Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2018 09:23

Janusz Bajcer napisał(a):
gusia-s napisał(a):Ten wątek powinien być zamknięty do czasu aż coś się zmieni w zakresie ZK w BiH bo to ręce opadają jak ludziom nie chce się czytać tylko iść na łatwiznę i jeszcze pyskówki jak ktoś zwróci uwagę, że było.

Zamknięcie wątku nie spowoduje braku pytań o ZK w BiH.
Każde takie pytanie powinno być wywalane do śmietnika.

Ponadto często pojawiają się informacje gdzie żądano a gdzie nie ... co to za różnica? ZK jest naszym ubezpieczeniem w BiH w razie wyrządzenia szkody - to jest rozszerzenie OC na ten kraj. Jeśli się ZK nie posiada w czasie zdarzenia TU nie uzna szkody i tyle, płaci się z własnej kieszeni.
W PL OC jest wymagane a czy ktoś sobie zadaje pytanie czy je mieć jadąc z Pcimia do Ostrołęki i czy kontrolują? no chyba nie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:42

Administracja nie siedzi na forum 24 godziny na dobę.
Czasem na zadane pytanie jest sporo odpowiedzi.
Usuwanie wszystkiego do śmietnika to syzyfowa praca.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2018 15:17

Janusz Bajcer napisał(a):... Usuwanie wszystkiego do śmietnika to syzyfowa praca.
Wiem, wiem ... z autopsji na innym forum :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 30.07.2018 15:47

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.

Dwa razy w jakim miejscu :?: :?:


Raz gdy jechałem do Dubrownika przez Neum a drugi raz do Miedziugorie przez inne przejście.
Oczywiście zieloną kartę miałem bo nie wyobrażam jechać autem bez ważnego OC na ich terytorium.
To tak jak jechać na bani z 1,5 promilem i liczyć na cud.
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 30.07.2018 16:12

A dziś chcieli ode mnie dwa razy zieloną kartę na dwóch różnych przejściach
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 16:23

yanek37 napisał(a):A dziś chcieli ode mnie dwa razy zieloną kartę na dwóch różnych przejściach

W Neum też. :?:
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 30.07.2018 16:55

Janusz Bajcer napisał(a):
yanek37 napisał(a):A dziś chcieli ode mnie dwa razy zieloną kartę na dwóch różnych przejściach

W Neum też. :?:

W Neum nie byłem.
Pierwsze przejście to za Imostkami,
a drugie przejście to wracając z Medjugorje zapomniałem
nazwy ale przy dużej stacji paliw w lewo, kierunek Makarska i za parę km przejście mała budka po lewej i na środku drogi stoi "żandarm" i kontroluje to z lewej to z prawej auta.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 17:49

Przekraczałeś granicę BiH w miejscach gdzie jest kontrola posiadania ZK.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.07.2018 21:27

Troche z innej beczki ale związanie z ZK, wlasnie jestem po odstaniu blisko 4 godz. na granicy pol-ukraina i celnik UA kiedy mu chcialem przekazac ZK powiedzial ze on tego nie chce ze to dla mnie jest a nie dla niego. Podobnie bylo kiedy 2 razy przekraczalem granice BiH w Imotski i Metkovic, ani razu nie chcieli ZK chodz raz celnik przed nami scignal Slowakow w Q7 i kazal im kupić bo inaczej nie wjada...
poaliokl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2018
Re: PODACA 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) poaliokl » 07.08.2018 09:35

Witam wszystkich, może ktoś mi pomoże, czy na granicy jadąc do Dubrownika można kupić zieloną kartę, nie chcę jechać na darmo więc może, ktoś wie. Pozdrawiam
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 07.08.2018 10:18

Możesz kupić. Na samym przejściu, zaraz po wjeździe (od strony Splitu), po lewej stronie są dwa malutkie budynki i tam sprzedają ZK. Koszt o ile dobrze pamiętam to 15eur.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2018 10:26

artom napisał(a):Możesz kupić. Na samym przejściu, zaraz po wjeździe (od strony Splitu), po lewej stronie są dwa malutkie budynki i tam sprzedają ZK. Koszt o ile dobrze pamiętam to 15eur.

Czy to było w Neum w tym roku. :?:
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 07.08.2018 12:19

Tak, a dokładnie przed Neum jadąc od Splitu, była nawet wystawiona kartka A4 z ceną za zieloną kartę. Przed tymi budynkami jest parking, tak więc spokojnie można auto zaparkować, a to wszystko dosłownie ciut przed budkami pograniczników.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2018 12:58

artom napisał(a):Tak, a dokładnie przed Neum jadąc od Splitu, była nawet wystawiona kartka A4 z ceną za zieloną kartę.

OK - ale czy na pewno 15 euro ??
Jest info, że 40 euro ma 15 dni >>> https://www.pbuk.pl/materialy-dla-prasy ... ranicznych
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 07.08.2018 13:05

Janusz, nie zatrzymywałem się bo miałem swoją (to było 2tyg. temu). Ale taka była informacja. Może ktoś z forumowiczów ostatnio tamtędy przejeżdżał to może to potwierdzi. Może jakąś promocję zrobili, czy co?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone