Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zdjęcia podwodne

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 26.04.2012 10:06

A miał ktoś styczność z takim wynalazkiem:
http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-selecl ... 43246.html ??

Pytam, bo cena tegoż wynalazku jest porównywalna z wodoszczelnym pokrowcem Dicapac.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.04.2012 10:39

Nie wiem czy ta Praktica nie była by lepsza??

W tej klasie cenowej ciężko o coś sensownego - a może jakieś używane D10 , Tg-810 czy WG-1??

Niestety są 2, 3 x droższe.

Jest też wątek na naszym forum Aparat do robienia zdjęć pod wodą

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 26.04.2012 10:52 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 26.04.2012 10:40

Rysio napisał(a):Sorki że dopiero dziś tu dotarłem.

Więc tak. Owszem TX10 robię również zdjęcia lądowe bo idealnie mieści się do kieszeni a co za tym idzie nie muszę nosić torby z lustrem. Z drugiej strony jednak porównując zdjęcia z lustrzanki i TX10 można się załamać :) fakt to takie moje małe zboczenie, ale jakość zdjęć z małpki sporo odstaje od normalnego aparatu, tyle że dotyczy to większości małpek, więc prawdopodobnie czego byś nie wybrała jakość lądowa będzie ... no po prostu będzie i nie rozpisujmy się na ten temat więcej :wink: Szczerze mówiąc TX10 kupiłem głównie z myślą o filmikach w tym również tych podwodnych i w tej materii sprawdza się doskonale moim zdaniem. Worek + małpka pewnie również sprawdzi się przyzwoicie, jednak jest o wiele mniej wygodne rozwiązanie. Choćby z tego względu że na plaży nie powinnaś aparatu z tego worka wyciągać dopóki go nie opłuczesz (tak praktykuję z lustrzanką). Sól włazi wszędzie i drobiny jak ci się posypią w elementy obiektywu, przycisków itp mechanizmów to ich już nie wyczyścisz. TX10 po używaniu w słonej wodzie po prostu opłukuję i niczym się nie przejmuję.

Dzięki za odpowiedź, choć decyzji nie podjęłam jeszcze- facet w sklepie tak obrzydził mi TX10- twierdząc że on robi zdjęcia lądowe jak najgorszy badziew za 200 zł stąd moje wątpliwości bo byłam prawie zdecydowana- polecił z kolei tego soniaka że zdjęcia piękne lądowe a pokrowiec do wody i tak się zastanawiam..... bo mojego nikona( taki z większym obiektywem ale nie lustrzanka) po prostu nie lubię.... bo nikomu nie chce się go nościć i potem problem ze zdjęciami i zdjęcia na siłe,bo w sumie tych zdjęc podwodnych nie będzie tak dużo..... ach te problemy decyzyjne....
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.04.2012 10:48

taurus napisał(a): D10

polecam
Zdjęcia 2-13 są robione Canonem D10
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 26.04.2012 11:48

taurus napisał(a):Nie wiem czy ta Praktica nie była by lepsza??

Z pewnością byłaby lepsza :-)
Problem w tym, że mam skalkulowany budżet w kwocie wystarczającej na zakup pokrowca (około 110 zł) i nie planowałem zakupu 4 już cyfraka za cenę około 300.

Ale skoro znalazłem cyfraka w cenie 125, czyli zbliżonej do ceny pokrowca, to trochę mi to zmienia optykę zakupową.
Powstaje bowiem kwestia, co lepiej kupić: takiego "głupiego Jasia", czy ten pokrowiec właśnie :-)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.04.2012 12:13

Pewnie pokrowiec ;)

Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.04.2012 13:39

onka37 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, choć decyzji nie podjęłam jeszcze- facet w sklepie tak obrzydził mi TX10- twierdząc że on robi zdjęcia lądowe jak najgorszy badziew za 200 zł stąd moje wątpliwości bo byłam prawie zdecydowana- polecił z kolei tego soniaka że zdjęcia piękne lądowe a pokrowiec do wody i tak się zastanawiam..... bo mojego nikona( taki z większym obiektywem ale nie lustrzanka) po prostu nie lubię.... bo nikomu nie chce się go nościć i potem problem ze zdjęciami i zdjęcia na siłe,bo w sumie tych zdjęc podwodnych nie będzie tak dużo..... ach te problemy decyzyjne....


Powiedz temu sprzedawcy, że kolega powiedział, tak po naszemu, żeby nie pierd.lił 8) Ten, który Ci poleca robi tak samo badziewne zdjęcia jak TX10 lub jak kto woli TX10 tak samo piękne jak ten H70. Tyle że TX10 ma parę bajerów więcej, np tryb panoramy, 3D i Full HD w przypadku filmów. TX10 ma nowocześniejszą matrycę (niższe szumy na wysokich czułościach) a na koniec definitywnie i ostatecznie wszystko paściarzy BIONZowy procesor z dupiatym algorytmem który zamienia zdjęcia w pastelową kolorowankę, podobnie zresztą jak w większości tej klasy małpek. Pozostaje kwestia zooma bo jeśli go potrzebujesz to bierz H70, jak potrzebujesz np filmy HD i wodoszczelność bez pokrowca to bierz TX10. Zdjęcia wyświetlane na monitorze albo w standardowych formatach wydruku czyli 13x18 albo 15x21 będą wyglądały tak samo. Powiem więcej, będą wyglądały tak, że 90% ludzi nie odróżni ich po małym retuszu od fotek z lustrzanki :wink:
onka37
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) onka37 » 26.04.2012 14:27

Rysio napisał(a):
onka37 napisał(a):Dzięki za odpowiedź, choć decyzji nie podjęłam jeszcze- facet w sklepie tak obrzydził mi TX10- twierdząc że on robi zdjęcia lądowe jak najgorszy badziew za 200 zł stąd moje wątpliwości bo byłam prawie zdecydowana- polecił z kolei tego soniaka że zdjęcia piękne lądowe a pokrowiec do wody i tak się zastanawiam..... bo mojego nikona( taki z większym obiektywem ale nie lustrzanka) po prostu nie lubię.... bo nikomu nie chce się go nościć i potem problem ze zdjęciami i zdjęcia na siłe,bo w sumie tych zdjęc podwodnych nie będzie tak dużo..... ach te problemy decyzyjne....


Powiedz temu sprzedawcy, że kolega powiedział, tak po naszemu, żeby nie pierd.lił 8) Ten, który Ci poleca robi tak samo badziewne zdjęcia jak TX10 lub jak kto woli TX10 tak samo piękne jak ten H70. Tyle że TX10 ma parę bajerów więcej, np tryb panoramy, 3D i Full HD w przypadku filmów. TX10 ma nowocześniejszą matrycę (niższe szumy na wysokich czułościach) a na koniec definitywnie i ostatecznie wszystko paściarzy BIONZowy procesor z dupiatym algorytmem który zamienia zdjęcia w pastelową kolorowankę, podobnie zresztą jak w większości tej klasy małpek. Pozostaje kwestia zooma bo jeśli go potrzebujesz to bierz H70, jak potrzebujesz np filmy HD i wodoszczelność bez pokrowca to bierz TX10. Zdjęcia wyświetlane na monitorze albo w standardowych formatach wydruku czyli 13x18 albo 15x21 będą wyglądały tak samo. Powiem więcej, będą wyglądały tak, że 90% ludzi nie odróżni ich po małym retuszu od fotek z lustrzanki :wink:

:smo: dzięki... w końcu 18-to krotny zoom mam przecież w niconie z dużą taszą, kiedyś można go ponosić bo przeca nie wyciepne
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.04.2012 09:20

No to sobie odpowiedziałaś :wink: Jak będziesz kupować to dokup sobie od razu folię na wyświetlacz :)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 27.04.2012 12:01

A ja tak czytałem i czytałem wątek, i zamówiłem właśnie Olka TG-820.

Bez automatu głębiej i tak nie będę schodził, a na oglądałem się zdjęć i filmików z niego i uznałem, że rekreacyjnie wystarczy.

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zdjęcia podwodne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone