Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 20:27

piekara114 napisał(a):Właśnie dostępne zdjęcia nie pokazują najazdu od strony sklepiku, a jechać starą drogą nie chcę. Jak ktoś będzie jechał, mógłby popatrzeć czy na 100% jest wjazd na autostradę w tym miejscu?


No nie wierzę w to co czytam... :roll:
Wjazd spod sklepiku na autostradę. :roll: :lol:

Nie można się wrócić kilka metrów??? :roll:
Ostatnio edytowano 11.06.2017 20:38 przez romuald22, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.06.2017 20:38

Romuald ten gościu El Quampo czy jak mu tam coś nie bardzo kumaty. Nowy chyba jakiś chyba. :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2017 20:52

Wcale nie napisałam, że chcę mieć pod sklepikiem wjazd!! Pytam się czy skoro jest tam zjazd czy też jest wjazd od strony słowackiej w kierunku Żyliny, bo na dostępnych zdjęciach nie widać. Czytaj ze zrozumieniem, bo w kilku wątkach widzę, że łapiesz tylko jedno słowo i się jego czepiasz. Proszę, żebyś Ty już na moje pytanie nie odpowiadał.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 20:56

piekara114 napisał(a):Wcale nie napisałam, że chcę mieć pod sklepikiem wjazd!! Pytam się czy skoro jest tam zjazd czy też jest wjazd od strony słowackiej w kierunku Żyliny, bo na dostępnych zdjęciach nie widać. Czytaj ze zrozumieniem, bo w kilku wątkach widzę, że łapiesz tylko jedno słowo i się jego czepiasz. Proszę, żebyś Ty już na moje pytanie nie odpowiadał.


Jeśli jest zjazd to musi być wjazd.

Ponieważ w tym wątku napisałaś już parę głupot to ja proszę o nie zadawanie głupich pytań.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.06.2017 21:03

Ej Romuald dejże na luz :roll:
To Twoje żywieckie rejony, masz na ich temat wiedzę - pomóż innym.
Do Darka masz cierpliwość i zrozumienie a do innych wręcz przeciwnie???
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.06.2017 21:39

Ze zdjęcia wygląda mi że ze starej drogi, jak zjedziemy do sklepów przygranicznych, trzeba wrócić na przejście graniczne, bo wjazdu w tym miejscu nie ma. Z granicy jedziemy lewym pasem na nową D3.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2017 22:23

Ruwado, właśnie podobne mam spostrzeżenie, co do włączenia się w kierunku Żyliny... ale jeśli dobrze kojarzę to z kolei na granicy nie będzie, gdzie nawrócić, chyba, że tam się coś zmieniło, albo nie kojarzę, w którym miejscu można by to zrobić....

Niektórzy pojadą na dniach i wrócą więc pewnie swoimi spostrzeżeniami co do nowej drogi będą się dzielić... :papa:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 11.06.2017 23:07

Bea.ta napisał(a):Ej Romuald dejże na luz :roll:
To Twoje żywieckie rejony, masz na ich temat wiedzę - pomóż innym.
...

Przeca pomagam. :)
romuald22 napisał(a):Jeśli jest zjazd to musi być wjazd.

romuald22 napisał(a):Nie można się wrócić kilka metrów??? :roll:

ruwado napisał(a):Ze zdjęcia wygląda mi że ze starej drogi, jak zjedziemy do sklepów przygranicznych, trzeba wrócić na przejście graniczne, bo wjazdu w tym miejscu nie ma. Z granicy jedziemy lewym pasem na nową D3.


Ktoś tu coś pisał o czytaniu ze zrozumieniem.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 12.06.2017 06:28

Wczoraj jechałem nową drogą. Zjazd do tego sklepiku jest, ale nie ma wjazdu. Trzeba wrócić na polską stronę. Nowa droga super, tylko potem jest jeden problem - trzeba przejechać przez Cadcę. Wczoraj zajęło mi to 20 minut (liczę od Zwardonia do wyjazdu z tunelu za Cadcą), a nie było żadnego ruchu. Przejazd tym słynnym objazdem przez Oszczadnice trwa też około 20 minut. Także jak się trafi na korek w Cadcy to nic szybciej nie będzie.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.06.2017 06:56

Bea.ta napisał(a):...Do Darka masz cierpliwość i zrozumienie ...

Jest Darek, jest zabawa :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.06.2017 08:40

W tym roku zmieniamy trasę i jedziemy przez Słowację. Bardzo cieszy mnie fakt otwarcia nowego kawałka za Zwardoniem, ale te korki...

Bez tytułu.png


... mnie przerażają. :roll: (stan na teraz).
Dziś dzień obserwacji, zobaczymy czy o godzinie 15 lub 16 też jest tak strasznie. Jeżeli tak, to zostaje objazd przez Oszczadnicę.
Ostatnio edytowano 12.06.2017 09:01 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 12.06.2017 09:00

Roxi dokładnie jest tak jak piszesz.
Jazda w czasie gdy jest tak jak na mapce jest bez sensu i ten krótki fragment D3 tego nie rekompensuje.
Ja jechałem 3 godziny po otwarciu i wtedy Cadca była pusta.
Wg mnie lepiej przemęczyć te kilka kilometrów przez Oscadnicę. Jechałem w zeszłym roku, tragedii nie ma.
No chyba że ktoś jedzie czymś większym niż osobówka to tak.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2017 09:10

mentos2504 napisał(a):Wczoraj jechałem nową drogą. Zjazd do tego sklepiku jest, ale nie ma wjazdu. Trzeba wrócić na polską stronę.

Czyli zjazd do sklepiku po winietę (SK+A) i ewentualne zakupy nie bardzo się teraz opłaca... Pewnie sklepik niedługo już nie pędzie działał.....
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 12.06.2017 10:21

Roxi napisał(a):W tym roku zmieniamy trasę i jedziemy przez Słowację. Bardzo cieszy mnie fakt otwarcia nowego kawałka za Zwardoniem, ale te korki...

Jeżeli tak, to zostaje objazd przez Oszczadnicę.


Aktualnie nową drogą 45min (korki) , przez Oszczadnicę 25min.
Nową drogą przez Czadcę to w niedzielę rano lub nocą.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 12.06.2017 11:34

Roxi napisał(a):W tym roku zmieniamy trasę i jedziemy przez Słowację. Bardzo cieszy mnie fakt otwarcia nowego kawałka za Zwardoniem, ale te korki....


A czy tego czerwonego odcinak nie da się osobowym ominąć lokalnymi drogami? Na zdjęciach i mapie jest równoległa, lokalna droga i od przelotowej są na nią wjazdy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone