Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bellano
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2007
Dubrownik a brak zielonej karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) bellano » 20.07.2007 16:04

wybieram się w okolice makarskiej, no i grzechem byłbo nie pojechać na wycieczkę do Dubrovnika. Niestety nie dotarła do mnie zielnoa karta wysłana z ubezpieczalni, a jutro wyjeżdżam. Mam pytanie, czy w takim razie mogę jechąc, czy lepiej nie, tak z praktycznego punktu widzenia. Czy to sprawdzają?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2007 18:05

tnij na spoko!!!!! Ja zawsze mam i nigdy mi nie sprawdzali.Pamiętaj tylko że z Makarskiej do Dubrovnika to będzie ze 3h jazdy w jedna stronę. Pozdrav.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 20.07.2007 19:04

Zielona Karta jest potrzebna do przejazdu przez BiH.

Sławomir Wocial napisał(a):tnij na spoko!!!!! Ja zawsze mam i nigdy mi nie sprawdzali.


Złóz jeszcze pytającemu deklarację że wyciągniesz go osobiście z problemów jakich moze sobie przysporzyć nie zabiejąc ZK. To że nie sprawdzają na granicy nie znaczy że nie jest potrzebna.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2007 20:38

Tnij spoko, osobiście Cię wyciągnę!! Może być??
bellano
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bellano » 20.07.2007 21:55

obiecuję azachować bezpieczną prędkość...
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 20.07.2007 22:28

Zapomnij o drobiazgach wal śmiało na Dubrownik,a "granicy "nawet nie zauważysz :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2007 22:48

Potwierdzam do Dubrovnika można "ciąć" bez zielonej karty, ale nie należy bez niej zbaczać do Medugorje
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 21.07.2007 00:05

Do Medugorje (to się pisze chyba inaczej :D ale nigdy nie mogę zapamiętać jak :D ) pojechałem, zieloną kartę miałem, ale nikt mi jej nie sprawdzał ani o nią nie pytał. Paszporty, jak najbardziej oglądali.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 23.07.2007 12:32

Czy jest możliwość dokupienia ZK przy granicy z BiH?
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 23.07.2007 18:33

Adrian34 napisał(a):Czy jest możliwość dokupienia ZK przy granicy z BiH?

Nie na przejściu granicznym koło Neum. Wiem, bo sam o to pytałem.
Byliśmy w Cro w pierwszej połowie lipca. Chcieliśmy zobaczyć Dubrovnik, ale nie miałem zielonej karty. Podjechałem więc na przejście graniczne i spytałem gościa z Policji Granicznej. Powiedział, że na tej kilkukilometrowej trasie przez Bośnię, w kierunku Dubrovnika, nie jest wymagana zielona karta. Jak to określił - jest to specyficzna droga.
Natomiast gdybym chciał zagłębić się w Bośnię, to oczywiście zielona karta jest wymagana, ale nie można jej kupić na tym właśnie przejściu. Najbliższe, które mi polecił, gdzie można ją kupić, to Metković.
Tak przynajmniej twierdził ten graniczny policjant.
Przejechałem Bośnię do i z Dubrovnika bez zk. Na szczęście obyło się bez żadnych "zdarzeń drogowych", więc nie musiałem sprawdzać na własnej skórze (a raczej portfelu ), czy gościu wiedział co mówi ;-)
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 23.07.2007 20:23

Tydzień temu jechaliśmy trasą do Dubrownika i zielonej karty od nas nie chcieli, ani o nią nie pytali. Gdy jechaliśmy do Medjugore i Mostaru to w Metkovic o kartę tylko zapytali, ale nie kazali pokazywać. Paszportów nie sprawdzali.
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 24.07.2007 06:58

Dzieki za odpowiedż.
Wykupie ZK w Polsce, będzie to jednak najrozsądniejsze posunięcie :?
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 24.07.2007 10:19

Na przejściu w okolicy Ljubuskiego(po drodze przez góry na skróty i do wodospadów Kravica) celniczka sprawdzała naszą zieloną kartę w temperaturze 37 stopni przed 3 dniami,zatem warto mieć kartę zawsze .
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 24.07.2007 11:42

VValdek napisał(a):
Adrian34 napisał(a):Powiedział, że na tej kilkukilometrowej trasie przez Bośnię, w kierunku Dubrovnika, nie jest wymagana zielona karta. Jak to określił - jest to specyficzna droga.

Przypuszczam, że istnieje jakaś umowa dwustronna pomiędzy Chorwacją a BiH o wzajemnym respektowaniu krajowych OC na tej trasie, ale że umowa ta dotyczy tylko obywateli tych krajów. Przecież w przypadku jakiejkolwiek kolizji, poszkodowany Bośniak nie dostałby żadnego odszkodowania!!! Naprawdę myślicie że władze BiH zrobiłyby takie kuku swoim obywatelom tylko po to by zrobić dobrze turystom spędzającym w ich kraju 15 minut???
Nie czarujmy się, Zielona Karta w BiH jest obowiązkowa, zresztą - jeżeli stać nas na wakacje w Chorwacji to stać nas chyba również na wykupienie za kilkadziesiąt złotych Zielonej Karty. A jeżeli dla kogoś jest to za dużo, to przecież można odpuścić sobie Dubrownik.
johanus
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.03.2009
Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Nieprzeczytany postnapisał(a) johanus » 17.07.2009 20:12

Czy jadac z makarskiej do dubrovnika i przekraczajac granice bosni i hercegowiny nalezy obawiac sie kontroli zielonej karty? czy moze mozna jakos przemknac niezauwazonym?:)
niestety nie posiadam takiej (na stronie ubezpieczyciela jest napisane, że oferowana jest razem z polisa oc :? ) , a teraz odmawiaja mi jej wydania, choc chcialem nawet doplacic o polisy.Firma MTU.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone