Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

zielona karta na granicy BiH

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2016 20:31

valdemar napisał(a):Przejazd do Dubrovnika przez Neum, nie sprawdzają dokumentów, trzeba się kierować na pas EU Citizens....

A jak Ci sprawdza to powiesz,ze Valdemar pisał,ze nie sprawdzaja,
To jest takie gadanie w ubiegłym roku przejeżdzalem kilkukrotnie i pas eu to jest taki sam pas jak inne.Niby jest a wszyscy podjeżdżaja jak popadnie.Raz aby rozladowac kolejke,przejeżdzalem przez ostatni dla autobusów.
Innym razem przede mna jechali włosi kazali im zjechać na bok .
Zreszta tam wiekszość to sa turyści z eu.
Czesto rzeczywiscie stoja i patrza na rejestracje i machaja jechać.
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 26.08.2016 20:43

dabecja napisał(a):
valdemar napisał(a):Przejazd do Dubrovnika przez Neum, nie sprawdzają dokumentów, trzeba się kierować na pas EU Citizens....

A jak Ci sprawdza to powiesz,ze Valdemar pisał,ze nie sprawdzaja,
To jest takie gadanie w ubiegłym roku przejeżdzalem kilkukrotnie i pas eu to jest taki sam pas jak inne.Niby jest a wszyscy podjeżdżaja jak popadnie.Raz aby rozladowac kolejke,przejeżdzalem przez ostatni dla autobusów.
Innym razem przede mna jechali włosi kazali im zjechać na bok .
Zreszta tam wiekszość to sa turyści z eu.
Czesto rzeczywiscie stoja i patrza na rejestracje i machaja jechać.

Nic nie poradzę no to, że nie sprawdzają, w tym tygodniu jechali znajomi, też nie sprawdzali....
marcin0k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 28.08.2016 07:25

W tym roku w czerwcu znajomych skierowali na bok i sprawdzili - również Zielona Kartę..więc nie ma reguły.
mari18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 12:12

Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 12:17

mari18 napisał(a):Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?

Na teren BiH potrzebna jest "Zielona Karta", w Niemczech nazywa się to tak samo "Grüne Karte" https://de.wikipedia.org/wiki/Internati ... aftverkehr . Zapytaj w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, nie powinno być problemu z wydaniem jej. Miałem kilka lat temu zarejestrowane auto w Niemczech i nie było problemu z otrzymaniem GK.
mari18
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 12:22

Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam
kodens79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.07.2017 17:11

mari18 napisał(a):Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam

A co to kogo obchodzi jakiej jesteś narodowośći !
Ważne by auto było przypisane do kogoś kto będzie w tym samochodzie.
Zielona karta jest raczej wydawana bezpłatnie do twojej polisy OC.
Jeśli jedziesz pożyczonym samochodem ! musisz mieć pozwolenie od właściciela przetłumaczone na ich język dla świętego spokoju .
Udanych spokojnych wakacji :)
sawax
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) sawax » 29.06.2018 16:07

Witam. Gdzie na granicy BiH kupie zielona karte na do Czarnogóry.
szaki17
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) szaki17 » 29.06.2018 16:10

sawax napisał(a):Witam. Gdzie na granicy BiH kupie zielona karte na do Czarnogóry.

Tak ciężko cofnąć się kilka stron wstecz - Lenistwo :!: :!: :!: :!: :!: :!:
lukasz22i
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 06.07.2018 22:59

makono napisał(a):
Sztyrlic69 napisał(a):Witam
Proszę o info na którym przejściu granicznym - jadąc z Chorwacji do Medjugorie (Metkovic, Zvirici, Crveni Gym) - kupię na 100 % zieloną kartę ?k
Pozdrawiam

Na przejściu Crveni Grm też jest punkt sprzedający ZK. Nawet jest po polsku napisane :lol:

Ciekawe ile kasują? Mam zielona kartę w pakiecie ale nie mam papieru na to a chce wyskoczyć do Pocitelji itp.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2018 23:54

dodi79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 09.07.2018 14:10

w tym roku przechodziłem przejście z BiH w trzech różnych miejscach w tym Neum i na żadnym nie chcieli zielonej karty... nawet dokumentów samochodu nie sprawdzali, tylko dowody osobiste... dane z 05-07-2018
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2018 14:49

dodi79 napisał(a):w tym roku przechodziłem przejście z BiH w trzech różnych miejscach w tym Neum i na żadnym nie chcieli zielonej karty... nawet dokumentów samochodu nie sprawdzali, tylko dowody osobiste... dane z 05-07-2018

To, że podczas kontroli nie sprawdzali zielonej karty, nie oznacza, że jest ona zbędna.

Zielona karta jest ważna, gdy dojdzie do powstania szkody wyrządzonej osobom trzecim na terenie państwa niewchodzącego w skład Unii Europejskiej, a respektującego tę polisę, np. podczas zdarzenia drogowego.
dodi79
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 09.07.2018 15:27

zgadzam się z Tobą w 100%... doświadczeniem poprzednich lat byłem zdziwiony, że nie żądają do okazania...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

zielona karta na granicy BiH - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018