Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

zielona karta na granicy BiH

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2016 09:50

Mam ubezpieczenie w Liberty, również ZK nie było przy zawieraniu umowy, ale powiedziano mi, że w każdej chwili mogę zadzwonić i doślą. Czekałem może 4-5 dni, bo szła poleconym.
benm323
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benm323 » 13.07.2016 09:57

Ponoć nie da się przez internet, bo to druk ścisłego zachowania i tylko lisownie znaczy oryginał dochodzi. Myślałem nawet zamówić i gdy dojdzie syn zrobi scan i wyśle mi do cro , ale też nie można.
OKid2
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) OKid2 » 13.07.2016 10:26

valdemar napisał(a):
OKid2 napisał(a):Hej.

Wróciłem, mówię jak jest. Jako, że moje TU nie wystawiało ZK, pomyślałem, że kupię na granicy :) Pomyliłem się. Jadąc do Dubrovnika Jadranką nie da się kupić ZK. Podjechałem, Chorwaci rzucili okiem na dokumenty i machnęli ręką. Kontrolowali tylko Chorwaci. Zaznaczam, że pytałem na granicy o ZK, jest potrzebna, ale stwierdziłem, jasne, że nieodpowiedzialnie, że jadę. Szukałem w Neum - nie udało się kupić. Dojechałem do Dubrovnika i z powrotem, ale nikomu nie życzę jazdy w takim stresie...

Wiem jedno, nigdy już nie pojadę tam bez ZK. Mi się udało, ale nie sugerujcie się tym. Kupujcie w PL, nawet te w PZM za 120 zł jeśli TU nie daje.

Pozdrawiam.

Co to za TU, że ZK nie wystawia? Najtańsze?

Takie, które mnie do tej pory nie zawiodło :) Po prostu, trzeba zgłosić przy zawieraniu umowy, a jakoś wtedy nie pomyślałem. Stało się i już. Mogłem kupić, nie kupiłem, zachciało się Dubrovnika i zaryzykowałem - nie polecam, przestrzegam mimo, że mi się udało i to jest najważniejszy przekaz, a nie czy TU najtańsze.

Pozdrawiam.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.07.2016 10:40

W Metkovic kupisz ZK, dwa dni temu przed nami zatrzymali przed nami na przejściu Słowaków i Polaków. Słowacy w swoje Q7 byli nieźle oburzeni, że muszą coś takiego kupić. Nam sprawdzili powierzchownie i puścili dalej. Nie ryzykowalbym bym jazdy po BiH bez karty. Ich drogi są tragiczne, zero oznaczeń że zakret, że ograniczenie bo serpentyna...nie mówiąc o liniach na drogach, nawet w Mostarze ciężko ich uswiadczyc...a znając życie policja zawsze stanie za swojakiem.
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 13.07.2016 10:44

OKid2 napisał(a):
valdemar napisał(a):
OKid2 napisał(a):Hej.

Wróciłem, mówię jak jest. Jako, że moje TU nie wystawiało ZK, pomyślałem, że kupię na granicy :) Pomyliłem się. Jadąc do Dubrovnika Jadranką nie da się kupić ZK. Podjechałem, Chorwaci rzucili okiem na dokumenty i machnęli ręką. Kontrolowali tylko Chorwaci. Zaznaczam, że pytałem na granicy o ZK, jest potrzebna, ale stwierdziłem, jasne, że nieodpowiedzialnie, że jadę. Szukałem w Neum - nie udało się kupić. Dojechałem do Dubrovnika i z powrotem, ale nikomu nie życzę jazdy w takim stresie...

Wiem jedno, nigdy już nie pojadę tam bez ZK. Mi się udało, ale nie sugerujcie się tym. Kupujcie w PL, nawet te w PZM za 120 zł jeśli TU nie daje.

Pozdrawiam.

Co to za TU, że ZK nie wystawia? Najtańsze?

Takie, które mnie do tej pory nie zawiodło :) Po prostu, trzeba zgłosić przy zawieraniu umowy, a jakoś wtedy nie pomyślałem. Stało się i już. Mogłem kupić, nie kupiłem, zachciało się Dubrovnika i zaryzykowałem - nie polecam, przestrzegam mimo, że mi się udało i to jest najważniejszy przekaz, a nie czy TU najtańsze.

Pozdrawiam.

Czyli w końcu zawiodło. Jeśli firma umożliwia wystawienie zk tylko przy zawarciu/odnowieniu umowy, to od niej uciekaj. Znam branżę dość dobrze....
OKid2
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) OKid2 » 13.07.2016 10:52

Będę uciekał, będę :)

No ale udało się, zobaczyłem piękny Dubrovnik, ruch na drodze przez Neum był znikomy, ja jechałem 40-50 km/h - jedyne co mogłem zrobić, minimalizowanie ryzyka :)
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.07.2016 11:01

Mi Pzu wystawia od ręki, trwa to około 5 minut maxymalnie.
benm323
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benm323 » 13.07.2016 11:13

TU intrnetowe tak nie mają. Brat wczoraj też załatwiał w PZU od reki jak mówisz.
Sztyrlic69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sztyrlic69 » 04.08.2016 13:17

Witam

Proszę o info na którym przejściu granicznym - jadąc z Chorwacji do Medjugorie (Metkovic, Zvirici, Crveni Gym) - kupię na 100 % zieloną kartę ?

Pozdrawiam
romuald22
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.08.2016 13:32

Sztyrlic69 napisał(a):Proszę o info na którym przejściu granicznym - jadąc z Chorwacji do Medjugorie (Metkovic, Zvirici, Crveni Gym) - kupię na 100 % zieloną kartę ?

Metković -100%. Pozostałe - nie wiem.
Sztyrlic69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sztyrlic69 » 04.08.2016 14:38

romuald22 napisał(a):
Sztyrlic69 napisał(a):Proszę o info na którym przejściu granicznym - jadąc z Chorwacji do Medjugorie (Metkovic, Zvirici, Crveni Gym) - kupię na 100 % zieloną kartę ?

Metković -100%. Pozostałe - nie wiem.

Romuald22 wielkie dzięki za pomoc :D
makono
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 04.08.2016 20:51

Sztyrlic69 napisał(a):Witam
Proszę o info na którym przejściu granicznym - jadąc z Chorwacji do Medjugorie (Metkovic, Zvirici, Crveni Gym) - kupię na 100 % zieloną kartę ?
Pozdrawiam

Na przejściu Crveni Grm też jest punkt sprzedający ZK. Nawet jest po polsku napisane :lol:
grinderxxx
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderxxx » 25.08.2016 19:27

witam

Czy na przejściu granicznym w NOVA SELA kupię ZK? Jaki bedzie koszt?
Chcialbym sie wybrac do medziugorie i nie wiem gdzie mam ogarnąć zieloną kartę.

Z gory dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
piciuok
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciuok » 25.08.2016 21:27

w TUW'ie bez problemu od ręki wydają - 20 zł :)
valdemar
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.08.2016 21:32

Przejazd do Dubrovnika przez Neum, nie sprawdzają dokumentów, trzeba się kierować na pas EU Citizens....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

zielona karta na granicy BiH - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018