Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2017 10:13

W RMF podawali , że na tej trasie ( po stronie Słowacji) spadł duży głaz na drogę i będą tam utrudnienia , objazdy (do końca lipca).
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 19.07.2017 10:37

krakuscity napisał(a):W RMF podawali , że na tej trasie ( po stronie Słowacji) spadł duży głaz na drogę i będą tam utrudnienia , objazdy (do końca lipca).

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-st ... Id,2418869
Z Żyliny w stronę przejścia na Chyżne, więc jadąc przez Zwardoń to nie dotyczy, na szczęście! Jadę w niedzielę :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2017 10:52

Usłyszałem końcówkę informacji więc dzięki za sprostowanie.! :)
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 19.07.2017 11:09

krakuscity napisał(a):Usłyszałem końcówkę informacji więc dzięki za sprostowanie.! :)

Cała przyjemność po mojej stronie :D Pozdrav :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2017 20:45

Marsallah napisał(a):Pytanie również: czy ze NOWEJ słowackiej 12 jest zjazd na Oszczadnicę? :


Raczej nie ma

https://mapy.cz/zakladni?x=18.8867151&y=49.4941999&z=12

Ten portal reaguje szybciej niż Google, ma też lepsze zdjęcia lotnicze terenu.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.07.2017 15:03

Marsallah napisał(a):Tak dalej rozkminiam sobie wyjazd do Chorwacji i nie mogę się zdecydować...

Będę jechał w sobotę, a więc ruch ciężarowy powinien być mniejszy.

Jadąc DK-1 od Siewierza mogę jechać:

1. S1 -> A1 -> (Żory) 81 -> Skoczów -> S52 (Cieszyn) i dalej przez Trzyniec do Świerczynowca i Czadcy -> Żylina
ALBO
2. S1 -> A1 -> (Żory) 81 -> Skoczów -> S52 (Bielsko-Biała) -> S1 Zwardoń -> nowa słowacka 12 -> do Świerczynowca i Czadcy -> Żylina

A może, wybierając drogę przez Zwardoń, od Siewierza skierować się obwodnicą nie w kierunku A1, tylko na Dąbrowę Górniczą i Mysłowice i dołączyć do DK-1 w Tychach i lecieć dalej na B-B? Albo może w ogóle nie zjeżdżać na obwodnicę i pomknąć w Podwarpiu prosto przez Sosnowiec i Katowice na Tychy?

Pytanie również: czy ze słowackiej 12 jest zjazd na Oszczadnicę? El guapo wrzucał co prawda filmik z przejazdu, ale jest przyspieszony i nijak nie idzie spauzować go, żeby odczytać tablice. Aha, z GSV wynika, że w Skalitem nie ma drogowskazu kierującego na Oszczadnicę, czy to się może zmieniło?

Ja wiem, sprawa jest trywialna, bo jadę w sobotę, więc i tak powinien być luz. Ale z czystej ciekawości pytam :wink:


W Polsce jechałbym bez kombinacji Siewierz - Dąbrowa - Tychy - Bielsko - Żywiec - Zwardoń, z nowej drogi D3 nie ma zjazdu w kierunku Oszczadnicy, musisz lecieć starą 12-tką na Skalite - zjazd jest z tego co pamiętam nieoznakowany, punktem charakterystycznym jest serwis samochodowy z zielonym szyldem, za nim jakieś 200 m jest zjazd na Oszczadnicę. Jeżeli jedziesz w sobotę, to przed granicą rzuciłbym okiem na GSV na korki w Czadcy i decydował na bieżąco.
szybbkki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szybbkki » 20.07.2017 15:21

Jakie są szanse na korek w piątek godziny dopoludnia w Cadcy? Czy raporty są w czasie rzeczywistym? M.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.07.2017 16:10

Szansę masz stuprocentową, z reguły traci się 15- 30 minut. Raporty Google Maps nie zawodzą - faktycznie w czasie rzeczywistym pokazują utrudnienia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 18:01

Czytałem wcześniej, że korki w Cadcy się skończyły, bo skończyli remontować most. Teraz czytam, że jednak 30 minut trzeba odstać. Jak to jest ? Będę jechał w dzień powszedni do południa. I czy na zjeździe z nowej drogi jest drogowskaz na Żylinę ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.07.2017 07:02

No oddali 14. lipca do użytku ten mosto-wiadukt na samym końcu Czadcy, jadąc od strony PL/CZ. Nie zmienia to faktu, że w dniach, w których jest duży ruch (powszednich), masz w Czadcy i światła, i przejazdy kolejowe, i podjazdy, no i na koniec tunel. Zwłaszcza światła w centrum Czadcy potrafią trzymać, a na mniejszych wiaduktach dwa tiry nie mogą się minąć.

P.S. el guapo, Hercklekot - dzięki za odzew. Chyba pojadę na Dąbrowę, Tychy, B-B, Zwardoń, Oszczadnicę. Tak, żeby zobaczyć coś nowego :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2017 14:49

Ok. rozumiem.
przemekstan
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemekstan » 30.07.2017 09:04

Czy ktoś ostatnio w tygodniu lub w piątek rano jechał przez Czadce?
Czy w kierunku Żiliny nadal tworzą się korki.

Każde info mile widziane :D
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 30.07.2017 21:35

przemekstan napisał(a):Czy ktoś ostatnio w tygodniu lub w piątek rano jechał przez Czadce?
Czy w kierunku Żiliny nadal tworzą się korki.

Jechałem 16-go, oraz wracałem 29. Jedzie się powoli, w przysłowiowym sznurku. Ale korków jako takich nie było.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 01.08.2017 10:02

Patrząc co jakiś czas na natężenie ruchu (np. teraz) to jest korek aż do mostu (od strony Czech). Tak więc zakończenie remontu nie do końca zlikwidowało zatory. Ale chyba jednak w sobotę rano pojadę tędy, a nie przez Oszczadnicę.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 01.08.2017 14:37

Nie chcę "zabijać" tego "samonapędzającego" się wątku, ale utrudniony przejazd odcinkiem od Świerczynowca do Czadcy i dalej na Żylinę to w godzinach 6.00 - 18.00 STANDARD! Zawsze będzie się jechać w kolumnie, sznurku, czasem w korku, czasem będzie ciut luźniej. Ponad 50% trasy to i tak ograniczenia do 50 km/h. Warto sobie po prostu założyć, że pomimo oddania nowego odcinka drogi szybkiego ruchu od granicy, całość do momentu wjazdu na autostradę w Żylinie zajmie nam około (licząc od granicy w Zwardoniu lub od granicy Czesko-Słowackiej) około 0.45 do 1.15 - 1.30 h. Objeżdżanie przez Oszczadnicę da nam max. 10-15 minut oszczędności i to nie zawsze. Jak oddadzą do użytku wiadukty w Żylinie, to się urwie może następne 5- 10 minut i tyle.
Czadca ZAWSZE będzie się korkować - tam jest po prostu duży ruch, zawsze sporo tirów, skrzyżowania, światła etc. W latach 2018- 2023 zaczną budować następne odcinki nowej D3, była o tym mowa w tym wątku. klik

Po co to piszę? Jeżdżę tamtędy od 15 lat i wiem jedno - receptą na przejechanie tego odcinka szybciej jest TYLKO jechanie późnym wieczorem, na noc albo bladym świtem (W Żylinie przed 6.30). W weekendy za dnia też bywa różnie. Ale nawet jak pojedziemy na noc, to jadąc wg ograniczeń prędkości (łapią, a "pokuty" w Słowacji drogie) trudno zrobić te 50 kilometrów szybciej niż w 45 minut.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone