Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
newpeter
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.03.2009
Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 03.03.2009 00:00

Mam pytania odnosnie warunkow zeglowania na adriatyku, rodzajow jachtow, ktore sa lepsze a ktore gorsze w prowadzeniu, ktore sprawiaja najwiecej klopotow w manewrach portowych na silniku. na co zwracac szczegolna uwage. Mysle, ze duzo osob ma podobne watpliwosci tej natury . bardzo prosze jesli macie praktyke piszcie, napewno to pomoze wielu zeglarzom uniknac wielu przykrych doswiadczen. dziekuje i pozdrawiam :!: :?: :?
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 31.03.2009 08:15

Trochę mozna się towiedzieć tutaj http://www.punt.pl/ranking-jachtow.html
Moje doświadczenie to Sas39 i Bavaria44 i polecałbym Sasa. Choć mniej komfortowy, to znacznie szybszy. Z bavarią miałem troche kłopotu przy kotwiczeniu. Jak stałem na kotwicy, a warunki nie pozwalały na dodatkową cume z rufy, to jacht mocno myszkował i trzeba było stale kontrolować sytuację.
Ale może, to jednostkowy przypadek i nie ma się co sugerować.

pozdro
:)
horacy
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) horacy » 29.04.2009 22:16

czy wieci jakie trzeba mieć uprawnienia aby Zeglowac pochorwacji
newpeter
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 29.04.2009 23:23

Rozumiem , ze chodzi ci o zeglowanie po Adriatyku a nie po Chorwacji?
Do czrteru jachtu potrzebny jest conajmniej patent sternika jachtowego i certyfikat obslugi radia UKF z dostawka DSC. To w zupelnosci wystarczy do czarteru jachtu. Jesli natomiast masz swoj jacht podejrzewam , ze nie potrzebujesz zadnych uprawnien ani patentow do zeglowania, ale jak sie nie myle musisz miec certyfikat UKF DSC to jest bardzo wazne i czesto sprawdzane przez odpowiednie sluzby.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.04.2009 09:29

newpeter napisał(a):Jesli natomiast masz swoj jacht podejrzewam , ze nie potrzebujesz zadnych uprawnien ani patentow do zeglowania, ale jak sie nie myle musisz miec certyfikat UKF DSC to jest bardzo wazne i czesto sprawdzane przez odpowiednie sluzby.


To jest tak, tylko odwrotnie :wink: Przy kupowaniu winiety każą pokazywać patent, a uprawnienia VHF/DSC potrzebne są tylko wtedy, kiedy na łódce jest zamontowany radiotelefon.
newpeter
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) newpeter » 30.04.2009 13:55

OK. to wniosek z tego ,ze do tych dokumentow dochodza jeszcze winiety, jako niezbedny element do zeglowania wlasnym jachtem. Pozdrawiam i dziekuje :papa:
q-ba
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2009
Polecam jacht Gib Sea 37

Nieprzeczytany postnapisał(a) q-ba » 01.07.2009 11:48

Witam,
jeżeli jeszcze nie jest za późno, to polecam jacht Gib Sea 37 - w tej klasie cenowej małych jednostek jest o niebo lepszy od Bavarii, które kiwają niemiłosiernie na niewielkiej nawet fali. Gib Sea ma nieporównywalnie lepsze własności nautyczne. Płynęliśmy z Visu na Hvar przy morzu 5 Beauforta z falą skośnie z tyłu - na żaglach robił 8 węzłów i zachowywał się jak żyroskop - żadnego kiwania tył-przód! Wszyscy - nawet niedoświadczeni załoganci czuli się dobrze i nie wy.... Poza tym łódka ma sporo miejsca w środku i lepiej zaprojektowaną kabinę niż popularne Bavarie. Rollery groty i foka - oba w kokpicie - nie trzeby wychodzić pod maszt, żeby postawić lub zwinąć grota.
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Polecam jacht Gib Sea 37

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.07.2009 20:39

q-ba napisał(a):Witam,
jeżeli jeszcze nie jest za późno, to polecam jacht Gib Sea 37 - w tej klasie cenowej małych jednostek jest o niebo lepszy od Bavarii, które kiwają niemiłosiernie na niewielkiej nawet fali. Gib Sea ma nieporównywalnie lepsze własności nautyczne. Płynęliśmy z Visu na Hvar przy morzu 5 Beauforta z falą skośnie z tyłu - na żaglach robił 8 węzłów i zachowywał się jak żyroskop - żadnego kiwania tył-przód! Wszyscy - nawet niedoświadczeni załoganci czuli się dobrze i nie wy.... Poza tym łódka ma sporo miejsca w środku i lepiej zaprojektowaną kabinę niż popularne Bavarie. Rollery groty i foka - oba w kokpicie - nie trzeby wychodzić pod maszt, żeby postawić lub zwinąć grota.
Pozdrawiam


A gdzie, od kogo i za ile?
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 21.07.2009 08:19

Popatrz tutaj: http://www.charternavigator.pl/ może coś znajdziesz :)
michalk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalk » 09.10.2009 13:10

Ja polecam firmy czarterowe:

http://www.sailor.pl

http://www.punt.pl/

Co do "Bavarek" a Gib Sea o którym pisze Q-ba, każdy jacht przy wietrze
z tyłu (baksztag-fordewind) czyli z falą będzie wydawał się stabilny,
ale prawdziwy test to kursy ostre (bajdewind, półwiatr) - to przy nich możemy faktycznie sprawdzić zachowanie jachtu - a ile przy tym frajdy! :D
Ja pozytywnie oceniam pływanie na "Bavarkach" - bezpieczny i wygodny jacht, choć faktycznie jego zdolności nautyczne nie powalają ;)

Co do "papierów " - ja zdobyłem radiooperatora SRC ( krótkiego zasięgu z obsługą DSC[cyfrowe wywołanie selektywne] oraz znajomością GMDSS[morski system ratownictwa] ) po kursie w Akademii Nautyce.
Kurs to jeden weekend a potem państwowy egzamin.

Zaliczyłem także tygodniowy rejs w Chorwacji wraz ze szkoleniem i egzaminem na certyfikat ISSA - dodatkowy dokument świadczący o
uprawnieniach żeglarskich uznawany w wielu krajach.
Zrobiłem to za pośrednictwem firmy:

http://www.globtourist.com/

Pozdrawiam!

Michał
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 10.10.2009 11:53

To,że rolery sztaksli i obsługa grota możliwa jest z kokpitu
to nie jest chyba jakieś > powalające < udogodnienie!!?
KonJarek
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonJarek » 31.01.2010 23:39

volare77 napisał(a):To,że rolery sztaksli i obsługa grota możliwa jest z kokpitu
to nie jest chyba jakieś > powalające < udogodnienie!!?

Rolery sztaksli może nie, chyba że dla załogi Royal Clippera :), ale bieganie z korbą do masztu przy dużej fali i silnym wietrze (nie mówiąc o bardzo małej odległości korby od bomu, co często kończy się zdartymi palcami) nie należy do przyjemności więc osobiście wolę mieć wyprowadzoną obsługę grota do kokpitu (oczywiście o ile dobrze działa).
marezko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marezko » 19.11.2010 11:57

Ok, to teraz moja propozycja dotycząca czarterów jachtów:
http://www.blue-sails.com/
http://www.hornet-czarter.pl/
i teraz tak:
Jeśli chodzi o firmę blue-sails, korzystałem z ich usług, natomiast hornet polecili mi znajomi. Z blue-sails-ów jestem bardzo zadowolony. Byłem oczywiście w Chorwacji. Obsługa świetna, mimo że nie najtańsza :/
Jeśli chodzi o hornet, przekonam się w maju, wybieram się na małą wycieczkę ;) Wtedy zdam relację.
Janek_1981
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek_1981 » 25.08.2015 17:29

Miał ktoś może okazje pływać na Delphi 37?... Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi, te pozytywne i negatywne... :)
Janek_1981
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek_1981 » 12.12.2015 21:24

Odpowiedzi się nie doczekałem, ale czuję się w obowiązku to powiedzieć: My Polacy robimy naprawdę dobre jachty :) Polecam Delphie 37 - solidny polski jacht :)
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Zeglowanie, jakie jachty sa najlepsze do prowadzenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone