Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 01.08.2017 21:24

Hercklekot napisał(a):Nie chcę "zabijać" tego "samonapędzającego" się wątku, ale utrudniony przejazd odcinkiem od Świerczynowca do Czadcy i dalej na Żylinę to w godzinach 6.00 - 18.00 STANDARD!...

W weekendy za dnia też bywa różnie.


Różnie.
23 lipca (niedziela) ok. 11.00. dwa auta przede mną. To wszystko.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 01.08.2017 21:35

Hercklekot napisał(a):Nie chcę "zabijać" tego "samonapędzającego" się wątku, ale utrudniony przejazd odcinkiem od Świerczynowca do Czadcy i dalej na Żylinę to w godzinach 6.00 - 18.00 STANDARD! Zawsze będzie się jechać w kolumnie, sznurku, czasem w korku, czasem będzie ciut luźniej. Ponad 50% trasy to i tak ograniczenia do 50 km/h. Warto sobie po prostu założyć, że pomimo oddania nowego odcinka drogi szybkiego ruchu od granicy, całość do momentu wjazdu na autostradę w Żylinie zajmie nam około (licząc od granicy w Zwardoniu lub od granicy Czesko-Słowackiej) około 0.45 do 1.15 - 1.30 h. Objeżdżanie przez Oszczadnicę da nam max. 10-15 minut oszczędności i to nie zawsze. Jak oddadzą do użytku wiadukty w Żylinie, to się urwie może następne 5- 10 minut i tyle.
Czadca ZAWSZE będzie się korkować - tam jest po prostu duży ruch, zawsze sporo tirów, skrzyżowania, światła etc. W latach 2018- 2023 zaczną budować następne odcinki nowej D3, była o tym mowa w tym wątku. klik

Po co to piszę? Jeżdżę tamtędy od 15 lat i wiem jedno - receptą na przejechanie tego odcinka szybciej jest TYLKO jechanie późnym wieczorem, na noc albo bladym świtem (W Żylinie przed 6.30). W weekendy za dnia też bywa różnie. Ale nawet jak pojedziemy na noc, to jadąc wg ograniczeń prędkości (łapią, a "pokuty" w Słowacji drogie) trudno zrobić te 50 kilometrów szybciej niż w 45 minut.


słusznie prawisz, ale ja odnoszę wrażenie, że takie długie zatory to są dopiero od stosunkowo niedawna. Całe lata jeździłem przez Czadcę w różnych porach roku i tygodnia, zawsze w dzień, i tylko jeden jedyny raz miałem sytuację, że stałem w korku od przed-mostu. A potem kiedyś wszedłem sobie na forum i czytam, że tam takie gigantyczne problemy...
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 02.08.2017 04:29

Czy w tej sytuacji warto w ogole jechac przez Cadce tzn. nawet jesli nie ma korkow. Czy od razu kierowac sie przez Oszczadnice? Pozdr. M.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2017 07:52

Przejechałem Cadce 2 sierpnia ok. 12 bez żadnych problemów. Nie taki diabeł...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 04.08.2017 08:41

Przejeżdżałem przez Cadcę 30 lipca (niedziela) ok. 14-15.00 - korków brak.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2017 10:28

Dzięki, Panowie, za raporty. Czyżby zakończenie remontu mostu spowodowało zmiany na lepsze? Chociaż, czytając post Hercklekota, wydaje się, że po prostu mieliście farta. Zwłaszcza bigredone, jadąc w dzień w tygodniu.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 04.08.2017 11:46

Marsallah napisał(a):(...) wydaje się, że po prostu mieliście farta.

A mnie się wydaje, że dla niektorych przejechanie odcinka ~50km z prędkością ok. 40-50km/h to nie lada wyzwanie i wielki problem.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 04.08.2017 16:31

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;). Powiedzmy, że jest to wleczenie się, a nie jazda. W przypadku gdy masz 12 godzin jazdy przed sobą to godzina w tą czy tą tragedii nie czyni... Ale jakby ktoś jechał np. do Żyliny to już tak ;) Generalnie nikt nie lubi chyba stać w korku, jeśli można jechać :)
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 04.08.2017 19:12

Generalnie nie istnieje autostrada, czy też nieprzerwany ciąg autostrad i ekspresówek, aby dojechać nad Adriatyk. Którąkolwiek trasę byś wybrał.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2017 19:43

Pudelek napisał(a):Całe lata jeździłem przez Czadcę w różnych porach roku i tygodnia, zawsze w dzień, i tylko jeden jedyny raz miałem sytuację, że stałem w korku od przed-mostu. A potem kiedyś wszedłem sobie na forum i czytam, że tam takie gigantyczne problemy...
Mam dokładnie takie samo odczucie...8 lat jeżdżenia, zwykle popołudniu, ale też ok.10 rano się trafiło ze 2 razy i spokój, a w tym roku 60 min. stania (godz.11. w czw. 6.07.)... Korek już po zjeździe z nowej drogi, a jeszcze przed rondem (kierowca miał problem włączyć się do ruchu), potem tir wjechał na przejazd kolejny i właśnie zamykano szlaban, który uderzył go w kabinę (info z CB) i szybciutko pojawiła się policja.... Z kwadrans ani metra się nie ruszyliśmy.... Upał ogromny, słońce aż paliło przez szyby, mimo klimy..... Dobrze, że potem szybko i sprawnie poszło, nawet prom w Drevniku....
2 tyg. później, pora zbliżona i luźno było w kierunku Żyliny....
przemekstan
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemekstan » 05.08.2017 20:55

Przejazd w piątek około godziny 11.30 nową trasą od Zwardonia w kierunku Cadcy - trasa super, w Cadcy bez żadnych korków, tempo zadawalajace
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 06.08.2017 12:52

przemekstan napisał(a):Przejazd w piątek około godziny 11.30 nową trasą od Zwardonia w kierunku Cadcy - trasa super, w Cadcy bez żadnych korków, tempo zadawalajace

Przejazd w niedzielę rano (23.07) i powrót w czwartek popołudniu (03.08) w obie stronu luz :D Cadca również bez korków.
Ostatnio edytowano 07.08.2017 07:47 przez macvw, łącznie edytowano 1 raz
zag
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 06.08.2017 18:23

Droga wporzo, korków nie zaobserwowałem. (28_07 - 05_08)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.08.2017 07:55

Wszedłem sobie na mapy google (tak, wiem, bezgranicznie nie ufajmy) i pokazuje zatwardzenia (czerwono) w rejonie Czadcy, na odcinku ze Świerczynowca. A w ogóle, jak podałem trasę ze Skalite do Żyliny, to sam mi sugerował jechać przez Oszczadnicę (59 min.) zamiast przez Czadcę (1h18 min.).
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 07.08.2017 12:37

Czy ktos moglby napisac jak wyglada droga ze Skalite przez Oscadnice? Widzac ze jest bardzo waska. Czy sa duze dziury? Czy ktos jechal ostatnio? Dzieki i pozdr. M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone