Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.04.2017 19:09

piekara114 napisał(a):To chyba źle napisałam, chodzi mi ten przejazd przez wioski aż do tej ekspresówki. Jedyną miejscowość jaką tam znam to właśnie Milówka i ona mi się skojarzyła :oops:

Ej Piekara, Piekara... :roll: :wink:
Odpalić mapy google czy targeo jest jakiś problem?

Od ekspresówki w Przybędzy do ekspresówki w Milówce masz ok.10 km. zwykłą drogą - a nie 20.
klik
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2017 19:33

Ej Romuald, Romuald...
Wiadomo o co chodzi.... o brakujący kawałek lepszej drogi....
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.04.2017 20:07

Piekara nie gniewaj się ale wprowadzasz jakiś niepotrzebny chaos w tym wątku swoimi ostatnimi wypowiedziami.
Stronę wstecz pisałaś:
piekara114 napisał(a):Obwodnicą Węgierskiej Górki śmigniemy do Cro w sierpniu 2020 http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 78111.html
dla mnie to będzie skrócenie przejazdu o ok. 30 min :D


Przecież bez tej obwodnicy jedzie się przez Węgierską Górkę jakieś 15 minut.
Po wybudowaniu tej obwodnicy będziesz musiała na niej spędzić kilka minut.
30 minut skrócenia przejazdu? 8O
Twoja analiza minutowa kompletnie kupy się nie trzyma.

No i te ponoć kiepskie (pisane przez Ciebie) 20 km (poprawiane potem) z Milówki do granicy.
Wiadomo o co chodzi...
Żeby nie robić zamętu i nie pisać głupot.
Please...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.04.2017 19:07

Z innego wątku ale tu się przyda.

Hercklekot napisał(a):Słowacy zaktualizowali terminy oddania obwodnicy Żyliny (11.2017) oraz odcinka Skalite - Svrcinovec (09.2017).
Żródło:
https://www.ndsas.sk/stavby/vystavba/zi ... ina-brodno
https://www.ndsas.sk/stavby/vystavba/sv ... 1-2-profil

Ruszyła też budowa obwodnicy Cadcy - całość D3 ma być oddana do 2025 - może dożyjemy :D
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 23.04.2017 09:36

Robotnicy pracujący na budowie drogi Svrčinovec - Skalité twierdzą, że otwarcie drogi końcem maja. Być może całość prac potrwa do września. Najgorsze jest to, że jak nasi puszczą tranzyt przez Węgierską Górkę, to będzie koszmar dojechać do granicy. TIR-y będą potrzebowały dużo czasu , aby wykręcić się na tych wąskich rondkach.
http://www.beskidzka24.pl/artykul,slowa ... 54548.html
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2017 11:23

^^
Z linka wynika, że prace budowlane zakończą się 31 maja, a kiedy droga zostanie oddana do użytkowania to już inna sprawa.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.04.2017 15:24

Dodam jeszcze, że na pozostałych odcinkach przyszłej D3 jest naprawdę słabo - albo prace się jeszcze nie rozpoczęły, albo non-stop są jakieś protesty mieszkańców przeciw wywłaszczeniom.... Liczyłem przynajmniej, że te 2 odcinki oddadzą do czasu mojego wyjazdu pod koniec sierpnia, ale się przeliczyłem :evil:. O Węgierskiej Górce to już nawet nie myślę, zresztą nie demonizowałbym tego odcinka - jak wyjeżdżam z Andrychowa wcześnie rano to w dwie godziny jestem za Żyliną na autostradzie a max. w cztery od wyjazdu na węgierskiej granicy za Bratysławą. Wiem, że nie wszyscy mają ten komfort i wpadają w Cadcy w korki z racji pory dnia, ale dla mieszkańców Podbeskidzia i zachodniej Małopolski to naprawdę dobra alternatywa trasy przez Cieszyn i dalej czeskimi autostradami w kierunku Austrii. Warunek - jechać z rana (tak, żeby w Cadcy być przed 6.00 albo na noc (po 20.00) - wtedy korków nie ma.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.04.2017 14:44

Albo jechać w łikent :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2017 21:34

marniutko z tą drogą po stronie słowackiej (ostatnio jechałem w sierpniu u.r. oraz wczoraj w nocy);
nie wiem o co kaman? ale całe Skalite, Czerne i Svircinovec w egipskich ciemnościach, przy instensywnych opadach deszczu, w nocy, częściowy plac budowy na drodze, delikatnie ujmując nie jechało się przyjemnie
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 12:13

wczoraj włączyli światła przy drogach na Słowackim odcinku :D
przez tydzień zniknęło sporo czerwono-białych pachołków z drogi i tereny budów jakby uporządkowane i uprzątnięte (te w Skalitem), na moście powyżej Skalitego od Zwardonia widać było pomalowane barierki - brak pojazdów budowy, więc jakby do wakacji powinni się z tym odcinkiem wyrobić, chyba że czegoś nie dostrzegłem od góry;

odcinek w okolicy Ziliny, szczególnie spory most na dojeździe od południa robi wrażenie, ale z pracami są jeszcze w ciemnej d..., no chyba że budują drogi jak Chorwaci to im się szybciej uda :wink:

po stronie PL miód, szybki przejazd przez nocą, pustą Węgierską
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 07.05.2017 12:45

Podają terminy oddania drogi do granicy PL: https://ekonomika.sme.sk/c/20525594/ers ... z4gO4SUNXa. Wychodzi na to, że otwarcie początkiem czerwca. Obwodnica Żyliny ma być gotowa w listopadzie.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 10.05.2017 13:14

Mam nadzieję, że oddadzą albo zrobią przejezdność :) jak na naszych autostradach przed Euro. U mnie jeżeli pogoda w Cro się ustabilizuje a morze ogrzeje to ruszam 28 maja skoro świt czyli koło 8 rano :)

Jeżeli nie będzie tego odcinka nowego 12km od Zwardonia to jadę przez Czechy na Żylinę
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 10.05.2017 17:50

Wychodzi na to ,że może się załapiesz na nową drogę

http://zilinskedialnice.sk/d3-tesne-pred-otvorenim/
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.05.2017 22:27

tam wszędzie ciągła linia? 8O będzie się fajnie za Tirami jechało...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.05.2017 14:13

Pudelek napisał(a):tam wszędzie ciągła linia? 8O będzie się fajnie za Tirami jechało...


Na wiadukcie inaczej być nie może :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone