Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.06.2015 15:25

w lipcu - ciekawe którego?
Darekbb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekbb » 10.06.2015 16:08

przejeżdżam codziennie i widzę praktycznie jest ukończona.... czyli tego A.D. :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.06.2015 18:40

Miałem na myśli kiedy w lipcu? na początku czy na końcu - bo w nocy z 6 na 7 lipca będę podążał tamtędy do Cro :D
Darekbb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darekbb » 10.06.2015 19:44

Na dzień dzisiejszy wygląda jakby mieli ją już otworzyć. dam ci znać do 4-tego czy można czy nie ale pogłoski chodzą że w połowie lipca.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.06.2015 20:03

Najwyżej wrócę jak otworzą. Pewnie teraz odbiory itp. a to wszystko trwa.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.06.2015 20:52

ruwado napisał(a):Miałem na myśli kiedy w lipcu? na początku czy na końcu - bo w nocy z 6 na 7 lipca będę podążał tamtędy do Cro :D

Terminu otwarcia - 6/7 lipca - to raczej nie bierz pod uwagę.
Końcówka lipca wydaje się być realna.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.06.2015 22:49

sorki za OT ale mam pytanie do uczęszczających trasą na Trzyniec
po przekroczenie granicy PL/CZ w Cieszynie droga E75 jest płatna dla osobówek?
mam na myśli odcinek od ronda do drugiego zjazdu w kierunku Trzyńca?
First
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) First » 10.06.2015 23:10

Droga od Cieszyna do słowackiej granicy nie jest płatna.
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 12.06.2015 19:27

witam mam pytanie orientuje sie moze ktos jak stan drogi zywiec bratyslawa?chodzi mi o remonty?rozkopane bardzo bo mieli podobno robic autostrade od granicy??
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.06.2015 10:25

Autostrada Zwardoń/Skalite - Żylina jest w budowie, ale zupełnie z boku. Prace w niczym nie przeszkadzają.

Od Skalite trochę wąsko i powoli do skrzyżowania z droga z cech z Cieszyna. Potem szerzej ale jednopasmowo do Żyliny. Później to już bajka
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 13.06.2015 11:55

to dobrze ze nic tam nie robia bo nie bedzie korkow:)dwa lata temu tak jechalismy i bylo spoko:)dzieki za odpowiedz a na d1 sa jakies roboty??
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 13.06.2015 14:03

ruwado napisał(a):Autostrada Zwardoń/Skalite - Żylina jest w budowie, ale zupełnie z boku. Prace w niczym nie przeszkadzają.

Od Skalite trochę wąsko i powoli do skrzyżowania z droga z cech z Cieszyna. Potem szerzej ale jednopasmowo do Żyliny. Później to już bajka

Dokładnie, aby do Żyliny, później bajka:-) Chociaż raz jechałem przez Czechy, gdzie mam bliżej, ostanie trzy razy jechałem przez Zwardoń i w tym roku też ją wybieram. Tym bardziej, że na początku lipca ma być oddany ostatni odcinek S69 B.B.-Żywiec, a ja "lecę" po 20-tym lipca.
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 13.06.2015 21:03

Witam serdecznie ! dawno nie byłem w cro - parę lat. Pomóżcie zamierzam jechać od:
Żywiec - Zwardoń - (dalej tylko autostradami) Żylina -Bratysława -
dalej na Budapeszt cały czas autostradą koło Gyor -
przed Budapesztem w Erd w prawo na kierunek Balaton
dalej na Letenye i Zagrzeb
aż do Górnej Breli w cro.
Mam ok. 1300 km w jedną stronę. Czy obrałem dobry wariant trasy ? . Jak to wygląda ze strony doświadczonych cromaniaków. :oops: Proszę o opinię. :roll:

Acha wyjazd z Polski w nocy z soboty na niedzielę zasadniczo już w niedzielę o 2 w nocy - planuję dojechać do Riwiery Makarskiej na godz. 16.00 tj. 14 godzin jazdy. :hut:

Pozdrawiam serdecznie
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.06.2015 08:03

Ja tak jeżdżę:
Żywiec - Zwardoń - (dalej tylko autostradami) Żylina -Bratysława -
dalej
Wiedeń - Graz - Zagreb i nad Jadran
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 14.06.2015 08:47

ruwado - dzięki za odpowiedź.

Trasa przez Wiedeń i Słowenię nie pasuje mi.
Dodatkowo obok winiety Słowackiej należy opłacić dwie winiety tj. A i SLO (nie tania). Zaś nie mam zamiaru kombinowania i borykania się z objazdami na Słoweni. Nie znam objazdu i nie chce mi się szukać.

Ja wolałbym Słowacja i Węgry. Chociaż ta autostrada Węgierska koło Balatonu jest nudna jak flaki tylko słonecznik i kukurydza jak w Chinach.


Ps. Ale jestem stary już prawie 9 lat na forum ale miałem przerwę w podróżowaniu do cro.
Acha jeszcze jedno po pobycie na Makarskiej planuję udac się w pielgrzymkę do Mediugoria (2 dni) i odwiedzić Mostar. Póżniej wrócić na autostradę A1 w Chorwacji i powrót. W którym miejscu jest wjazd na A1 od strony Mediugoria. Chyba Vrgorac ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone