Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.06.2018 18:55

piekara114 napisał(a):Roxi i m@rek - czekam na info od Was...

jeśli tylko warunki pozwolą :wink:
pozdrawiam
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 12.06.2018 19:34

Najlepiej sprawdzać natężenie ruchu w Google Map. W razie czego polecam objazd przez Oścadnice. W tym roku zrobili gruntowy remont. Nowy asfalt.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 12.06.2018 19:42

mentos2504 napisał(a):W razie czego polecam objazd przez Oścadnice. W tym roku zrobili gruntowy remont. Nowy asfalt.

Wracając z Cro planuje właśnie jechać przez Oścadnice https://goo.gl/maps/ig1c4mYkLi42 . Czy ten remont, nowa nakładka asfaltu był wykonywany na całym tym odcinku? Czy te prace zostały juz całkowicie zakończone czy są może w toku? Czy moge spotkać po drodze jakiejś wyrwy w drodze? Będę jechał w przyszłym tygodniu więc jestem zainteresowany możliwie aktualnymi informacjami
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 12.06.2018 20:09

Ja ruszam na noc 02 lipca. Wracam jak zawsze nad ranem. Nigdy tak jadąc nie stałem w korku. W tygodniu. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 12.06.2018 20:23

Cała droga jest wyremontowana. Na tym wąskim odcinku, tam gdzie były dziury jest nowy asfalt. Ten drugi odcinek poszerzyli i w całości położyli nowy asfalt. Tak więc super się jedzie. Oczywiście gdy w Ćadcy nie ma korka, to lepiej jechać nową D3. Należy pamiętać o winiecie. Obowiązuje od polskiej granicy.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 12.06.2018 21:54

Nowa D3 od granicy do Svrcovca dużo daje. Ale stara droga ma swój klimat, zwłaszcza w nocy :D . W lipcu pojadę pierwszy raz obwodnicą Żyliny. D3 już jechałem w zeszłym roku.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.06.2018 07:52

mentos2504 napisał(a):Najlepiej sprawdzać natężenie ruchu w Google Map. W razie czego polecam objazd przez Oścadnice. W tym roku zrobili gruntowy remont. Nowy asfalt.


Dokładnie tak zrobię, jak zawsze zresztą. :)
m@rek w planach start około godziny 14, ale to zależy jak nam pakowanie wyjdzie. ;)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.06.2018 22:58

mentos2504 napisał(a):Należy pamiętać o winiecie. Obowiązuje od polskiej granicy.


To chyba dopiero od tego roku... Do bani, bo gdzie kupić winietkę, na granicy chyba nic nie ma...

Ja, niestety, muszę przejechać przez Czadcę w dzień roboczy w granicach godziny 9-10 rano... I się zastanawiam, czy z Górnego Śląska jechać na Czechy i potem ewentualnie D3 dojechać pod Zwardoń i na Oszczadnicę, czy od razu walić na polską ekspresówkę na Zwardoń? Teraz, po wybudowaniu objazdu Trzyńca, czeski wariant może być szybszy...
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 14.06.2018 05:12

Winietę najlepiej kupić przez internet.
eznamka.sk
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.06.2018 05:25

Pudelek napisał(a):Ja, niestety, muszę przejechać przez Czadcę w dzień roboczy w granicach godziny 9-10 rano... I się zastanawiam, czy z Górnego Śląska jechać na Czechy i potem ewentualnie D3 dojechać pod Zwardoń i na Oszczadnicę, czy od razu walić na polską ekspresówkę na Zwardoń? Teraz, po wybudowaniu objazdu Trzyńca, czeski wariant może być szybszy...

O 9-10 powinno być już płynnie. Ja bym "walił" na naszą ekspresówkę i od razu potem na D3.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 14.06.2018 05:42

Wczoraj wieczorem wojowałem z eznamką. Nic nie wyszło z zakupu. Mieliło kilka minut i na koniec informacja, że zakup nie dokonany.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.06.2018 06:07

Pytałem w innym wątku ale mam sprzeczne opinie...powiedzcie czy trasa od Cieszyna do Czadca przez Czechy jest płatna, wymagana jest winietka?
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 14.06.2018 06:49

Pudelek napisał(a):To chyba dopiero od tego roku... Do bani, bo gdzie kupić winietkę, na granicy chyba nic nie ma...

Zaraz za granicą przy rozjeździe na autostradę i na starą drogę przez Skalite jest zatoczka i podobno automat sprzedający e-znamki. W zeszłym roku nie testowałem, bo kupiłem wcześniej przez internet ale stało kilka aut i ludzie przy jakimś automacie 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.06.2018 09:09

ruwado napisał(a):Wczoraj wieczorem wojowałem z eznamką. Nic nie wyszło z zakupu. Mieliło kilka minut i na koniec informacja, że zakup nie dokonany.


Zmień kartę.
Mi dwa razy nie poszło i wpisałam inną kartę i zaskoczyło.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 14.06.2018 10:05

RKStefan napisał(a):
Pudelek napisał(a):To chyba dopiero od tego roku... Do bani, bo gdzie kupić winietkę, na granicy chyba nic nie ma...

Zaraz za granicą przy rozjeździe na autostradę i na starą drogę przez Skalite jest zatoczka i podobno automat sprzedający e-znamki. W zeszłym roku nie testowałem, bo kupiłem wcześniej przez internet ale stało kilka aut i ludzie przy jakimś automacie 8)

o, dobrze wiedzieć. W tamtym roku jeszcze chyba tego nie widziałem...

Pytałem w innym wątku ale mam sprzeczne opinie...powiedzcie czy trasa od Cieszyna do Czadca przez Czechy jest płatna, wymagana jest winietka?

bezpłatna. Tam nie ma co być płatne, to normalna droga.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone