Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielony w Italii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 17.06.2013 17:02

infantasy napisał(a):Poszukuje sprawdzonych informacji w zakresie poruszania się po Italii innymi drogami niż autostrady! Nie dość, że paliwo najdroższe w Europie to autostrady również. Dla chętnych do sprawdzenia http://www.autostrade.it/autostrade/percorso.do. Za 10 dni podróżowania po tym pięknym kraju (nie codziennie!) muszę mieć w sakiewce jakieś
600-700 pln ... Koszmar. Zatem ponawiam pytanie: czy ktoś podróżował poza autostradami? Liczę się z tym, że będzie wolniej (to jasne). Czy istnieją inne minusy?


Ja jeździłem takimi drogami po Toskani - generalnie od Viareggio do Piombino, od Prato do Cole di Valdelsa...
Tak samo jeździłem od Modeny do Ancony...
nie wjeżdżałem na autostrady... zdarza się, że są tam równoległe trasy ekspresowe... oczywiście sporo jest też ograniczeń...ale to wiadomo...momentami jest kiepska jakość dróg, dużo dziur...ale dla Polaka raczej nie zauważalne...
natomiast w Ligurii jeździłem w większości autostradę z uwagi na niesamowite przeżycia - tunel - wiadukt - tunel...i tak bez końca...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.06.2013 18:16

Spokojnie możesz jechać. Nawet w Neapolu czy Rzymie... :lol: :lol: :lol:
lucy63
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucy63 » 17.06.2013 20:33

infantasy napisał(a):Poszukuje sprawdzonych informacji w zakresie poruszania się po Italii innymi drogami niż autostrady! Nie dość, że paliwo najdroższe w Europie to autostrady również. Dla chętnych do sprawdzenia http://www.autostrade.it/autostrade/percorso.do. Za 10 dni podróżowania po tym pięknym kraju (nie codziennie!) muszę mieć w sakiewce jakieś
600-700 pln ... Koszmar. Zatem ponawiam pytanie: czy ktoś podróżował poza autostradami? Liczę się z tym, że będzie wolniej (to jasne). Czy istnieją inne minusy?


Infantasy - do Cortony mogę Ci polecić bezautostradową trasę wielokrotnie przeze mnie sprawdzoną. Nie śledziłam całego Twojego wątku i nie wiem którędy będziesz wjeżdżał do Italii.
Ja jadąc przez Austrię, przekraczam w Tavisio - i po jakiejś godzince, gdy tylko kończą się góry (w okolicach Gemony) zjeżdżam z autostrady (płacę za ten kawałek 11 euro).
Potem już lokalnymi drogami - wzdłuż Adriatyku jadę w kierunku Wenecji (drogą E-55). Następnie w okolicach Rawenny wskakuję na E-45, którą dojeżdżam aż do Orte (a stamtąd już autostradą do Rzymu - za 4 euro).
Ty sobie możesz zjechać z niej w okolicach Arezzo.

Droga, którą polecam jest bardzo wygodna i widokowo urocza - polecił mi ją kiedyś poznany w trasie tirowiec :D

Kilka razy pisałam o niej w relacjach ale na innym forum. Jeśli potrzebowałbyś jakichś szczegółów, to proszę o PW. Pozdrawiam - i popieram kierunek do Italii :D
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zielony w Italii - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone