Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008
Zielona karta do Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 14.08.2008 12:29

Witam,

Opcja "szukaj" wnikliwie sprawdzona, jednak nie było jednoznacznej odpowiedzi.

Będąc w Chorwacji wybieramy się do Dubrownika. Wiadomo, że przez odcinek BIH trzeba zieloną kartę. Mam OC w InterRisku i tam karta na BiH to wydatek 106zł na 15dni(wydaje się bezsensowny). Czy można takową kupić na granicy? Jaki jest jej koszt? Może jakieś bardziej opłacalne rozwiązanie ktoś zna...oprócz partyzantki typu jazda bez z liczeniem, że nie będzie stłuczki i nikt nie skontroluje.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 14.08.2008 12:40

Zieloną kartę możesz kupić na granicy za 20 euro
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 14.08.2008 13:02

To jakaś budka specjalna stoi...czy jakieś biuro? Jak znaleźć ten punkt zakupu?
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2008 14:10

bogaczykk napisał(a): Mam OC w InterRisku i tam karta na BiH to wydatek 106zł na 15dni(wydaje się bezsensowny).



Nie rozumiem zupełnie polityki niektórych TU. Pobierać opłatę za coś, co konkurencja daje zupełnie za darmo, na cały czas trwania umowy.
Ale jak za wszelką cenę obniżają koszty składek, to nie ma co liczyć na darmowe profity w stylu "Zielona karta" lub też bezproblemowa i w godziwej wysokości wypłata ewentualnych świadczeń.

PS. W Warszawie szykują się do kolejnej beznadziejnej defilady "ku chwale Kaczystanu" i nad głową lata mi kilkanaście bardzo fajnych maszyn.
Idę popatrzeć :)

Pozdrawiam
Rafał
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2008 16:23

A w PL nie mogą Ci wypisać? :roll:
bogaczykk
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 15.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogaczykk » 14.08.2008 19:14

Mogą ale jak wspomniałem wcześniej kosztuje to 106zł
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 14.08.2008 22:03

Informacja luźno związana z tematem:

- jeżeli chodzi Ci o tranzyt np. przejazd wybrzeżem do Dubrownika to nikt mi niczego nie sprawdzał, pokazywałem tylko okładki paszportu,
- znajomi przekraczali granicę bardziej w głębi BiH i zostali odpytani na okoliczność zielonej karty.

P.
vodzu413
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vodzu413 » 14.08.2008 23:40

przekraczałem granicę z BiH jadąc do Dubrownika ostatnio. rzeczywiście nikt o ZK nie pytał, jednak to nie oznacza, że nie ma snsu jej kupować. W razie jakiejś stłuczki - o którą, jak wiadomo tam nie trudno - ZK jest niezbędna. No i faktycznie, jadąc w głąb BiH i przekraczając granicę w innym miejscu niż Neum sprawdzają kartę i to dość solidnie. ..karta kosztowała mnie w mojej ubezpieczalni całe 5 zł!
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 14.05.2009 20:41

wiem, wiem temat wałkowany ale...
chciałbym uściślić -- jadąc do Dubrovnika ZK musi być bezwzględnie ?
Dick45
Zieloną kartę możesz kupić na granicy za 20 euro

czy to są dane z 2008 ? ile ma ważność taka karta ?
Pytałem dzisiaj w różnych TU i niestety ostatnio się pozmieniało, koszt dokupienia takiej karty to wydatek min 200zł.(dla poj. 2000cm3) jeśli chce się skorzystać z innego ubezpieczyciela niż tego w którym się ma OC.
No właśnie , ja nie mogę skorzystać z dokupienia takiej karty, owszem mogłem dokupić (tanio) taką opcje ale tylko przy zawieraniu ubezp. OC
W trakcie trwania tegoż OC nie ma takiej możliwości
:cry: Dużo oczywiście zależy od firmy w której jesteśmy ubezpieczeni.

ps
a ile jedzie się ten odcinek w BiH ??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 21:02

Wystarczy spojrzeć na mapę.
Stoi napisane,że 5km.A potem uzwzglednić środek lokomocji.
W NEum są jakieś światła.Jeśli się trafi na czerwone ,to troche dłużej. :wink:
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 14.05.2009 21:16

ok. dzięki hepik,
z mapy to ja widzę ale pytałem praktyków (chodzi o czas) np, korki jakieś kontrole graniczne etc. musisz mi wybaczyć lamerskie pytania ale tak to juz jest z "żółtodzióbami" :)
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 04.06.2009 08:45

Dick45 napisał(a):Zieloną kartę możesz kupić na granicy za 20 euro


Powiedzcie mi proszę, ta Zielona Karta kupiona na granicy za 20 eur, jak długo jest ważna? (1dzień?)
nilo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nilo » 04.06.2009 11:40

mialem podobny przypadek, na granicy BiH w drodze do MOSTARU, musialem kupowac zielona karte, wypisywana byla na 7 dni, cena 20 euro.
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 04.06.2009 11:58

ja mam auto ubezpieczone w alianzie i w zeszłym roku poszedłem dzień przed wyjazdem i dali mi za darmo na rok ,w tym roku też tak robię ,idź tam gdzie masz zaplacone OC a dostaniesz ją za free
nilo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nilo » 04.06.2009 13:43

nie kazdy ubezpieczyciel daje zielona karte za darno, niektorzy kaza sobie dodatkwo placic (np. InterRisk w moim przypadku), ale nawet dodoatkowe wykupienie w Polsce zielonej karty i tak taniej wyjdzie niz na granicy BiH :-)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone