Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

zielona karta na granicy BiH

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2016 19:31

valdemar napisał(a):Przejazd do Dubrovnika przez Neum, nie sprawdzają dokumentów, trzeba się kierować na pas EU Citizens....

A jak Ci sprawdza to powiesz,ze Valdemar pisał,ze nie sprawdzaja,
To jest takie gadanie w ubiegłym roku przejeżdzalem kilkukrotnie i pas eu to jest taki sam pas jak inne.Niby jest a wszyscy podjeżdżaja jak popadnie.Raz aby rozladowac kolejke,przejeżdzalem przez ostatni dla autobusów.
Innym razem przede mna jechali włosi kazali im zjechać na bok .
Zreszta tam wiekszość to sa turyści z eu.
Czesto rzeczywiscie stoja i patrza na rejestracje i machaja jechać.
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 26.08.2016 19:43

dabecja napisał(a):
valdemar napisał(a):Przejazd do Dubrovnika przez Neum, nie sprawdzają dokumentów, trzeba się kierować na pas EU Citizens....

A jak Ci sprawdza to powiesz,ze Valdemar pisał,ze nie sprawdzaja,
To jest takie gadanie w ubiegłym roku przejeżdzalem kilkukrotnie i pas eu to jest taki sam pas jak inne.Niby jest a wszyscy podjeżdżaja jak popadnie.Raz aby rozladowac kolejke,przejeżdzalem przez ostatni dla autobusów.
Innym razem przede mna jechali włosi kazali im zjechać na bok .
Zreszta tam wiekszość to sa turyści z eu.
Czesto rzeczywiscie stoja i patrza na rejestracje i machaja jechać.

Nic nie poradzę no to, że nie sprawdzają, w tym tygodniu jechali znajomi, też nie sprawdzali....
marcin0k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 28.08.2016 06:25

W tym roku w czerwcu znajomych skierowali na bok i sprawdzili - również Zielona Kartę..więc nie ma reguły.
mari18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 11:12

Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 11:17

mari18 napisał(a):Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?

Na teren BiH potrzebna jest "Zielona Karta", w Niemczech nazywa się to tak samo "Grüne Karte" https://de.wikipedia.org/wiki/Internati ... aftverkehr . Zapytaj w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, nie powinno być problemu z wydaniem jej. Miałem kilka lat temu zarejestrowane auto w Niemczech i nie było problemu z otrzymaniem GK.
mari18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 11:22

Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.07.2017 16:11

mari18 napisał(a):Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam

A co to kogo obchodzi jakiej jesteś narodowośći !
Ważne by auto było przypisane do kogoś kto będzie w tym samochodzie.
Zielona karta jest raczej wydawana bezpłatnie do twojej polisy OC.
Jeśli jedziesz pożyczonym samochodem ! musisz mieć pozwolenie od właściciela przetłumaczone na ich język dla świętego spokoju .
Udanych spokojnych wakacji :)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

zielona karta na granicy BiH - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017