Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielony w Italii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 31.05.2013 19:11

FUX napisał(a):
infantasy napisał(a): Na jaki trunek powinno się zwrócić uwagę najbardziej, będąc w lokalnej winnicy? Co warto kupić (np. na wiejskim targu) co będzie smakować wybornie (szynka, ser, owoce) ? I co zrobić, by nie dać się nabrać na jakiś miejscowy chwyt marketingowy?


Na każdą rzecz, której nie ma w RP w granicach rozsądku.
Trunki takie, które Ci zasmakują.


dodam tylko, że każda winnica da ci na spróbowanie swoje trunki... więc posmakujesz, pogrymasisz, pozachwycasz się i kupisz... już to gdzieś pisałem na forum, ale dla mnie numerem jeden (z tych rzadziej dostępnych w Polsce jest vin santos - toskański)...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.05.2013 19:21

dudek_t, odebrałeś PW?
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 04.06.2013 12:00

To może jeszcze pytanko, odnośnie imprez w Toskanii. Może, ktoś ma info czy w II połowie sierpnia odbywa się jakaś fajna toskańska impreza? I jak wybrać się nad morze, to w którą stronę? Lepiej w kierunku Livorno czy Ancony ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.06.2013 12:06

Każda większa mieścina ma swoje strony www

Zobacz, co tam sie dzieję.
Np. 2 lata temu żałowałem, że nie zgrałem terminów, a fajne koncerty były. :evil:
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 10.06.2013 21:36

Zapomniałbym o dość istotnej rzeczy. Czy jest możliwe dostać się pociągiem z okolic Cortona do samego Rzymu ?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2013 21:49

infantasy napisał(a):I jak wybrać się nad morze, to w którą stronę? Lepiej w kierunku Livorno czy Ancony ?

To zależy, jaki rodzaj wybrzeża Cię pociąga bardziej. Bo to też wybrzeże Toskanii.

Pozdrawiam,
Wojtek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.06.2013 21:52

Ma ktos jakieś sprawdzone wypożyczalnie skuterów w Lucce?
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 11.06.2013 08:15

Franz napisał(a):
infantasy napisał(a):I jak wybrać się nad morze, to w którą stronę? Lepiej w kierunku Livorno czy Ancony ?

To zależy, jaki rodzaj wybrzeża Cię pociąga bardziej. Bo to też wybrzeże Toskanii.

Pozdrawiam,
Wojtek

Właśnie takie jak zaproponowałeś na zdjęciach. Trochę podobne do Chorwackiego. To chyba wysokość Grosetto? Przydałaby się
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 13.06.2013 10:54

Ktoś był tutaj ? Termy Saturnia ? http://www.youtube.com/watch?v=iBjqm9oGhzU. Fajnie to wygląda. Podobno ciężko z parkowaniem ale bez opłat za wejście?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2013 11:27

infantasy napisał(a):Ktoś był tutaj ? Termy Saturnia ?

Ja byłem, podobało mi się. Zaparkowałem bez problemu, tłumów nie było, może 20-30 osób - tyle co na filmiku, ale to było w maju i późnym popołudniem :wink: . Wejście i kąpiel za darmo. Warto mieć buty do wody - woda jest kompletnie nieprzezroczysta, nic nie widać ponad może parę cm a skałki bywają ostre, są też kamyczki, dlatego wygodniej się chodzi.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 13.06.2013 12:08

Dziękuję za opinie. Nie mogę znaleźć żadnej oficjalne strony. Nie orientujesz się czy jest tam jakaś godzina otwarcia lub zamknięcia? Od miejscówki będę tam miał jakieś 100km. To w sumie niedaleko. Chętnie zahaczę o to piękne miejsce w drodze na wybrzeże. I tu zastanawiam się nad plażą. przeczytałem gdzieś, że warto zobaczyć (być na plaży) Capalbio, Castiglione della Pescaia lub Scarlino. Wszystkie w Prowincja Grosseto. Na wszystkich nie będę. muszę jakaś wybrać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2013 12:28

Nie wydaje mi się by były jakieś godziny otwarcia, teren jest można powiedzieć ogólnodostępny. Parking z tego co widziałem jest za darmo, ale nie wiem jak z tym w sezonie. Ogólnie byłem pozytywnie zaskoczony, bo wcześniej czytałem niezbyt pochlebne opinie na temat tego miejsca.
Oprócz tego bezpłatnego wodospadu jest tam też dość blisko całe spa czy coś w tym rodzaju, zamknięty kompleks do którego wstęp to chyba kilkanaście euro.

100 km to niedaleko, ale okoliczne dróżki są wąskie i kręte :idea:

Co do plaż nie pomogę, o wybrzeże Toskanii tylko zahaczyłem. Właśnie w rejonie Capalbio, mi się tam podobało, ale innych rejonów nie widziałem. Na pewno te okolice zrobiły na mnie lepsze wrażenie niż morze w okolicy Pisy w zeszłym roku.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 14.06.2013 07:52

Wracając do plaży w Capalbio. Wygląda fajnie. Jest szeroka, morze czyste i na zdjęciach nie widać dzikich tłumów. Lubie plaże, które nie są kombinatami. Coś takiego przeżyłem w Słonecznym Brzegu i to była porażka do kwadratu. Zapowiada się fajnie. Gdzie wbijałeś się na tę plażę? W okolicach Lago di Burano, czy może niżej ?
I jeszcze jedno. Czy w morzu są jakieś zagrożenia dla dzieci? Jak np. jeżowce w Chorwacji ?
Ostatnio edytowano 14.06.2013 08:09 przez infantasy, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2013 08:09

:)
Szczerze to byliśmy na odcinku pomiędzy Ansedonią a Porto Ercole. To całkowicie niezagospodarowana plaża, pełna powyrzucanych konarów drzew i niestety też trochę śmieci. Dostęp jedynie z 2 jej końców, przez "mierzeję" nie ma drogi dla samochodów, jedynie dla rowerów. Bardzo długo płytka, woda czyściutka była, sam piaseczek. My szukamy właśnie takich miejsc, jak najbardziej dzikich. Jak jest w samym Capalbio nie wiem, ale to co zastałem w tym rejonie, widoki, to mi odpowiadało.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 17.06.2013 17:34

Poszukuje sprawdzonych informacji w zakresie poruszania się po Italii innymi drogami niż autostrady! Nie dość, że paliwo najdroższe w Europie to autostrady również. Dla chętnych do sprawdzenia http://www.autostrade.it/autostrade/percorso.do. Za 10 dni podróżowania po tym pięknym kraju (nie codziennie!) muszę mieć w sakiewce jakieś
600-700 pln ... Koszmar. Zatem ponawiam pytanie: czy ktoś podróżował poza autostradami? Liczę się z tym, że będzie wolniej (to jasne). Czy istnieją inne minusy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zielony w Italii - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone