Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zecevo k.Rogoznicy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 08.02.2013 21:49

Dokładnie nie pamiętam ,ale jechaliśmy przez całą wioskę na pn-zach aż do końca asfaltu. Tam,przy pomniku ,którego elementem był statecznik samolotu zostawiliśmy auta. Potem ścieżką kilkaset metrów na zach ,w kierunku morza . Tam spotkaliśmy te niespodzianki...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.02.2013 21:57

sekrecja napisał(a):Dokładnie nie pamiętam ,ale jechaliśmy przez całą wioskę na pn-zach aż do końca asfaltu. Tam,przy pomniku ,którego elementem był statecznik samolotu zostawiliśmy auta. Potem ścieżką kilkaset metrów na zach ,w kierunku morza . Tam spotkaliśmy te niespodzianki...

Taki szaro zielony ten statecznik? To w Zečevo Rogozničko. Do Zečevo Stara Draga o którym pisała dąbrówka, jest kawałek...
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 09.02.2013 00:36

Jako bywalec Zeceva muszę nieco sprostować te informacje. To co opisuje Sekrecja oraz Dabrówka odnosi się do starej części Zeceva , Chorwaci nazywają to Starym Zecevem , tam tez jest tem obelisk poświęcony strąceniu przez dwóch Chorwatów z ...broni mysliwskiej(!) 2 serbskich samolotów
Wiekszość apartamentów w Zecevie mieści się w nowej części Zeceva położonej miedzy Starą Dragą a Rogoznicą Lozicą.Byłem w kilku i standart naprawdę wysoki . Nie powiedziałbym ,ze jest tam tak brzydko jak to opisują .Niedawno przy jednej z zatoczek powstał hotel (hotel Life).Mozna wejśc na stronę hotelu i pooglądać fotki z plaży.W tej cześci Zeceva do plaży prowadzi asfaltowa droga ( położyli go w 2010 roku), nie ma tez pokrzyw ani śmieci . W starej częsci Zeceva moga być , nie neguję . Piszę to bo nie chcę , by osoby które dostały namiary na apartamenty w Zecevie uznały ,że to co pisze "sekrecja " i dąbrówka" odnosi się do całego Zeceva.Pozdrawiam i polecam (ale w tę nową część Zeceva) :papa:
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 09.02.2013 00:50

No i Cromaniak 66 rozwiązał zagadkę - najwyraźniej zwiedziłem Stare Zecevo
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Zacevo k/Rogoznicy - proszę o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 09.02.2013 02:08

sekrecja napisał(a):No i Cromaniak 66 rozwiązał zagadkę - najwyraźniej zwiedziłem Stare Zecevo


Zobacz w google street view , jest tam Stare Zecevo , jest obelisk , jest i betonowa plaża/pomosty .Owszem niezbyt przyjemne.Może rozpoznasz znajome miejsca
Niestety nie ma okolic hotelu Life , ale proszę wierzyć , że prowadzi tam droga asfaltowa.Samochód google nie zjechał niestety w dół , w kierunku hotelu :D
Małe sprostowanie - asfalt położono w roku 2011 , a nie jak wcześniej podałem 2010. :papa:
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 09.02.2013 02:22

Bocian napisał(a):Obrazek
Kółkiem zaznaczona jest zatoka o której pisze dąbrówka.


Bocian potwierdzam :D , do zaznaczone zatoczki droga szutrowa.
Na prawo od miejsca zaznaczonego przez Bociana jest plaża( zatoczka) przy hotelu Life , do której prowadzi już z góry ( gdzie konczy się relacja google street view) nowa ( z 2011 roku) asfaltowa droga .Do kolejnej zatoczki na prawo w kierunku Lozicy , w ub. roku była droga szutrowa , byc może w tym roku coś się zmieniło i może też jest juz asfalt :D . Tak więc nie jest nie jest tak tragicznie jakby mogły sugerować relacje "dabrówki" i "sekrecji" .
To co napisały jest prawdą ,ale nie odnosi się do całego Zeceva :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.02.2013 11:58

Mieszkałem w Zecevo Stara Draga u Davorki Mikelic, chyba przedostatni dom po prawej stronie idąc w kierunku morza. Tam zazwyczaj zatrzymywał się samochód z pieczywem. Do plaży rzeczywiście idzie się w dół, ścieżką. Stare Zecevo, na mapie nazywa się Zecevo Rogoznicko.
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 09.02.2013 13:37

Droga do plaży z "mojego" apartamentu

Obrazek

Fragment plaży-zatoczki ( w kierunku Lozicy)
Obrazek
Obrazek

A tu przy hotelu Life
Obrazek

Tyłka nie urywa , ale też nie ma tragedii :papa:
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 11.02.2013 11:58

Bocian napisał(a):
dąbrówka napisał(a):Wszystkie apartmanety są umiejscowione na wzniesieniu, więc do plazyczki (bo ciężko to nazwać plażą) jest zejście polną drogą ze wzniesienia - przy samej plaży dosyć strome.
Na plaży jest bardzo mała plaża zwirkowa a tak to podesty betonowe z drabinkami, gdzie już jest głeboko.

To o czym mówisz, to Zečevo-Stara Draga.
Obrazek
Ale wydaje mi się, że domy w kierunku do Rogoznicy, także znajdują sie w Zečevo. Wg mnie, Zečevo jest częścią Rogoznicy. I te domy są nad wodą, można pomiędzy nimi a morzem dojść do samej Rogoznicy.


Dokładnie tutaj byliśmy i z tej plażyczki korzystaliśmy. Apartmanet mieliśmy, nowy, bardzo ładny, przestronny i z wielkim tarasem. Raz poszliśmy na spacer do Rogoźnicy (droga szutrowa) - polecam zabrać latarkę jak się będzie po zmroku wracało, bo droga nie jest oświetlona łatwo przeoczyć zejście w stronę apartamentów (co nam się przydażyło :)).
Na spacer do starego Zeveca też chodziliśmy (kamienna wioseczka)...ale również jestem zaskoczona widokiem tych militariów - nigdzie takowych nie widziałam, obelisk i owszem. O ile pamiętam w starym Zecevie jest chyba jednostka wojskowa...
Aurel88
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.02.2014
Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aurel88 » 08.06.2014 19:48

Witam. Jestem juz na forum od jakiegoś czasu i przeglądam tematy a jest ich mnóstwo i do końca niewiem co warto najbardziej zwiedzić w okolicy rogoznicy.
Jedziemy z dziewczyną 1 raz do chorwacji (ja byłem już w Sevidzie) 21 lipca i 10 dni będziemy w dzielnicy rogoznicy zecevo( ale bardzo blisko miasta nie na tym starym zecevem gdzie podobno nie jest za ciekawie)

Chcemy sobie zrobić jakiś plan co pozwiedzać gdzie jechać. Napewno pojedziemy do parku narodowego krk, do pobliskich miast split trogir sibienik. Co można w tych miastach pozwiedzać lub w ich okolicy ?
Czy w pobliżu są jakieś ładne plaże na które warto pójść/podjechać bo z tego co znalazłem w samej rogoznicy jest ich sporo :) może są jakieś urokliwe na które warto podjechać.
Myślałem jeszcze nad rejsem po wyspach kornati ale nie mogę sie zdecydować bo zdania są podzielone a tez trochę to kosztuje( z tego co wyczytałem najbardziej się opłaca wypływać z pakostane czy to prawda?) a też po głowie mi chodzi wypożyczenie jakiejś łódki zeby popływać więc to moze też bych fajna opcja.

no i ostatnia rzecz czy ktoś zna jakieś fajne knajpy gdzie można zjeść coś ciekawego w niedużej kasie w Rogoznicy lub pobliskich miejscowościach ??

za każdą informacje bardzo wam dziękuję :)
karolo333
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolo333 » 08.06.2014 20:05

Podpinam się do pytania kolegi.Także tam jadę zakilkanaście dni.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 20:27

W okolicy zwiedzacie dokładnie to samo, co byście zwiedzali będąc w Rogoznicy lub Primosten:
- Sibenik, Trogir, Kastele, Klis, Split, Ciovo i miejscowości na Ciovo, Solin o wspomnianych Primostenie i Rogoznicy nie wspominając.

A jeśli chciałoby się wam dalej wyskoczyć, to Krka oraz Omis też są w waszym zasięgu.

W samej Rogoznicy koniecznie Lozica, Smocze Oko, Marina Frapa, Gospa od Kapelice, wyspa, Split jest dobry na kilka wypadów, Klis koniecznie, ale najlepiej w niezbyt wietrzny dzień, Szybenik łatwo się zwiedza, bo idziecie pod górkę, do najwyższego punktu, jakim jest twierdza, a z góry zerkacie co jeszcze macie do obejrzenia, Trogir jest the best. Z pewnością będziecie wracać :) Primosten - wyspa oraz widok z Jadranki na miasto.

Rejs? Eeeee ... Dla pasjonatów ;)

Knajpy? Wieczorem to najlepsze są te, gdzie znajdziecie miejsce :D

Tak swoją drogą to mieszkałem w pobliżu Zeceva, przy Lozice i raczej tam nie spodziewałbym się jakichś atrakcji. Do Rogoznicy jest niezły spacer. Dojeżdżając uważajcie na miejsca parkingowe, bo rozszerzali strefę płatnego parkowania.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2014 20:50

Rogoznica, rozmarzyłam się, bo wg mnie to tam są najlepsze kalmary
Obrazek

Obrazek

Nie sposób ich nie znaleźć,tu krótko moje wojaże z Rogoznicy - czyli standardowe punkty zwiedzania
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.06.2014 21:25

Wieczorkiem trzeba się tu naczekać chwilę :D
Aurel88
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 17.02.2014
Re: Zecevo Rogoznicko - co warto pozwiedzać w okolicy ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aurel88 » 08.06.2014 23:24

jesli chodzi o spacer to mam naprawde blisko bo do samego centrum mapa pokazuje 2.7 km a pierwsze zabudowania miasta po 1 km wiec nie jest zle :)
kolego Weldon dzięki przejrzę te wszystkie miejscowości i co w nich ciekawego znajdę.
Jeśli chodzi o rejs to trochę mnie kręci bo lubie ponurkować ale niewiem czy nie warto sobie pojezdzić i poszukać ciekawych miejsc lub łódkę wypożyczyć.
A jak to wygląda z tymi plażami w rogoznicy jakie one są. Bo w zecevie widziałem zdj to raczej same takie płyty skalne/betonowe wiec cos podobnego jak miałem w sevidzie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
zecevo k.Rogoznicy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone