Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zdjecia pod woda? jakiego sprzet uzywacie ?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2012 14:17

justdorota napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Niedawno zainwestowałam w TZ30 dlatego nie mam za bardzo budżetu na kolejny aparat. Po zrobieniu rozeznania rozważam zakup pokrowca WP-570 lub WP-610.


ale ten aparat kosztuje coś koło 4,5 stówy ...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2012 14:20

Krystof napisał(a):ja sięzdecydowałem na fujifilm xp 30 ...


Witaj w klubie :D


W dodatku zimą ci się jeszcze sprawdzi :)


A GPS nie wykorzystałeś, bo nieprzydatny, czy zapomniałeś o nim?
justdorota
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) justdorota » 07.08.2012 14:31

Krystof, dziękuję za info. W takim razie do rozważenia chociaż pokrowiec miałam dostać w prezencie. :-)
Czy aparat ma specjalny tryb do zdjęć pod wodą? Czy mogłbyś przesłać mi jakieś przykładowe zdjęcia?
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2012 16:12

ja zdjęcia podwodne robię kamerką GoPro 2 :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.08.2012 18:38

- zimą - tak :@)
- on jest ogólnie bardzo fajny, bo nie wymaga takiej dbałości, jak o inny aparat!
- zdjęcia - ok, poumieszczam
- tryb pod wodą - tak, jakiś jest ... nie używałem
- GPS - jak wyżej ... szczerze mówiąc, to nie koncentrowalem się na funkcjach tego aparatu, bo nie wierzyłem w jego możliwości ;@)
- w prezencie? ja też go sobie kupiłem w prezencie ... na czterdziestkę ;@)))
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2012 19:15

Ja planowałem zakup albo któregoś z serii XP lub F550, właśnie ze względu na geotagowanie, które jest wygodne zwłaszcza dla tych, którzy, jak ja, korzystają z umieszczania zdjęć na serwerach google'a.

Tryby podwodne to nawet kilka powinieneś mieć :D

Myłeś go w słodkiej wodzie?
Nie wiedziałem o tym i, po Jadranie, mój mi zaczął robić kiepskie zdjęcia na powierzchni - okazało się, że po słonej wodzie zalecają przepłukanie w słodkiej.

Pozdrawiam
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 07.08.2012 19:35

Korzystam z Sony TX10. Poręczny sprzęt, kręci genialnej jakości sekwencje filmowe w 1080p, zdjęcia też niezłe. Wadą jest dość słaba bateria, w chłodniejszej od otoczenia wodzie dość szybko się wyczerpuje.

Pozdrawiam
Rafał
plawski40
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) plawski40 » 04.02.2013 11:53

Polecam coś z rodziny OLYMPUSA
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 04.02.2013 14:40

przymierzam się do kupna czegoś takiego Olympus TG-820 lub jego poprzednik Olympus TG-810
Pytanie skierowane do osób używających któregoś z tych aparatów, jak on się sprawdza tak realnie w praktyce bo testy testami, a życie życiem. Za wszelkie info odnośnie eksploatacji aparatu, wykonywanych nim zdjęć i filmów wielkie dzieki.
Pasat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 11.12.2012
Aparaty wodoszczelne i pod wodę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasat » 17.03.2013 11:04

Ahoj!
Wiosna za oknem, sezon się zbliża - i czas pomyśleć o sprzęcie. Szukałem w necie z kiepskim wynikiem.
Jaki sprzęt foto do wody?
Niby net pełen wszystkiego, ale jakoś nic zbyt ciekawego nie znalazłem ( a nie jestem jakoś wybredny ).
Kiedyś w erze analogu używało się jednorazówek - za kilka do kilkudziesięciu zł. I całkiem dobrze się sprawowały.
Sprzęt profesjonalny za mega pieniądze odpada. Same obudowy to ponad tysiąc zł.
Znalazłem takiego "debila":

http://sklepnurkowy.info/aparat-podwodn ... -2100.html

jako najtańszego. Jest i taki :

http://www.canon.pl/For_Home/Product_Fi ... rShot_D10/

około 1100zł. I taki:

http://shop.panasonic.pl/DMC-FT2/DMC-FT ... =0&start=6

Jeśli ktoś ma chwilkę i jakieś minimalne doświadczenie w tym temacie, to będę wdzięczny za wypowiedzi. Myślę , ze nie tylko mi sie to przyda.
Pozdrawiam
Lech
Ostatnio edytowano 18.03.2013 06:34 przez Pasat, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Aparaty wodoszczelne i pod wodę

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.03.2013 11:39

Mam od 4-ech lat poprzednika tego panasonica - ft-1.
Wytrzymały, zdjęcia i filmy całkiem przyzwoite.
Można go kupić za 500-600 zł.

FT-2 około 900zł (w panasonicu, jak widzę wycenili go na 1579 :cry: )

Tu masz porównanie ft-1;ft-2

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy ... 1868vs1601

Nie analizowałem obecnie sprzętów innych firm, ale 4 lata temu ( za ft-1 dałem prawie 1700 zł :evil: ) z aparatów tej klasy panasonic miał najlepsze recenzje.
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008
Re: Aparaty wodoszczelne i pod wodę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 17.03.2013 12:00

Może to Ci pomoże:
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... rkow!.aspx

Pozdrawiam
Krzysiek
Pasat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 11.12.2012
Re: Aparaty wodoszczelne i pod wodę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasat » 17.03.2013 13:31

Ahoj!
Dzięki za odzew. Tak też rozmyślam nad Panasonic-iem. Tylko cena mnie trochę martwiła, ale widzę , że można dużo taniej zakupić. Mam "cywilną" ( znaczy nie do wody ) wersję - DMC FZ 50 i jestem bardzo zadowolony. Analogowa lustrzanka Canona w końcu przegrała z praktycznością cyfrówki.
Martwi mnie tylko jedno - prąd. Jak w tej ft-1 sprawuje Ci się akumulatorek? Na ile godzin bez doładowania starczy?
pozdr
Lech
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Aparaty wodoszczelne i pod wodę

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.03.2013 15:42

Zależy ile filmów masz zamiar nagrywać.
Nigdy też jakoś go nie testowałem pod tym względem.

Zawsze do dyspozycji była też "sucha" kamera i lustrzanka, tak że Panasonic służył głównie do uwieczniania wszystkiego na plaży, pod wodą i w jakichś trudniejszych warunkach.
Podczas dosyć intensywnego użytkowania nie zdarzyło się, żeby akumulator padł w ciągu jednego dnia, a bez szaleństw trzymał spokojnie kilka dni.
Warto dokupić, na wszelki wypadek, dodatkowy akumulator za około 40 zł.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 15.04.2014 18:32

Kupiłem nie dawno Panasonic Lumix DMC-FT4 robi dosyć przyzwoite filmy i zdjęcia pod wodą. Nie przez przypadek akurat ten model miałem z nim już styczność w tamtym roku i byłem zadowolony z jego osiągów. Kupiłem go na promocji w dosyć dobrej cenie. W tym roku sam go przetestuję na Chorwacji lubię nurkowanie to tym bardziej właśnie taki mi się przyda.
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
zdjecia pod woda? jakiego sprzet uzywacie ? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone