Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie w Cro na własnym jachcie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 25.07.2007 01:59

majeczka napisał(a):Z tego co wyczytałam podczas żeglugi jachtów czy innych jednostek pływających - np. łodzi motorowych; na wodach Chorwacji powinniśmy posiadać ze sobą: winietę, listę osób przebywających na jachcie podczas rejsu, adekwatny dokument stwierdzający, że dana jednostka nadaje się do uprawiania żeglugi, odpowiednie uprawnienia osoby żeglującej i kierującej jachtem, oraz dokument stwierdzający własność nabycia pływadełka. Czy o czymś jeszcze zapomniałam?


O dokumencie potwierdzającym uprawnienia do posługiwania się radiotelefonem UKF(VHF) - bardziej się tego czepiają niż patentu!
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 25.07.2007 02:29

Jainka napisał(a):...Teraz chcemy startować ze Splitu w kierunku Czarnogóry, może Albanii.
I tu pytania. Czy ktoś zna tamtejsze porciki, czy łatwo tam załatwić w sezonie usługę dźwigową? W Vodicach miesiąc wcześniej rezerwowaliśmy sobie termin. No i gdzie zostawić samochód? Tak po znajomości zawsze raźniej.


Za Splitem jest kilka małych marin/portów gdzie wydaje mi się że widziałem dźwigi. (Podgora, Makarska, Baska Voda)
http://www.adriasail.com/marinas/index.php
Na pewno wiele możliwości jest w samym Splicie.

Byliśmy z zeszłym roku w sierpniu w Czarnogórze, ze względu na załamanie pogody tylko w zatoce Kotorskiej.
Od Dubrownika brak wysp, brzeg mało rozwinięty. Odprawę trzeba zrobić w Dubrovniku lub Cavtat potem spory kawałek otwartym morzem bez zawijania do portów (kontrolują i wysokie grzywny).
Odprawa w Czarnogórze w porcie Kotor lub Zelenika. Prijava na 12m jacht kosztowała 50 Euro.
http://www.captainsmontenegro.com/nm.htm
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 07.08.2007 18:24

Korala napisał(a):
Jainka napisał(a):...Teraz chcemy startować ze Splitu w kierunku Czarnogóry, może Albanii.
I tu pytania. Czy ktoś zna tamtejsze porciki, czy łatwo tam załatwić w sezonie usługę dźwigową? W Vodicach miesiąc wcześniej rezerwowaliśmy sobie termin. No i gdzie zostawić samochód? Tak po znajomości zawsze raźniej.


Za Splitem jest kilka małych marin/portów gdzie wydaje mi się że widziałem dźwigi. (Podgora, Makarska, Baska Voda)
http://www.adriasail.com/marinas/index.php
Na pewno wiele możliwości jest w samym Splicie.

Byliśmy z zeszłym roku w sierpniu w Czarnogórze, ze względu na załamanie pogody tylko w zatoce Kotorskiej.
Od Dubrownika brak wysp, brzeg mało rozwinięty. Odprawę trzeba zrobić w Dubrovniku lub Cavtat potem spory kawałek otwartym morzem bez zawijania do portów (kontrolują i wysokie grzywny).
Odprawa w Czarnogórze w porcie Kotor lub Zelenika. Prijava na 12m jacht kosztowała 50 Euro.
http://www.captainsmontenegro.com/nm.htm



Witam,
ja również w tym roku oprócz znajomych nie spotkałem łodzi z polską banderą.
Jeśli kogoś interesuje - suha marina - koło Szybenika (cena za rok 8 mb 400-450 EUR) mogę podać namiar. Możliwość wodowania dźwigiem samojezdnym.

Pozdraw
Jainka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jainka » 03.09.2007 11:24

Właśnie wróciliśmy. Bardzo nas interesuje namiar na przechowanie łódki za Szybenikiem. Wprawdzie już nie na ten sezon, ale na przyszły.

Przygotowując łódkę do wyciągania, mąż spuścił sobie na palec od nogi balast ołowiany. Teraz siedzi w gipsie i klnie, a ja go muszę obsługiwać.

Meduz nie widzieliśmy w sierpniu w ogóle. Za to pogoda - nawet wg Chorwatów - dziwaczna. Albo zupełnie bezwietrznie, albo silne yugo. Morze wtedy 3-4, tj. wysoka fala, której się bałam. Tj. na południu, bo na północy (z nasłuchu prognoz) ciągle chodziły niże.

Upały ciureczkiem, ciągle mini-pożary, czasem większe. Rzeczywiście góra nad Dubrownikiem wypalona, nie wiemy, co z ludźmi tam mieszkającymi (kiedyś poznaliśmy jedną staruszkę, która ostrzegała nas przed zaminowaniem)

Odwiedziliśmy Czarnogórę, ale po wykupieniu prijavy na 2 miesiące uciekliśmy po dwóch dniach. Totalnie brak miejsca na stanie, tłumy Serbów, wyrażających swój niechętny stosunek do Polaków i Amerykanów, nocne dyskoteki na full.

Chorwaci jak zwykle wspaniali, widoki takież, delfiny uciekły przed wodolotami, za to pojawiły się liczne udomowione daniele na Hvarze (grzebią w śmietnikach, uwielbiają chleb chrupki made in Poland).
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 03.09.2007 12:05

[quote="Jainka"]Właśnie wróciliśmy. Bardzo nas interesuje namiar na przechowanie łódki za Szybenikiem. Wprawdzie już nie na ten sezon, ale na przyszły.

Morze wtedy 3-4, tj. wysoka fala, której się bałam.
----------------------------------------------------------------------

My mieliśmy koło Rozgoznicy 5-6 -

Namiar na przechowalnię:

http://www.suha-marina.net/kontakt.htm
kontakt tel. z Mario Kursan

Pozdrawiam
Jainka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jainka » 03.09.2007 14:48

Dzięki serdeczne. :D :D :D
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 03.09.2007 21:03

adamk3 napisał(a):
Jainka napisał(a):Właśnie wróciliśmy. Bardzo nas interesuje namiar na przechowanie łódki za Szybenikiem. Wprawdzie już nie na ten sezon, ale na przyszły.

Morze wtedy 3-4, tj. wysoka fala, której się bałam.
----------------------------------------------------------------------

My mieliśmy koło Rozgoznicy 5-6 -

Namiar na przechowalnię:

http://www.suha-marina.net/kontakt.htm
kontakt tel. z Mario Kursan

Pozdrawiam


Faktycznie sierpień w tym roku wietrzny, ale stan morza 5-6 to chyba przesada. Pływałem pomiędzy Rogoznicą, a Murterem 25.08 nieżle duło, ale fala najwyżej 1,5 metra
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 04.09.2007 09:07

realista2 napisał(a):
adamk3 napisał(a):
Jainka napisał(a):Właśnie wróciliśmy. Bardzo nas interesuje namiar na przechowanie łódki za Szybenikiem. Wprawdzie już nie na ten sezon, ale na przyszły.

Morze wtedy 3-4, tj. wysoka fala, której się bałam.
----------------------------------------------------------------------

My mieliśmy koło Rozgoznicy 5-6 -

Namiar na przechowalnię:

http://www.suha-marina.net/kontakt.htm
kontakt tel. z Mario Kursan

Pozdrawiam


Faktycznie sierpień w tym roku wietrzny, ale stan morza 5-6 to chyba przesada. Pływałem pomiędzy Rogoznicą, a Murterem 25.08 nieżle duło, ale fala najwyżej 1,5 metra



Człowiek z kapitanatu portu w Rogoznicy, musiał spisać notatkę ze ściągnięcia nas holownikiem :lol: :twisted: (JAZ) – mówił ze był -taki stan morza 01-08-2007.


Rano tego dnia ściągnąłem WAP-em pogodę był stan 2-3. Dlatego pisałem w którymś poście, że nie można polegać na tych informacjach.


Pozdrawiam
Jainka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jainka » 05.09.2007 10:49

Jak pamiętam, to yugo spowodowało martwą falę na otwartym 3-4 właśnie, a na to nakładało się lokalnie większe sfalowanie, gdy pojawiał się dzienny yugo-zapadnyj. I dlatego nie chciało się uspokajać. Tak było na południu.

Z prognoz słyszeliśmy stale o kłopotach na północy (bora), a później i na średnim Adriatyku. Więc nie wątpię, że przy Rogoźnicy mogły się takie cuda dziać.

A tak przy okazji. Czy w długiej zatoce Rogoźnicy dalej kursują w nocy kutry z przemytem?
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 05.09.2007 15:14

Jainka napisał(a):Jak pamiętam, to yugo spowodowało martwą falę na otwartym 3-4 właśnie, a na to nakładało się lokalnie większe sfalowanie, gdy pojawiał się dzienny yugo-zapadnyj. I dlatego nie chciało się uspokajać. Tak było na południu.

Z prognoz słyszeliśmy stale o kłopotach na północy (bora), a później i na średnim Adriatyku. Więc nie wątpię, że przy Rogoźnicy mogły się takie cuda dziać.

A tak przy okazji. Czy w długiej zatoce Rogoźnicy dalej kursują w nocy kutry z przemytem?


Niestety nie wiem, wieczorem byliśmy i bawilismy się po przeżyciach :D

Obrazek
Obrazek
(razem z Norwegami, którzy nas ciągnęli do zerwania cumy) w marinie

pozdrawiam
Jainka
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jainka » 07.09.2007 22:38

Dawno, dawno temu, kiedy nie było jeszcze mariny w Rogoźnicy, stawaliśmy sobie bezpiecznie na samym końcu zatoki, przy po-wojskowym pirsie. Obok dwóch, trzech kutrów. W dzień podjeżdżały jakieś samochody, bacznie nam się przyglądano, ale my zwyczajni, w dodatku z dzieckiem. Za to w nocy zaczynały się transporty i wyjścia jednostek w morze. Potem załapaliśmy, że to pewno chodziło o papierosy. Przynajmniej kilka sezonów korzystaliśmy z ich gościny, my ich rozpoznawaliśmy, oni nas. Nawet jakieś pogawędki były.
WojtekM
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekM » 18.09.2007 08:32

Witam!

Na tym forum jestem nowy, ponieważ dopiero niedawno je znalazłem. Jednak temat "własnym jachtem w Chorwacji" bardzo mnie zainteresował.
Własnym jachtem żeglujemy po Adriatyku rodzinnie (tzn. pływam z rodzicami) od '99, z przerwami. W tym roku zdecydowaliśmy się na Bałtyk, ale w 2006 roku popłynęliśmy z Zadaru do Czarnogóry. We wcześniejszych latach odwiedzaliśmy Słowenię, Włochy od Wenecji do Termoli, Bośnię i Hercegowinę (tzn. Neum) i praktycznie całe wybrzeże Chorwacji ,od Umagu po Cavtat. Jacht którym pływamy (zarówno po Bałtyku, jak i Adriatyku) to konstrukcja mojego ojca, podobna do Astra 700, ale powiększona do ośmiu metrów długości. Łodź naturalnie mieczowa. Wozimy ją do Chorwacji na przyczepie.

Padło pytanie o Czarnogórę. Wiem, że jest już po sezonie, ale może przyda się na przyszły rok.
Do Montenegro dotarliśmy z Cavtatu. Naszym pierwszym portem była marina Bar. W 2006 ludzie byli tam bardzo mili, pomagali, interesowali się skąd przypłynęliśmy. Mariną zajmuje się Polak, mieszkający w Czarnogórze od 20 lat, więc Polacy są tam bardzo dobrze traktowani.
Potem popłynęliśmy do Budvy. Miasto bardzo ładne, ale jeśli tam stawać to tylko na kotwicy. Gdy tam byliśmy przestraszyliśmy się burzy i stanęliśmy przy nabrzeżu. Zapłaciliśmy 50Euro za dobę za łódź 8 metrów!
Następnego dnia popłynęliśmy do Kotoru. Piękne miasto, polecam.
Ostatnim naszym portem w Czarnogórze było Herceg-Novi. Nic ciekawego tam nie ma.
W Czarnogórze ANI RAZU nie spotkaliśmy się z niechęcią do Polaków, ludzie byli bardzo mili, albo neutralni, natomiast spotkaliśmy się z chamskimi i niesympatycznymi Chorwatami.
W Barze mnóstwo polskich jachtów pełnomorskich, w Kotorze dużo turystów lądowych i sporo żeglarzy. Budva- port luksusowy bez toalet...
Czarnogóra jednym słowem jest piękna, zwłaszcza Fiord Kotorski.

Pozdrawiam, WojtekM
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 21.09.2007 19:54

Witamy Wojtku!
Tak duzo pływałeś a w tym roku po Bałtyku - to może parę słów
porównania Bałtyk-Adriatyk .Wielu zapewne to zaciekawi . Achoj.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2007 22:57

volare77 napisał(a):Witamy Wojtku!
Tak duzo pływałeś a w tym roku po Bałtyku - to może parę słów
porównania Bałtyk-Adriatyk .Wielu zapewne to zaciekawi . Achoj.


Ahoj! Czyżby większość Was tutaj na tym forum, była dysortografikami?
Wysilcie się trochę, pisząc publicznie. Większość Polaków jest wzrokowcami, wszystko Ci tu pasuje?
Sorry, jednak niekiedy nie wytrzymuję nerwowo. :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.09.2007 08:52

majeczka napisał(a):
volare77 napisał(a):Witamy Wojtku!
Tak duzo pływałeś a w tym roku po Bałtyku - to może parę słów
porównania Bałtyk-Adriatyk .Wielu zapewne to zaciekawi . Achoj.


Ahoj! Czyżby większość Was tutaj na tym forum, była dysortografikami?
Wysilcie się trochę, pisząc publicznie. Większość Polaków jest wzrokowcami, wszystko Ci tu pasuje?
Sorry, jednak niekiedy nie wytrzymuję nerwowo. :papa:

To wątek o żeglowaniu, nurkowaniu, etc.
O ortografii, dyslekcji, itp. wydaje mi się, że jeszcze nie założony.... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Żeglowanie w Cro na własnym jachcie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone