Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zielona karta w Czarnogórze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 18.08.2014 23:23

Miałem ubezpieczenie OC w Proama - ZK za darmo.
Aktualne ubezpieczyłem auto w PZU - ZK za darmo.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2014 23:43

Jestem typem człowieka nielojalnego jeżeli chodzi o OC i wyboru firmy od tegoż ubezpieczenie.
Miałem już do czynienia z 6-8 firmami.
O płatnej dodatkowo ZK dowiedziałem się z tego wątku.
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 20.08.2014 00:03

8O a to złodzieje każą se płacić za ZK 8O 8O 8O
miałam OC w Allianz -ZK za darmo
Axa Direct- ZK za darmo
teraźniejsze mam w Avivie i również mam ZK za darmo :roll:
marwel86
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwel86 » 01.09.2014 10:51

gezaj napisał(a):Temat może trochę odkopany ale dla niektórych pewnie istotny.
Info dla zainteresowanych tematem Zielonej karty w MNE. Ja też mam ubezpieczenie w mdirect w BRE Banku i Zielonej Karty nie mogłem nawet za dopłatą dostać.
Na samej granicy SRB-MNE można wykupić w agencji za 15,50 € na 14 dni. Wbrew temu co piszą na różnych forach nikt nie sprawdzał czy ją mam. Wjeżdżałem od strony Serbii czyli przez Dobrakovo.

Czy na tym przejściu granicznym bez problemu kupię zieloną kartę w sobotę? czy tylko w tygodniu? ta agencja to rozumiem, że znajduje się gdzieś bezpośrednio na granicy? Niestety też mamy ubezpieczenie w BRE Banku i brak zielonej karty a za żadne skarby nie mogę uzyskać jej od żądnego innego ubezpieczyciela.
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 01.09.2014 11:08

Zielona karta na Macedonii kosztuje 50€ na 14 dni (kupowałem w ubiegłym miesiącu)
Apartmani
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Apartmani » 30.11.2014 14:34

efendi napisał(a):
BART1975 napisał(a):Witam,
Mam być może całkowicie lamerskie pytanie :D

Czy kupując zieloną kartę na granicy Chorwacji i Bośni (Neum) posiadam ubezpieczenie tylko na tranzyt Bośni?
W Czarnogórze trzeba wykupić następną zieloną kartę?

Najtańsza opcja zakupu ZK w Polsce jaką udało mi się znaleźć to 250PLN za 30 dni (Gothaer)
Może ktoś ma inny namiar?
pzdr


to samo miałem w 2013 roku, ta sama cena 250 zł, to samo towarzystwo Gothaer --> też nieszczęsny mDirect.

w 2013 nie było inne opcji.


Witam

Ja w Gothaer dopłacam zawsze 10zł za rok i nie koniecznie przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej, można dokupić w późniejszym terminie.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 02.05.2015 10:10

marwel86 napisał(a):
gezaj napisał(a):Temat może trochę odkopany ale dla niektórych pewnie istotny.
Info dla zainteresowanych tematem Zielonej karty w MNE. Ja też mam ubezpieczenie w mdirect w BRE Banku i Zielonej Karty nie mogłem nawet za dopłatą dostać.
Na samej granicy SRB-MNE można wykupić w agencji za 15,50 € na 14 dni. Wbrew temu co piszą na różnych forach nikt nie sprawdzał czy ją mam. Wjeżdżałem od strony Serbii czyli przez Dobrakovo.

Czy na tym przejściu granicznym bez problemu kupię zieloną kartę w sobotę? czy tylko w tygodniu? ta agencja to rozumiem, że znajduje się gdzieś bezpośrednio na granicy? Niestety też mamy ubezpieczenie w BRE Banku i brak zielonej karty a za żadne skarby nie mogę uzyskać jej od żądnego innego ubezpieczyciela.

Samą zielona kartę możesz dokupić w bta
Wodnik73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wodnik73 » 02.05.2015 13:07

Byłem rok temu w Czarnogórze i przy wjeździe do Czarnogóry jak i przy wyjeździe sprawdzali zieloną kartę. Jadąc na wycieczkę do Medjugorie na granicy z Bośnią i Hercegowiną też sprawdzali.

Ja swoją dostałem za darmo pobrałem ją przed wyjazdem w swojej ubezpieczalni PZU.

pozdrawiam
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 15.06.2015 21:48

Mam pytanie, jadę pierwszy raz z przyczepa do Chorwacji na Hvar przez Dubrownik więc i BiH czy poza zieloną kartą na autu muszę również mieć zieloną kartę na przyczepę? Proszę o info.
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 16.06.2015 18:35

Wszystko się już wyjaśniło, zdecydowanie trzeba takową posiadać na auto i przyczepę. Forum to skarbnica wiedzy.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.06.2015 06:34

daniel1961 napisał(a):Wszystko się już wyjaśniło, zdecydowanie trzeba takową posiadać na auto i przyczepę. Forum to skarbnica wiedzy.

To żeś mnie zagiął,pojutrze jadę do Czarnogóry z małą przyczepką na której wiozę motocykl i nie miałem pojęcia że trzeba mieć na nią zieloną kartę.W 2011 byłem takim samym składem i nikt się o zieloną kartę na przyczepkę nie pytał,choć nie chcieli mi wtedy quada wpuścić(nie był na mnie zarejestrowany) lecz Chivas Regal czyni cuda(biorą w łapę lepiej niż u nas :D ).
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 17.06.2015 09:09

Tak ta "marka" ma swoją wymowę i siłę.
Czytając temat zorientowałem się że z tym egzekwowaniem zielonej karty może być różnie, tylko po co dodatkowy temat w głowie czy się uda czy nie. Szybki kontakt do ubezpieczyciela i będzie spoko.
Miłego wypoczynku.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.06.2015 13:18

No właśnie nie bardzo z tym ubezpieczycielem,za dwa dni wyjazd a ja auto i motor ubezpieczone w HDI i nigdzie na mieście nie mogę znaleźć zielonej karty,o kant doopy potłuc takie ubezpieczenie :D
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 17.06.2015 16:19

Z napisał(a):No właśnie nie bardzo z tym ubezpieczycielem,za dwa dni wyjazd a ja auto i motor ubezpieczone w HDI i nigdzie na mieście nie mogę znaleźć zielonej karty,o kant doopy potłuc takie ubezpieczenie :D

hdi wydaje zieloną kartę .samą bez ubezpieczenia dostaniesz w BTA
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.06.2015 16:24

Znalazłem w końcu w Legionowie,lecz muszę jutro zapindalać do miasta obok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
zielona karta w Czarnogórze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone