Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zawsze to samo miejsce.Czy nie szkoda Życia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.11.2016 22:28

woka napisał(a):Osoby "starsze" ( tacy co, corocznie wyjeżdżają na urlop) mają z reguły jedno ulubione i inne miejsca ich nie interesują. Na urlopie chcą odpoczywać, nabierać sił i spędzić urlop w ulubiony sposób, w ulubionym towarzystwie.


To taka sama "prawda", jak ta, że młodym się chce jeździć do nowych miejc...
To nie zależy od wieku, tylko o wielu innych czynników 8)

Np. znam rodzinę, która od 20 lat jeździ nad morze do kurortu nad Bałtykiem.
Wcale nie dlatego, że jest to ich ulubione miejsce i bardzo go kochają. Tak ktoś mógłby to wyjaśnić.
Po prostu mieszka tam ich najbliższa rodzina i mają do dyspozycji w czasie wakacji pokój w mieszkaniu blisko plaży. I nie płacą za noclegi. A do tego, jakby nie przyjechali, to by się mama od znajomego obraziła...
No i się po prostu trochę boją czegoś nowego :!:

Inny znajomy jeździ do Chorwacji w to samo miejsce, bo się przyzwyczaił do znajomego Chorwata i głupio jest mu powiedzieć, że w następnym roku nie przyjadą. Poza tym zawsze jeździ z rodziną kolegi i głupio by mu było powiedzieć, że w następnym roku niech kolega sobie radzi sam. No i jako stały klient ma zawsze solidny rabat.
No i się po prostu on i jego rodzina boją czegoś nowego :!:
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 05.11.2016 00:28

pawelh napisał(a):
słoma79 napisał(a):W Bieszczady mogę wracać choćby co tydzień :hearts: Jeżeli chodzi o turystykę zagraniczną...raz lub dwa w jednym miejscu mi wystarczą żeby zobaczyć to co chcę, a później czas na nowe...


Właśnie w ostatnią niedzielę zdobyłem Tarnicę :roll:
Robimy zawsze wypad wiosenny i jesienny,ale też zawsze próbujemy dołożyć coś nowego.
"Niech świat pędzi a u nas zmieniają się tylko kolory pór roku"
To z bieszczadzkie pocztówki jako usprawiedliwienie :wink:

Na samo słowo Bieszczady serce od razu mocniej bije. Mamy 300 km, jak tylko możemy wyjechać po południu w piątek i domek znajomego nie ma lokatorów to ruszamy, tylko -albo aż na 2 dni! I ciągle tęsknimy za Smerekiem.
Letnie wakacje też weszły w fazę spokoju, ciszy i w tym roku ponownie Podobuce :lol:
Czy nie szkoda życia? -Oczywiście że nie- kocham te miejsca i w nich czuję się szczęśliwa!
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 05.11.2016 08:18

Zakładając temat nie miałem zamiaru dzielić kogokolwiek na turystów A czy B,lepszych czy gorszych a poznać przesłanki,które nami kierują.
Wiele osób wypowiedziało się bardzo rzeczowo a część przyjęła to jako formę krytyki ich sposobu spędzania urlopu nie takie były intencje więc emocje są zbędne.
Nie uważam, że ten kto zobaczył więcej jest lepszy od tego co zobaczyłem mniej,ja ukurat wolę więcej.
Do pewnych miejsc czy regionów wracam (Cro x10,Grecja x 9)choć wielokrotnie modyfikowanymi trasami bo zawsze za zakrętem coś nowego.
Życzę udanych wakacji zarówno prowadzącym osiadł tryb jak i takim szukającym jak ja.
Jednym by przy okazji odkryli coś nowego a drugim by na koniec znaleźli swoje miejsce.

Wiek jest bez znaczenia,młodsi mają jedynie przewagę językową (są oczywiście wyjątki)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 05.11.2016 09:19

Czy nie szkoda Życia?


Nam naszego nie szkoda 8)

Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.11.2016 15:07

asscro napisał(a):Czy nie szkoda życia? -Oczywiście że nie- kocham te miejsca i w nich czuję się szczęśliwa!

I to jest to. :lol: Najważniejszym jest wiedzieć czego się chce.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 05.11.2016 15:14

popieram!!!po co szukać, jak się już znalazło? Kocham CRO i mam w nosie pytania znajomych:znów wybieracie się do Chorwacji? :oczko_usmiech:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 06.11.2016 17:56

janka.mik. napisał(a):popieram!!!po co szukać, jak się już znalazło? Kocham CRO i mam w nosie pytania znajomych:znów wybieracie się do Chorwacji? :oczko_usmiech:



Chyba jednak nie, czego dowodem twój wpis. No nie....?
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 09.11.2016 12:52

Sama nie wiem, czy szkoda, czy nie.

Z jednej strony, po tylu wyjazdach i zjeżdżeniu naprawdę sporego kawału wybrzeża, czasami czuję potrzebę, by wreszcie osiąść w jednym sprawdzonym miejscu...
Ale co mam zrobić, kiedy za każdym razem adrenalina i chęć poznania, co jest za następnym zakrętem bierze górę?
Już prawie pewna jestem, gdzie jest "mój dom", ale jednak czuję, że wrócę tam ale jeszcze nie od razu...
I też ze mnie podróżnik tylko w połowie, bo kraju póki co nie zamierzam zmieniać ;)

Gdyby ktoś postawił mnie pod ścianą i powiedział, że mogę teraz jechać w jedno jedyne miejsce, w którym byłam, to wiem, gdzie pojadę.
Ale jeśli powie mi, ze mogę sobie wybrać 3 i z nich jedno na stałe, to już będzie "osiołkowi w żłoby dano" i nie wiem, co zrobić ;)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 10.11.2016 07:31

Dylemat słuszny i wynika że zdobytych doświadczeń a ja mam podobnie :wink:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.11.2016 14:59

Mój brat jeździ od paru lat w dwa miejsca w Polsce i jest zadowolony. Nie ma potrzeby i ochoty pojechać gdzie indziej. Nie ciągnie go do innych krajów. Mnie ciągnie trochę ;) Ale niezbyt daleko i nie samolotem. Dotąd była to Grecja, Albania i Chorwacja. Od przyszłego roku będzie Macedonia i Austria. Stwierdzam jednak, że wszystkie te kraje zaledwie liznęłam. Choć może Chorwację bardziej ;) Ustaliliśmy niedawno z mężem , że co roku będziemy jeździć gdzie indziej- kraj może być ten sam ale miejsce inne. Jest tyle do zobaczenia a nie można powiedzieć , że zna się Chorwację czy Grecję po pobycie w tylko jednym miejscu. Bardzo podobała nam się Korcula ale wrócimy do niej najwcześniej za 5-6 lat. Pewnie już bez dzieci - dzięki temu pozwiedzamy więcej i spokojniej :evil:
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 10.11.2016 16:09

A nie ma tu Tadeusza?
Pozdrawiam,
Tomek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.11.2016 16:29

TJL napisał(a):A nie ma tu Tadeusza?
Pozdrawiam,
Tomek

Przecież jest :D .
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 14:23

Mnie zawsze bawi przechwalanie sie podroznikow w ilu to oni (lub ich male dzieci) krajach nie byli ;-) Czy naprawde numerki sa takie wazne? Jestem lepszy bo bylem w 21 a Ty tylko w 3?
Osobiscie lubie poznawac nowe miejsca, ale tez wracac w te, ktore szczegolnie skradly moje serce. A jesli rozmawiam z kims kto ogrnicza sie do jednego miejsca i usilnie stara sie mi udowodnic ze on ma racje bo X jest napiekniejsze to zwykle jest to nasza ostatnia rozmowa. Bo i tak do niczego konstruktywnego nie prowadzi, wiec szkoda czasu.
Niech kazdy robi to co lubi byle nie zatruwac zycia innym :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.01.2017 15:26

KasiulaUK napisał(a):Mnie zawsze bawi przechwalanie sie podroznikow w ilu to oni (lub ich male dzieci) krajach nie byli ;-) Czy naprawde numerki sa takie wazne? Jestem lepszy bo bylem w 21 a Ty tylko w 3?

Nie spotkałem się ani na naszym forum, ani w mediach, wśród znanych podróżników, aby ktoś w ten sposób stawiał sprawę,
czyli w kategorii lepszy-gorszy.

Natomiast jeśli ktoś jest "niespokojnym duchem" jak np. Mariusz Majewski (w czołówki rankingu MTP), to nie zniesie 5, 10, czy 20 wyjazdów
do tego samego miejsca. Nie ważne, czy mówimy w świecie, czy o Bałkanach.
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że "mądrość życiowa jest wypadkową ilości różnych doświadczeń i zdarzeń" - także tych podróżniczych. :wink:
KasiulaUK
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiulaUK » 27.01.2017 15:30

walp napisał(a):
KasiulaUK napisał(a):Mnie zawsze bawi przechwalanie sie podroznikow w ilu to oni (lub ich male dzieci) krajach nie byli ;-) Czy naprawde numerki sa takie wazne? Jestem lepszy bo bylem w 21 a Ty tylko w 3?

Nie spotkałem się ani na naszym forum, ani w mediach, wśród znanych podróżników, aby ktoś w ten sposób stawiał sprawę,
czyli w kategorii lepszy-gorszy.

Natomiast jeśli ktoś jest "niespokojnym duchem" jak np. Mariusz Majewski (w czołówki rankingu MTP), to nie zniesie 5, 10, czy 20 wyjazdów
do tego samego miejsca. Nie ważne, czy mówimy w świecie, czy o Bałkanach.
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że "mądrość życiowa jest wypadkową ilości różnych doświadczeń i zdarzeń" - także tych podróżniczych. :wink:


Nie pisze o bardziej znanych czy mniej znanych podroznikach - mam na mysli ludzi podrozujacych ogolnie. Ja sie stety/niestety czesto spotykam z tym wyliczaniem i tak je odbieram. I po prostu zawsze sie wtedy usmiecham :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zawsze to samo miejsce.Czy nie szkoda Życia? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone