet była wypisana na tabliczce na drzwiach w pokoju ;)
Może powinniśmy byli negocjować, byłoby jeszcze taniej ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.03.2014 14:00

maslinka napisał(a):
Potter napisał(a):A wiesz, że ja nie wiem gdzie jest ten mostek 8O ... Zdecydowanie za mało spacerowałam po tym uroczym miasteczku ...

Nie ma wyjścia, musisz tam wrócić :D Mostek jest opisany jaka główna lokalna atrakcja. Pewnie niedługo Mysza nam go pokaże w letniej szacie :mrgreen:




Of course :mrgreen: ,
jest już zaznaczony na mapce, jako "mostek Maslinki" :smo: :oczko_usmiech: :papa: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.03.2014 14:06

mysza73 napisał(a):Of course :mrgreen: ,
jest już zaznaczony na mapce, jako "mostek Maslinki" :smo: :oczko_usmiech: :papa: .

Ale czad! :mrgreen: Mam swój mostek w Finkenbergu :mrgreen: :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.03.2014 14:32

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Of course :mrgreen: ,
jest już zaznaczony na mapce, jako "mostek Maslinki" :smo: :oczko_usmiech: :papa: .

Ale czad! :mrgreen: Mam swój mostek w Finkenbergu :mrgreen: :smo:


Rozmawialem z kluczowymi wydawnictwami mapowymi..... te nazwe maja wprowadzic na mapy juz w wydaniu na 2015 ;)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.03.2014 20:07

tony montana napisał(a):Rozmawialem z kluczowymi wydawnictwami mapowymi..... te nazwe maja wprowadzic na mapy juz w wydaniu na 2015 ;)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.03.2014 21:45

tony montana napisał(a):Rozmawialem z kluczowymi wydawnictwami mapowymi..... te nazwe maja wprowadzic na mapy juz w wydaniu na 2015 ;)

Tony, na Ciebie zawsze można liczyć :mrgreen:

Dzięki! :oczko_usmiech:
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 18.03.2014 21:52

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):
Potter napisał(a):A wiesz, że ja nie wiem gdzie jest ten mostek 8O ...




Of course :mrgreen: ,
jest już zaznaczony na mapce, jako "mostek Maslinki" :smo: :oczko_usmiech: :papa: .

To poproszę o mapkę z oznaczonym mostkiem... A najlepiej z dojazdem z Hause Brugger... Sprawdzę jak się miewa poTwojej Mysza wizycie :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.03.2014 09:55

Bartek1977 napisał(a):To poproszę o mapkę z oznaczonym mostkiem... A najlepiej z dojazdem z Hause Brugger... Sprawdzę jak się miewa poTwojej Mysza wizycie :D


Mapka jest jeszcze w powijakach :wink: ,
ale jak zakończę rzymskie wędrówki, to się nią zajmę :wink: ,

ale namiarem na "mostek Maslinki" służę :D
http://www.panoramio.com/photo/26946350

a chałupki postaramy się nie rozwalić :wink: :papa: .
lukass
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukass » 12.12.2014 12:17

witam,
Poszukuję niedrogiej miejscówki w dolinie Zillertal, wyjazd w 3-4 osoby.
Prosiłbym o jakieś namiary.
dziękuję.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2014 16:35

lukass napisał(a):witam,
Poszukuję niedrogiej miejscówki w dolinie Zillertal, wyjazd w 3-4 osoby.
Prosiłbym o jakieś namiary.
dziękuję.

Jest dobra strona, na której można znaleźć zakwaterowanie:
http://www.zillertalinfo.eu/

Życzę powodzenia.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.12.2014 16:44

Z wielką przyjemnością czytam relacje naszej koleżanki Maslinki, która spędza urlop na nartach w zdecydowanej większości w Czechach na Jasenikach ale nie tylko. Fajnie pisze i malowniczo ubarwia swoje relacje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Austria - Österreich


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zillertal ist immer gut! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone