Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

żeby miec czyste sumeinie....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oszolom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.07.2012
żeby miec czyste sumeinie....

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszolom » 29.07.2012 12:25

Witam.
Piszę tak na wszelki wypadek, żeby mieć czyste sumienie i później nie pluć sobie w brodę jak coś będzie nie tak w CRO, lub czegoś nie doczytałem.
Tak gdzieś za tydzień pakujemy manatki i ruszamy na południe Europy.
Jak na razie pada w końcu na Chorwację.
Chcę wyjechać tak aby być na miejscu w Poniedziałek do południa (zgodnie z tutejszymi wskazówkami).
Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji w składzie Mama, Tata i 5-cio latek.
Będzie to wyjazd raczej budżetowy, na wyżywienie własne i bez fajerwerków odnośnie noclegu.
Właśnie zrobiłem sobie na "google maps" realny zasięg dojazdu (na raz) i wychodzi mi że minimum to Riejka (1060km) a maksimum to okolice Zadaru (1202km).
Preferencje - spokojniejsza miejscowość (ale nie dziura), gdzie można spokojnie w nocy się wyspać w ciszy nie słysząc całonocnego zgiełku klubów, dyskotek itp.
Jednocześnie wiem, że za długo nie usiedzimy na plaży, bo nie jesteśmy zwolennikami całodziennego wylegiwania się na leżakach i pewnie po dwóch dniach będziemy chcieli coś zobaczyć. Dlatego miejsce musi być dobrą bazą wypadową dla zwiedzania większym miast i atrakcji. Dlatego cały czas chodzą mi po głowie okolice Zadaru.
Dobrze by było żeby była jakaś alternatywna plaża z piaskiem dla dziecka (słyszałem o LOPAR). No i dobrze by była aby plaże były przy drzewach lub lesie - jak się patrzy na "google maps" to od Senij na południe pod Zadar wybrzeże jest całe zielone i jest tam stosunkowo mniej miejscowości, czy tam jest coś wartego uwagi?.
Teraz pytanie, czy na campingach można wynająć taki domek drewniany jak u Nas w Polsce i czy on może być ewentualnie alternatywą dla "normalnego" apartamentu?.
To chyba tyle, pewnie się skończy tak, że pojedziemy i będziemy szukać aż gdzieś Nam się nie spodoba, ale spytać się zawsze warto...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.07.2012 12:40

oszolom napisał(a):Teraz pytanie, czy na campingach można wynająć taki domek drewniany jak u Nas w Polsce i czy on może być ewentualnie alternatywą dla "normalnego" apartamentu?.


Witaj.

Na Istrii są duże kempingi i tam spokojnie można wynająć domek (mobilehome) - pytanie czy będą wolne?
Cenowo - czasem wychodzi drożej niż wynajęcie kwatery więc czy jest sens?
Skoro wyjazd budżetowy to może lepiej pod namiot?

W okolicach Zadaru raczej nie ma takich wielkich kempingów z domkami.
Pozostaje szukanie kwatery.

forum/viewtopic.php?t=17804&start=0
forum/viewtopic.php?t=17807&start=0

Gdzie jechać? Zobacz tu
forum/viewtopic.php?t=18622

Pamiętaj, że w Chorwacji są stacje benzynowe :wink: więc nie ograniczaj się zasięgiem samochodu.

Fajna plaża? Może coś z tej listy?
forum/viewtopic.php?t=17562
forum/viewtopic.php?t=23983


:wink:


Pozdrav
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.07.2012 12:49

Jedna, generalna uwaga.
Urlop jest dla WSZYSTKICH, a nie tylko pod kątem dziecka.
Nasz 8-czny brzdąc na kamienie w Puli wiele lat temu nie narzekał. :wink:
oszolom
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.07.2012
namiot...nie

Nieprzeczytany postnapisał(a) oszolom » 29.07.2012 21:13

Jace dzięki za wskazówki.
Namiot odpada, jakbym był bez dziecka i o te 10 lat młodszy to chętnie.
Teraz jednak musimy mieć łazieneczkę i pokoik z łóżko do spania.

Dojadę , to będę szukał....

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
żeby miec czyste sumeinie....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone